Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. Pracodawca na drugi dzień zaproponował mi, żebym zrezygnował z L4 i żebym przyszedł do pracy (ze zszytym palcem) na lżejsze stanowisko nie stanowiące mojemu zagrożeniu. Płacę składki ZUS i ubezpieczenie PZU. Będę miał kartę przebiegu choroby od chirurga i spisany protokół wypadku u BHP, jednak nie jestem na L4 i przychodzę do pracy. Pytanie brzmi: Czy w takim przypadku mam prawo do odszkodowania od ZUS i PZU? I czy pracodawca postąpił zgodnie z prawem anulując mi zwolnienie lekarskie?

  Odpowiedz Cytuj
 • kaja
  Wysłany: 2007-08-12 16:39:17

  chcialam sie dowiedziec od kiedy liczy sie ubezpieczenie od dnia w ktorym sie ubezpieczam czy mosi minac jakis okres pozdrawiam
 • Reklama

 • adrian prawo-pracy.net
  Wysłany: 2008-08-05 16:25:52

  Dzien dobry jeżeli wypadek stal sie w pierwszy dzien pracy i nie mam jeszcze oplaconych skladek czy mam prawo starac sie o odszkodowanie
 • Redi prawo-pracy.net
  Wysłany: 2009-01-16 14:18:34

  Mam pytanie. Miałem wypadek w pracy. Głęboka rana cieta nadgarstka, która wymagała szycia. Tetraz jestem na L4. Umowe o prace mam od 2.01.2009 do 29.02.2009. Awypadku doznałem 7.01.2009. Czy w takim wypadku należy mi sie odszkodowanie?
 • Stelth prawo-pracy.net
  Wysłany: 2009-04-27 12:36:43

  Ja miałem wypadek przy pracy i coś o tym wiem. Co do PZU to nie ma wymaganego terminu zwolnienia lekarskiego, w każdym momencie można ubiegać się o odszkodowanie, roszczenie upływa po upływie 3 lat. Jeśli chodzi o ZUS tu jest trochę inaczej. Trzeba być na zwolnieniu lekarskim przynajmniej 7 dni w innym wypadku nie będzie można się ubiegać o odszkodowanie. Co do pracodawcy nic mu nie grozi jeśli tylko zaproponował.... decyzja należała do Ciebie
 • Patrycja350 prawo-pracy.net
  Wysłany: 2009-07-10 22:18:24

  Witam, miałam wypadek w marcu.. Naderwanie wiązadła kolanowego.. Dzień później założono mi gips.. Nosiłam ok. 2-3 tyg.. potem rehabilitacja w domu. Miałam zwolnienie z pracy 30 dni. Czy teraz mogę się ubiegać o odszkodowanie?? Po tak długiej przerwie??
 • Mario_83 prawo-pracy.net
  Wysłany: 2009-09-08 13:03:56

  [b][b]Witam. Miałem wypadek w pracy w którym doznałem urazu głowy. Obecnie przebywam na L4 poszpitalnym. Czy należy mi się odszkodowanie z tego tytułu???? Jeśli tak to w jakiej wysokości. zgóry dziękuję za odpowiedź:)
 • witek prawo-pracy.net
  Wysłany: 2009-10-28 18:17:53

  Miwłem wypadek w pracy płacę ZUS i PZU byłem 30 dni na zwolnieniu to było 1.5 roku temu i jeszcze nic nie dostałem ani pisma ani odszkodowania co mogę w tej sprawie zrobić i jak długo mogę się starać o odszkodowanie. Muszę dodać że sprawą mojego odszkodowania zajmował się behapowiec który póżniej się zwolnił i sprawa ucichła nawet bym powiedział że jest tak jak by jej nie było proszę o pomoc i z góry dziękuję.
 • Elutka30 prawo-pracy.net
  Wysłany: 2009-11-08 12:21:37

  Witam. Uległam wypadkowi w domu więc z tego tytułu mam L4. -uszkodzone kolano. Chirurg zdiagnozował uszkodzenie boczne ląkotki czyli nastąpiła blokada kolana. W tym przypadku czeka mnie artroskopia. Zwolnienie przedłuży się o kilka tygodni.... więc czy mam prawo do odszkodowania?
 • domino prawo-pracy.net
  Wysłany: 2010-01-05 08:58:35

  Witam serdecznie! 2 lata temu miałem wypadek w pracy, przewierciłem dłoń wiertłem na wylot, przyjechało pogotowie i zostałem odwieziony do szpitala do dużego miasta oddalonego od miejsca pracy o 30 km. Po otrzymaniu pomocy w szpitalu, zostałem wypuszczony do domu gdzie musiałem dostać się taksówką do domu 50 km. Dostałem L4 na miesiąc, w między czasie walczyłem o odszkodowanie, był spisany protokół i nic z tego, nie dostałem ani grosza, odwoływałem się do ich decyzji, musiałem jechać 140 km na komisję lekarską ponownie i nic. Ani grosza, dostałem tylko 1% uszczerbku na zdrowiu ale to z PZU, gdzie rocznie płace indywidualne składki. Gdzie tu jest sprawiedliwość? tyle pieniędzy idzie miesięcznie na składki ubezpieczeniowe, a przyjdzie co do czego i nie można ich odzyskać, a przecież nie ponoszę wypadku codziennie, proszę o pomoc, czy mogę jeszcze walczyć o to odszkodowanie w miejscu pracy, ach dodam, że po przyjściu po chorobowym do pracy, po miesiącu zostałem zwolniony i pracuje w innej firmie, z góry dziękuje i pozdrawiam.
 • domi19 prawo-pracy.net
  Wysłany: 2010-05-04 17:00:06

  witam Miałam wypadek przy pracy przecięłam sobie palec i miałam go szytego skończyło się na 3szwach i l4 około miesiąca ,minęło 5 miesięcy a ja dopiero dostałam wezwanie na komisje bliznę mam ale już zaczęła schodzić i nie wiem czy dostanę odszkodowanie za taki wypadek ile można dostać procent ile zus ogulnie płaci za coś takiego proszę o pomoc
 • marzena prawo-pracy.net
  Wysłany: 2010-06-17 20:57:47

  Witam,od 2 lat pracuje w firmie która zatrudnia 3 pracowników.W domu przecięłam palec nożem tak że założono mi szwy.Po 2 tygodniach pobytu na L4 wróciłam do pracy i dowiedziałam się ze nie mogę starać się o żadne odszkodowanie bo nie jestem ubezpieczona dodatkowo.Na kwitku rozliczeniowym który otrzymuję od pracodawcy co miesiąc pisze jednak że płacę co miesiąc na rentowne, wypadkowe ,chorobowe ,wiec nie wiem czy mogę się starać o odszkodowanie z ZUS
 • skorpionek9 prawo-pracy.net
  Wysłany: 2010-07-11 08:26:09

  Dzień dobry zacznę od początku mój mąż miał wypadek w pracy to miało dnia 02.07.2010 roku samochód jego zmiażdzył do tej pory nie wiem jak to było.W obecnej chwili mąż ma złamane 12 żeber,operacje na kręgosłup ma wstawiona płytkę.Po przywiezieniu męża do szpitala 1 robili jemu Tomografie głowy i było wszystko ok.Już raz mąż odzyskał przytomność wiedział gdzie jest,robił różne grymasy ale lekarze zdecydowali jednak dać zastrzyk na uśpienie mojego męża na 1 dzień aby przeprowadzić bolesny zabieg rurkę wstawili do przepony bezpośrednio aby mężowi lepiej się oddychało.Odstawili jemu leki już które go usypiają w chwil obecnej mąż nadal jest w śpiące farmakologicznej na Oiomie Pourazowym i nie wiadomo jest czy się zbudzi.Lekarze mówią,że żebra to najmniejszy problem,nie wiadomo czy mąż będzie chodził w ogóle chodził.Czy wybudzi się ze śpiączki?Czy w takim przypadku mogę starać się o odszkodowanie?Jak tak to jak to się w ogóle załatwia bo nic nie wiem.No ja bardzo pragnę aby mąż żył i wyszedł z tej śpiączki bo mamy 2 córcie Eliza ma nie całe 4 latka a Natalka 2 skończyła w czerwcu a obecnie jestem w ciąży i mam termin na 6 grudnia nie wiem jak ja sobie poradzę bez pomocy męża?Proszę mi pomóc w jaki sposób mam załatwić odszkodowanie dla męża i od kiedy mozna się o to starać po wypadku????Z góry pięknie dziękuję za odpowiedz.
 • Wojtek prawo-pracy.net
  Wysłany: 2010-08-22 16:10:54

  Witam, byłem weiczorem z kumplami nad wodą wypilismy po pare piwek (3,4) zdarzył sie nieszczęsliwy wypadek stanołem na szkło , przeciołm sobie 2 sciegna po czym zabrali mnie na pogotowie, i w karcie mam napisane ze przyjety w stanie upojenia alkoholowego, chcialbym sie dowiedziec czy z tego tytułu jest szansa na dostanie odszkodowania , bo z tego co slyszlaem w stanie uopjenia alkoholowego nie wydają , lecz to byl wypadek proszę o rady z góry dziekuje
 • Wszystko na temat wypadków w pracy, znajdziecie w artykule: Wypadek przy pracy - co dalej? 

   

  Miałeś wypadek? Chcesz uzyskać odszkodowanie? Skontaktuj się z nami. 

 • Witam w 2004 roku miałam wypadek w pracy , zgłosiłam to w miejscu pracy jak i w poradni chirurgicznej do której się udałam i w której się leczyła.Naderwałam ścięgna ,w kolanie. Przebywałam na zwolnieniu lekarskim 5 miesięcy ,pan z BHP do którego się udałam aby spisaćprotokół wypadkowy , nie chciał spisać protokołu wypadkowego ,powiedział, że nie było to złamanie więc nie dostanę odszkodowania.Mam swiadków że wypadek taki miałam , że zgłosiłam to mojemu bezpośredniemu przełożonemu. W 2008 roku okazało się w skutek tamtego wypadku ,powstał krwiak z czasem zamienił się w guz ,który wyżłobił w kościach kolana dziurę i musiałam mieć opoerację wszczepienia endoprotezy kolana.Czy po upływie takiego czasu moge ubiegać sie jeszcze o jakieś odszkodowanie. Jestemubezpieczona w PZU i opłacane były w tamtym czasie składki w ZUS.
 • też miałem wypadek w pracy, początkowo sam chciałem pozałatwiać sprawy odszkodowania, ale w końcu zdecydowałem się na pośrednictwo - zdecydowałem sie na firmę Votum i dobrze wybrałem bo odszkodowanie dostałem.
 • W przypadku wszelkich wypadków przy pracy należy mieć na uwadze, że aby uzyskać świadczenia konieczne jest przeprowadzenia odpowiedniej procedury stwierdzenia wypadku. Często pracodawcy odmawiają sporządzenia protokołu powypadkowego samowolnie (i faktycznie bezprawnie) uznając, że dane zdarzenie nie było wypadkiem. Pracownik zawsze musi pamiętać, że może domagać się wszczęcia procedury stwierdzenia wypadku (nawet jeżeli doprowadzi ona do ustalenia, że zdarzenie nie było wypadkiem przy pracy). Jak zadbać o swoje prawa i jak radzić sobie z pracodawcą, który nie respektuje przepisów radzimy w serwisie e-prawnik - opisz swój wypadek z podaniem dat, podaj jak zachował się pracodawca oraz wskaż czego chce się domagać.
  Zapytaj prawnika
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane