Forum prawne

Kasy fiskalne dla lekarzy 2011

Od 1 maja 2011 roku obowiązek rejestrowania swoich dochodów przy pomocy kas fiskalnych obejmie m.in. prawników, detektywów, ochroniarzy a także lekarzy.

Niektórzy lekarze będą mieli prawo do skorzystania ze zwolnień podatkowych, skutkujących zwolnieniem ich z konieczności stosowania kasy fiskalnej. Lekarze, którzy nie obsługują indywidualnych pacjentów, lecz pracują wyłącznie na podstawie umów z placówkami medycznymi (szpitalami, przychodniami itp.), kasy fiskalnej mieć nie muszą.

Także samo rozporządzenie zwalnia podatników, w tym lekarzy z konieczności stosowania kas fiskalnych w przypadku, gdy sprzedaż podlegająca ewidencji (normalnie realizowanej za pomocą fiskalnych) nie przekroczyła w roku bieżącym oraz w roku poprzednim kwoty 40.000 zł. W przypadku lekarzy, którzy w danym roku dopiero rozpoczęli działalność (a zatem nie można w ich przypadku mówić o ?roku poprzednim?), pułap ten wynosi 20.000 zł.

2011.2.27 19:57:20

Odpowiedzi w temacie: Kasy fiskalne dla lekarzy 2011 (2)

a co z prawnikami? czasu juz niewiele. Trzeba się przygotować.

2011.3.2 9:43:0

nie słyszałam o oprogramowaniu dla lekarzy... ja juz sie zdecydowałam na legal office, z posnetu mam drukarke bezprzewodową.

2011.4.27 15:12:41

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika