Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Odszkodowanie za umowe o zakazie konkurencji

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam
  mam pytanie dotyczace odszkodowania dla pracownika, który podpisał umowę o zakazie konkurencji.
  1. Jesli na umowie wogóle nie ma wzmianki o takowym odszkodowaniu, (z tego co doczytałam w KP kwota gwarantowana to 25% wynagrodzenia) to czy mogę wystapić o wyższa kwotę w pozwie do sądu??
  2. Jesli pracowałam 3 m-ce a umowe o zakazie mam na 2 lata to czy mogę pisząc uzasadnienie do pozwu uwzględnić moje zarobki z poprzednich miejsc pracy?? Pracowałam wszedzie jako przedstawiciel tylko różne brańże. W poprzednich miejscach szefostwo było uczciwe i wszystko było wykazane w tym zakładzie który własnie dał mi tzw lojalkę na umowie mam najniższa reszte dostawałam pod stołem.
  3. I czy jesli na umowie nie ma klauzuli o wcześniejszym rozwiązaniu umowy pracodawca teraz może ją rozwiązać?
  4. Wobec tego pracodawcy toczy się postępowanie karne (myśle, że dobrze napisałam) bo sprawa aktualnie jest w prokuraturze (mobbing, na lewo wypłacane pieniądze..) i czy w związku z powyższym, że nie ufam szefostwu mogę w uzasadnieniu do pozwu wystąpić o wypłacenie całości a nie na raty?
  5. I czy jeśli wystąpie w pozwie z wyższa kwotą niż 25% to czy sąd może zasądzić mniejszą kwotę?
  Będe ogromnie zobowiązana za pomoc:-)
  Pozdrawiam

  Odpowiedz Cytuj
 • Czy ktos w ogole korzysta z tego forum????
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Umowa o zakazie konkurencji

  Jak powinna wyglądać umowa o zakazie konkurencji?

 • Wypowiedzenie a skuteczność zapisu o konkurencji

  Czy jeśli na umowie o pracę w jednym z punktów jest umowa o zakazie konkurencji, to czy wypowiedzenie warunków umowy o pracę w konsekwencji wypowiada również umowę o zakazie konkurencji?

 • Zawarcie umowy o zakazie konkurencji, która obowiązywać będzie po zakończeniu stosunku pracy

  Czy możliwe jest zawarcie umowy o zakazie konkurencji, która obowiązywać będzie po zakończeniu stosunku pracy?

 • Zwolnienie się od zakazu konkurencji

  Jakie skutki rodzi pisemna odmowa zgody pracownika na zwolnienie z klauzuli o zakazie konkurencji przez pracodawcę, wręczone w ostatnim dniu wypowiedzenia i związanej z tego tytułu gratyfikacji od pracodawcy?

 • Rozwiązanie umowy o zakazie konkurencji

  Zawarłem na piśmie umowę o zakazie konkurencji, która ma obowiązywać przez 1 rok po ustaniu stosunku pracy. Pracodawca zobowiązał się do comiesięcznej wypłaty odszkodowania w wysokości 25% wynagrodzenia otrzymywanego przeze mnie przed ustaniem stosunku pracy. Rozwiązaliśmy z pracodawcą umowę o pracę za porozumieniem stron 16 dnia miesiąca. Po rozwiązaniu umowy odwołałem się do podpisanej przez obie strony umowy o zakazie konkurencji, gdyż nie będę wykonywał działalności konkurencyjnej opisanej w umowie. Pracodawca oświadczył, że wypłaci mi tylko jednomiesięczne odszkodowanie, gdyż rozwiąże jednostronnie umowę powołując się na paragraf o brzmieniu: "Strony ustalają, iż Pracodawca może rozwiązać niniejszą umowę z zachowaniem 1 miesięcznego okresu wypowiedzenia". Czy pracodawca może jednostronnie rozwiązać ze mną w/w umowę, po złożeniu przez obie strony zgodnych oświadczeń woli rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron, powołując się na w/w paragraf? Nadmieniam, że pracownikiem jestem jeszcze do 31 dnia miesiąca.

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane