Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Umowa na kupno działki

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Właściciel działki którą kupuje, zezwolił na odcięcie kawałka drogi i dołączenie do tej działki, ale nie wiem jak napisać umowę przedwstępną na taką transakcje. Co należy napisać aby było dobrze?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Własność czasowa

  Zamierzam kupić działkę od rolnika z przeznaczeniem pod budowę domu. Czy będzie to według prawa własność dzierżawna czy własność bez ograniczeń na 99 lat?

 • Kupno działki budowlanej

  Mieszkam w Londynie. Na dzień dzisiejszy nie mam meldunku w Polsce, ale jestem obywatelem polskim. Chciałbym kupić teraz działkę budowlaną od agencji rolnej. Koszt działki 30.000 zł. Prowadzę firmę jednoosobową w Londynie, pracuję legalnie od 2 lat rozliczam sie tylko w Anglii. Czy w Polsce będę miał problem z urzędem skarbowym, jeśli chodzi o podatek od kupna itp.? Może lepiej zrobić sobie chociaż meldunek tymczasowy? Czy mogę odliczyć kupno tej działki w Anglii w rozliczeniu podatkowym rocznym? Przecież legalnie rozliczam się i płacę składki.

 • Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości

  Jakie dokumety są potrzebne do zawarcia przedwstępnej umowy kupna nieruchomości - działki budowlanej?

 • Ulga na zakup mieszkania w 2005 r.

  Czy można odpisać koszt zakupu mieszkania na rynku pierwotnym w 2005 r.?

 • Sprzedaż lokali po remoncie i wykończeniu

  Prowadzę działalność gospodarczą. Zamierzam kupić lokale usługowe i po wyremontowaniu ich sprzedać je. Zamierzam kupić mieszkanie od dewelopera i po "wykończeniu" sprzedać je. Jakie odpowiednio PKD mam zgłosić do ewidencji działalności gospodarczej na kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek? Czy mogę taką działalność prowadzić w ramach działalności gospodarczej, czy potrzebuję do takiej działalności jakieś specjalne zezwolenia, licencje, pozwolenia itp.?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane