Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Kontakty z dzieckiem

Pytanie: Była żona utrudniała mi przez 13 lat kontakt z dzieckiem. Płacę alimenty regularnie, natomiast odnośnie kontaktów z dzieckiem, była żona twierdzi, że mam dać spokój, bo dziecko jest nerwowe i nie życzy sobie kontaktów z ojcem (którego właściwie nie zna, poznała dopiero 3 lata temu). Chcę widywać dziecko. Jak postąpić w w/w sytuacji i jaki jest koszt pozwu do sądu opiekuńczego? Czy spotkania ojca z dzieckiem muszą odbywać się w miejscu zamieszkania dziecka? Jestem po rozwodzie, była żona pozwoliła mi na jeden kontakt z dzieckiem w przeciągu 13 lat (córka ma 13 lat) w miejscu zamieszkania dziecka w jej obecności. Odnoszę wrażenie, że dziecko się mnie boi, jest nerwowe i rozkojarzone. Jak nakazać żonie umożliwienie mi kontaktów z córką?

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:

Zasadniczo sąd powinien ustalić w wyroku rozwodowym kwestię władzy rodzicielskiej, opieki nad dzieckiem. Z reguły następuje to poprzez przyznanie pełni władzy rodzicielskiej jednemu z rodziców i ograniczenie jej (np. oznaczenie częstotliwości, terminów i sposobu odbywania spotkań z dzieckiem). Jeśli z jakichś względów kwestie te nie zostały rozstrzygnięte , to w opisanym przypadku ojciec powinien złożyć przyznanie mu prawa do osobistej styczności z dzieckiem. Wniosek taki składa się do sądu rejonowego (opiekuńczego) właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby, której postępowanie ma dotyczyć (czyli dziecka). Miejscem zamieszkania małoletniego dziecka będzie tu miejsce zamieszkania jego matki. Wniosek w sprawie o zmianę wyroku rozwodowego, w części dotyczącej władzy rodzicielskiej podlega opłacie w wysokości 20 zł.

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

 

Komentarze: Kontakty z dzieckiem

 • Enek 2011-06-13 11:55:36

  Re: Kontakty z dzieckiem

  Przepisy są po stronie pokrzywdzonych (brakiem kontaktów ze swoimi dziecmi przez prawnych opiekunów)ale należy pamiętac, że pracownicy sądów często kierują się nie przepisami lecz swoimi poraszkami krzywdzą miliony rodziny które prubują byc oparciem swoich dzieci. Dlatego należy wyczerpac drogę krajową i kierowa sprawę do ETPCz rządając od kraju odszkodowania i zadoścuczynienia za poztanowienia, niezdarności sądów.


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Dorota

  ocena usługi:

  Szybka i profesjonalna obsługa, wyczerpujace odpowiedzi na zadane pytania, prowadzenie krok po kroku.
 • Roman

  ocena usługi:

 • Magda

  ocena usługi:

  Polecam!
 • Anna

  ocena usługi:

  Jestem bardzo zadowolona,opinia konkretna ,rzeczowa.Polecam.
 • Artur

  ocena usługi:

  Moje wątpliwości zostały wyjaśnione.Polecam.
 • Maria

  ocena usługi:

  porada udzielona szybko, wyczerpująco i rzetelnie polecam
 • Maria

  ocena usługi:

  porada udzielona szybko, wyczerpująco i rzetelnie polecam
 • Marek

  ocena usługi:

 • D.Schaffner

  ocena usługi:

  Dokladnie, profesjonalnie, wyczerpujaco i bardzo szybko. Jestem bardzo zadowolona z uslugi. POLECAM!!! Wszystkim, bo warto :) Pozdrawiam zespol i dziekuje :)
 • Formiga

  ocena usługi:

  Warto skorzystać z usług e-prawnika, kompetentna i solida firma, w krótkim czasie odpowiedź. Polecam.
 • mirek

  ocena usługi:

  Wyczerpująca opinia, jestem zadowolony.
 • gabriela

  ocena usługi:

  porada prawna rzetelnie wykonana dziękuję
 • Łukasz

  ocena usługi:

  Moje wątpliwości zostały jasno i precyzyjnie wyjaśnione. Polecam.
 • Jacek

  ocena usługi:

 • Anna

  ocena usługi:

 • Zbigniew

  ocena usługi:

 • Piotr

  ocena usługi:

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane