Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Podatek dochodowy od osób fizycznych - jak obliczyć ???

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Podatek dochodowy od osób fizycznych wylicza się w następujący sposób:

    * Gdy podstawa obliczenia podatku wynosi do 85.528 zł, to podatek będzie wynosił 18 procent z podstawy minus kwota zmniejszająca podatek 556,02 zł.

    * Gdy podstawa obliczenia wynosi ponad 85.528 zł, to podatek będzie wynosił 14.839,02 zł + 32 procent z nadwyżki ponad 85.528 zł.

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Zatrudnienie pomocy domowej

    Rodzina zatrudnia pomoc domową w oparciu o umowę o pracę. Czy od wynagrodzenia wypłaconego takiej osobie potrąca składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy? W jakiej formie należy się zgłosić do urzędu skarbowego jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych? Jakie dokumenty się składa?

  • Obowiązek podatkowy i ZUS studenta wolontariusza

    Czy student, który nie przekroczył 26 lat (studiujący nie w kierunku prowadzonej przez firmę działalności) może pracować w Spółce z o.o jako wolontariusz? Jeżeli tak, to na jakich zasadach, czy odprowadzamy składki ZUS i podatek dochodowy od osób fizycznych?

  • Podatek od sprzedaży darowanego samochodu

    W lutym 2007 roku otrzymałam od ojca jako darowiznę samochód osobowy wartości 30.000 zł, zgłaszając ten fakt do urzędu skarbowego. W grudniu musiałam sprzedać to auto, ale kupiłam trochę droższe za granicą. Czy muszę płacić jakiś podatek od sprzedanego auta pochodzącego z darowizny?

  • Płatnik a należności związane z najmem

    Jesteśmy spółką z o.o. Dla dwóch naszych przedstawicieli wynajmujemy mieszkania w innym mieście - jedno od osoby prywatnej, drugie od spółdzielni. Wiemy, że dla pracowników jest to przychód podlegający opodatkowaniu i oskładkowaniu. Czy odstępne dla osoby, która wynajmuje nam mieszkanie również podlega oskładkowaniu i opodatkowaniu? Czy kwoty, które płacimy, należy przyjąć za kwoty netto i odpowiednio je "ubruttowić"?

  • Zakres opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych

    Czy zbycie nieruchomości jest objęte zakresem opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane