Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

komornik niedługo zawita a ja nie wiem co mam zrobić

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam serdecznie,mam poważny problem zadłużony jestem w bankach częśc banków dała mi wypowiedzeni tzn.narazie 2 banki jeszcze 2 zostały,na kwotę około 20 tyś,zł firmy windykacyjne mnie strasza dzwonią i grożą karami odsetkami jakimi świat nie widział pytanie moje jest następujące!
  Mieszkam z rodzicami majątek jest na rodziców ja majątku nie posiadam żadnego czy może zabrać majątek rodziców(dorobek całego życia),czy może wejść na moją pensje,proszę o konkretne informację co zrobić,pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz Cytuj
 • Komornik ma prawa zabrać majątek rodziców na pokrycie Pana zobowiązań. Natomiast może Panu zająć część wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • witam pisze pan że ma prawo zająć majątek może ale nie musi może wejsc tylko na pensje tak!
  Odpowiedz Cytuj
 • Przepraszam, coś musiałem poknocić. Komornik oczywiście nie ma prawa zająć majątku rodziców na pokrycie Pana zobowiązań. Może zająć jedynie Pana wynagrodzenie.
  Odpowiedz Cytuj
 • witam ponownie,to wkońcu może zjąć majątek czy nie może i cy jest na to jakaś klauzula prawna bo już sam nie wiem komu wierzyć,możee czy nie może!!!!!!!!!!
  Odpowiedz Cytuj
 • Komornik nie może zająć majątku rodziców, żeby zaspokoić Pańskich wierzycieli, chociaż zdarza się, że w ten sposób straszy dłużników. Nie ma na to bezpośredniego przepisu. To wynika z tego, że na zaspokojenie Pańskich wierzytelności można zająć jedynie Pański majątek i dochody. Rodzice nie z tym nic wspólnego. Gdyby natomiast komornik próbował zająć majątek Pana rodziców, musicie złożyć skargę do sądu na czynności komornika.
  Odpowiedz Cytuj
 • Witam serdecznie,mam poważny problem zadłużony jestem w bankach częśc banków dała mi wypowiedzeni tzn.narazie 2 banki jeszcze 2 zostały,na kwotę około 20 tyś,zł firmy windykacyjne mnie strasza dzwonią i grożą karami odsetkami jakimi świat nie widział pytanie moje jest następujące! Mieszkam z rodzicami majątek jest na rodziców ja majątku nie posiadam żadnego czy może zabrać majątek rodziców(dorobek całego życia),czy może wejść na moją pensje,proszę o konkretne informację co zrobić,pozdrawiam serdecznie
  Odpowiedz Cytuj
 • Witam,mam pytanie,jeżeli jest likfidowany zakład pracy czy pracodawca może zwolnic pracownika jeżeli miałem wypadk w pracy ubiegłego roku w grudniu a umowe mam na czas nieokreslony i cały czas jestem na chorobowym powypadkowym a likfidacja jest w czerwcu czy może mnie zwolnic jeśli miałem wypadek w pracy i jestem na chorobowym,pozdrawiam
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zajęcie nieruchomości przez komornika

  Niedługo będę miał tytuł wykonawczy przeciwko dłużnikowi, który ma nieruchomości i nie posiada innego łatwo egzekwowalnego majątku lub dochodów. W grę wchodzą działki objęte trzema księgami wieczystymi. Wartość wierzytelności (prawdopodobnie) nie przekracza ceny każdej nieruchomości z osobna. Na jednej z nieruchomości są inne zajęcia, pozostałe są wolne (ale być może to tylko chwilowe). Nie wiem, którą nieruchomość komornik powinien zająć i zlicytować, żeby najszybciej odzyskać pieniądze. Czy komornik może zająć tylko jedną nieruchomość czy wszystkie?

 • Roszczenie o zapłatę za godziny nadliczbowe

  Od 01/11/2000 do 14/02/2001 przebywałem w delegacji służbowej (otwierałem nowy oddział banku w mieście oddalonym o 400 km od mojego miejsca zamieszkania). W tym czasie (z powodów reorganizacji firmy) miałem dość dużo nadgodzin. Łącznie uzbierało się ich około 100. Trzykrotnie występowałem do dyrekcji o wypłatę nadgodzin (w samym grudniu 2000 i styczniu 2001 miałem ich ponad 80). Dwukrotnie dokumentacja zaginęła, zaś ostatni zestaw leży od dwóch miesięcy na biurku dyrektora i podpisu na akceptacji do wypłaty nie ma. Wiem, że niedługo skończy się limit trzech lat i nadgodziny się przedawnią. Chciałbym wystapić do sądu pracy o wydanie nakazu wypłaty naggodzin. Czy mogę to zrobić (cały czas mam oryginały kart pracy z tamtego okresu) i czy mogę wystapić o zapłatę odsetek ustawowych?

 • Egzekucja komornika a dochody lub inne świadczenia pieniężne

  Mam spore długi, niedługo komornik zacznie egzekucję, czy może on zająć moje dochody lub zasiłek?

 • Niesłuszne zawieszenie egzekucji

  Komornik Sądu Rejonowego po otrzymaniu ode mnie wyroku z klauzulą wykonalności zawiesił egzekucję przeciw wierzycielowi z paragrafu mówiącego o takiej możliwość, tylko gdy się zgodzę lub spełni świadczenia. Dłużnik nie spłacił swego długu, a ja nie wyraziłem zgody na zawieszenie egzekucji. Co mogę zrobić, jeśli komornik jest stronniczy?

 • Komornik - niewłaściwe postepowanie

  Witam. Mam poważny problem. Komornik, który egzekwuje mój dług robi to bez uwzględnienia postanowienia sądu II instancji. Wcześniej bowiem złożyłem odwołanie od postanowienia sądu I instancji, które zostało uwzględnione. Co mam zrobić?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane