Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zachowek od darowizny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Jadwiga
    Wysłany: 2008-09-01 15:38:56

    witam chcialabym sie dowiedzieć czy po otrzymaniu darowizną mieszkania od mojej babci będe musiala spłacić jej syna oraz pozostałe wnuki?

    Odpowiedz Cytuj
  • witam chcialabym sie dowiedzieć czy po otrzymaniu darowizną mieszkania od mojej babci będe musiala spłacić jej syna oraz pozostałe wnuki?
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

  • Dużo zależy od upływającego czasu. O zachowku można mówić dopiero po śmierci babci i stwierdzeniu nabycia spadku. Jeśli od daty darowizny do śmierci babci minie 10 lat to darowizna nie wchodzi w spadek tzn. zachowku nie dla syna, wnuków nie ma. Jak mniej niż 10 lat to z takiej darowizny należy się zachowek dla zstępnych babci.
    Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane