Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Ulotki i cenniki a oferta

Pytanie: W jakim celu firmy umieszczają na swoich ulotkach, cennikach, itp klauzulę o następującym brzmieniu: Niniejsza oferta, nie jest ofertą handlową w rozumieniu Kodeksu Cywilnego?

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:

Zastrzeżenie, że dana oferta nie jest ofertą (przymiotnik "handlowa" nie występuje w kodeksie cywilnym w odniesieniu do oferty, nie rozróżnia się ofert handlowych i niehandlowych) w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego, oznacza, że nie można do niej stosować reguł tam zawartych. Zgodnie z jedną z tych reguł,  osoba, która otrzymała ofertę może ją przyjąć i  w ten sposób zawrzeć umowę. Nie jest wtedy potrzebne dodatkowe oświadczenie woli podmiotu, który wystosował ofertę.  Cel umieszczenia opisanego w pytaniu zastrzeżenia polega przede wszystkim na tym, by uniemożliwić zawarcie umowy w ten sposób. Kodeks cywilny zawiera co prawda przepis, zgodnie z którym ogłoszenia, reklamy, cenniki i inne informacje, skierowane do ogółu lub do poszczególnych osób, poczytuje się w razie wątpliwości nie za ofertę, lecz za zaproszenie do zawarcia umowy. Zastrzeżenie pozwala jednak uniknąć wszelkich wątpliwości.

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

 

Komentarze: Ulotki i cenniki a oferta

 • Michał 2015-08-01 12:34:47

  Re: Ulotki i cenniki a oferta

  Jaonno, primo, wysyłanie maila z propozycją newslettera jest okej, wszystko w zgodzie z prawem. Secundo, też jestem freelancerem, więc mogę się wypowiedzieć. Nie tędy droga. Nie zyskasz klientów, a ich stracisz. Poszukaj stałego zleceniodawcy.

 • Joanna Malak 2014-11-26 09:40:44

  Oferta

  Dzień dobry, zauważyłam, że artykuł zamieszczony został w 2005 roku. Być może od tego czasu zmieniły się zasady wysyłania ofert. W internecie krążą różne opinie :) Moje zapytanie jest następujące. Jestem grafikiem freelancerem. Do tej pory klientów zdobywałam z polecenia ustnego. Jednak czasy przyszły trudne i to już nie wystarcza (ceny pospadały na łeb, na szyję), mówiąc wprost: potrzebuję więcej klientów. Muszę do nich jako dotrzeć. W moim przypadku jakakolwiek reklama jest całkowicie niestkuteczna. Jedyny sposób, to kontakt bezpośredni. Telefon niestety też odpada :) (wiem z doświadczenia, że osoby pracujące w marketingu nie mają na to czasu). Jedyny sposób to oferta mailingowa. Jak to zrobić, żeby było była ona zgodna z prawem? Czy wysłanie oferty jednokrotnie lub kilkukrotnie czyni jakąś różnicę? Czy wysłanie pierwszego newslettera z propozycją zapisania się na listę newsletterową jest ok czy już nie?


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Dorota

  ocena usługi:

  Szybka i profesjonalna obsługa, wyczerpujace odpowiedzi na zadane pytania, prowadzenie krok po kroku.
 • Roman

  ocena usługi:

 • Magda

  ocena usługi:

  Polecam!
 • Anna

  ocena usługi:

  Jestem bardzo zadowolona,opinia konkretna ,rzeczowa.Polecam.
 • Artur

  ocena usługi:

  Moje wątpliwości zostały wyjaśnione.Polecam.
 • Maria

  ocena usługi:

  porada udzielona szybko, wyczerpująco i rzetelnie polecam
 • Maria

  ocena usługi:

  porada udzielona szybko, wyczerpująco i rzetelnie polecam
 • Marek

  ocena usługi:

 • D.Schaffner

  ocena usługi:

  Dokladnie, profesjonalnie, wyczerpujaco i bardzo szybko. Jestem bardzo zadowolona z uslugi. POLECAM!!! Wszystkim, bo warto :) Pozdrawiam zespol i dziekuje :)
 • Formiga

  ocena usługi:

  Warto skorzystać z usług e-prawnika, kompetentna i solida firma, w krótkim czasie odpowiedź. Polecam.
 • mirek

  ocena usługi:

  Wyczerpująca opinia, jestem zadowolony.
 • gabriela

  ocena usługi:

  porada prawna rzetelnie wykonana dziękuję
 • Łukasz

  ocena usługi:

  Moje wątpliwości zostały jasno i precyzyjnie wyjaśnione. Polecam.
 • Jacek

  ocena usługi:

 • Anna

  ocena usługi:

 • Zbigniew

  ocena usługi:

 • Piotr

  ocena usługi:

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane