Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Ulotki i cenniki a oferta

Pytanie: W jakim celu firmy umieszczają na swoich ulotkach, cennikach, itp klauzulę o następującym brzmieniu: Niniejsza oferta, nie jest ofertą handlową w rozumieniu Kodeksu Cywilnego?

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:

Zastrzeżenie, że dana oferta nie jest ofertą (przymiotnik "handlowa" nie występuje w kodeksie cywilnym w odniesieniu do oferty, nie rozróżnia się ofert handlowych i niehandlowych) w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego, oznacza, że nie można do niej stosować reguł tam zawartych. Zgodnie z jedną z tych reguł,  osoba, która otrzymała ofertę może ją przyjąć i  w ten sposób zawrzeć umowę. Nie jest wtedy potrzebne dodatkowe oświadczenie woli podmiotu, który wystosował ofertę.  Cel umieszczenia opisanego w pytaniu zastrzeżenia polega przede wszystkim na tym, by uniemożliwić zawarcie umowy w ten sposób. Kodeks cywilny zawiera co prawda przepis, zgodnie z którym ogłoszenia, reklamy, cenniki i inne informacje, skierowane do ogółu lub do poszczególnych osób, poczytuje się w razie wątpliwości nie za ofertę, lecz za zaproszenie do zawarcia umowy. Zastrzeżenie pozwala jednak uniknąć wszelkich wątpliwości.

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

 

Komentarze: Ulotki i cenniki a oferta

 • Michał 2015-08-01 12:34:47

  Re: Ulotki i cenniki a oferta

  Jaonno, primo, wysyłanie maila z propozycją newslettera jest okej, wszystko w zgodzie z prawem. Secundo, też jestem freelancerem, więc mogę się wypowiedzieć. Nie tędy droga. Nie zyskasz klientów, a ich stracisz. Poszukaj stałego zleceniodawcy.

 • Joanna Malak 2014-11-26 09:40:44

  Oferta

  Dzień dobry, zauważyłam, że artykuł zamieszczony został w 2005 roku. Być może od tego czasu zmieniły się zasady wysyłania ofert. W internecie krążą różne opinie :) Moje zapytanie jest następujące. Jestem grafikiem freelancerem. Do tej pory klientów zdobywałam z polecenia ustnego. Jednak czasy przyszły trudne i to już nie wystarcza (ceny pospadały na łeb, na szyję), mówiąc wprost: potrzebuję więcej klientów. Muszę do nich jako dotrzeć. W moim przypadku jakakolwiek reklama jest całkowicie niestkuteczna. Jedyny sposób, to kontakt bezpośredni. Telefon niestety też odpada :) (wiem z doświadczenia, że osoby pracujące w marketingu nie mają na to czasu). Jedyny sposób to oferta mailingowa. Jak to zrobić, żeby było była ona zgodna z prawem? Czy wysłanie oferty jednokrotnie lub kilkukrotnie czyni jakąś różnicę? Czy wysłanie pierwszego newslettera z propozycją zapisania się na listę newsletterową jest ok czy już nie?


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Rafał i Agnieszka

  ocena usługi:

  Indywidualne podejście do klienta, szybka i profesjonalna odpowiedź.Na pewno skorzystamy ponownie!
 • Katarzyna

  ocena usługi:

  Bardzo szybko i profesjonalnie. Bardzo dziękuję :)
 • MałgorzataZ

  ocena usługi:

 • Tomasz

  ocena usługi:

  Szybko, solidnie, rzetelnie. Bardzo pomocna i fachowa opinia.
 • Jan

  ocena usługi:

  Dziękuję bardzo - jesteście bardzo pomocni.
 • Alicja

  ocena usługi:

  Dziękuję bardzo,zdecydowanie polecam.
 • Mariusz

  ocena usługi:

 • Justyna i Piotr

  ocena usługi:

 • Kinga

  ocena usługi:

  Bardzo profesjonalne podejście do zadanego pytania.
 • Jacek

  ocena usługi:

  Bardzo dziękuję za opinię. Bardzo profesjonalnie. Polecam
 • Michal

  ocena usługi:

  Sprawnie i profesjonalnie.
 • Paweł

  ocena usługi:

  Szybko i profesjonalnie.
 • Lusia

  ocena usługi:

  Wszystko bardzo wyczerpująco i solidnie opisane, wniosek przygotowany w sposób zrozumiały i czytelny, bardzo polecam.
 • TR

  ocena usługi:

 • agnieszka

  ocena usługi:

  bardzo profesjonalnie szybko i terminowo polecam
 • Szymon

  ocena usługi:

 • A.R.

  ocena usługi:

  Polecam z całą pewnością. Odpowiedź zrozumiała i satysfakcjonująca, przy czym przystępna cenowo. Pozdrawiam.
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane