Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Urzad pracy a Konstytucja RP? Kto ma racje?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2002-10-23 00:00:00

  W moim przypadku doszło do dosc nietypowej sytacji ( choc nie jeden pewnie nie raz sie z nią spotkał badac bezrobotnym ) Nie stawiłem sie na wyznaczony czas, zostałem usunięty. w tej chwili nie jestem ani bezrobotnym , ani pracującym. Po wizycie w Urzedzie pracy doszłem do natepujących wniosków. Niie moge byc bezrobotnym , musze czekac 3 miesiace bo spozniłem sie o dzien by potwierdzic swoja gotowosc. teraz tak 1 NAJWAZNIEJSZE - nie mam prawa do darmowej słuzby zdrowia ( przepraszam co jest wazniejsze, Konstytujcja RP < która mi to gwaratnuje >, czy jakies przepisy urzedu pracy !!! ?? ) 2 Nie chca mi wydac zaswiadczenia ze jestem bezrobotny ( rozumiem nie jestem zarejestrowany ) ale przeciez nie wpływa za mnie składka, czyli stwierdzają ze pracuje nielegalnie ( czytaj jestem przestepca ). Moje pytanie jest nasptepujące co jest najwaznieszym dokumentem w Państwie Polskim ? Kilka przepisów urzedu pracy czy Konstytujca RP ? Odpowiedz jest prosta. Co by było w przypadky gdybym wpadł pod samochód i zabrałaby mnie karetka? ( Ps chce sie zarejestrowac jako bezrobotny by miec prawo do ubezpieczenia ,,,,, ) Omówiono mi tego, kto pokryje ewntualne koszty mego dalszego leczenia ? Ja ?? Dlaczego skoro mi odmowiono czegosc co mam zagwaratnowane w konstytucji ? Co w takim przypadku zrobic ? Czekac i sie modlic by nic mi sie nie stało ? Czy moze jest jakis sposob ??

  (Pielgrzym)

  Odpowiedz Cytuj
 • asia
  Wysłany: 2002-10-24 12:50:48

  pociesze cie ze karetka przyjedzie po ciebie czy bedziesz bezrobotnym czy nie bedziesz.UP placi za ciebie skladki do zusu wiec moga wymagac od ciebie zdyscyplinowania przepisz z konstytucji jest zbyt ogolnie napisany a jak wiesz cala konstytucja odnosi sie do poszczegolnych ustaw. jesli wiec jest jakis warunek do pewnych rzeczy to musisz go spelnic bo to nie sa jakies tam przepisy UP
 • Reklama

 • darek
  Wysłany: 2006-06-29 15:17:37

  Mialem taka sama sytuacje. Bralem adresy potencjalnych pracodawcow z urzedu pracy i jezdzilem do nich ale raz zachorowalem i nie zdarzylem stawic sie na rozliczenie w terminie. zostalem wyrejestrowany a odwolanie od cecyzji wyrejestrowania jako bezrobotny nic nie dalo. Radze uwarzac na zdrowie i w kalendarzu zaznaczyc termin zarejestrowania sie jako bezrobotny.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane