Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

komornik niedługo zawita a ja nie wiem co mam zrobić

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam serdecznie,mam poważny problem zadłużony jestem w bankach częśc banków dała mi wypowiedzeni tzn.narazie 2 banki jeszcze 2 zostały,na kwotę około 20 tyś,zł firmy windykacyjne mnie strasza dzwonią i grożą karami odsetkami jakimi świat nie widział pytanie moje jest następujące!
  Mieszkam z rodzicami majątek jest na rodziców ja majątku nie posiadam żadnego czy może zabrać majątek rodziców(dorobek całego życia),czy może wejść na moją pensje,proszę o konkretne informację co zrobić,pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz Cytuj
 • Komornik ma prawa zabrać majątek rodziców na pokrycie Pana zobowiązań. Natomiast może Panu zająć część wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę.
 • Reklama

 • witam pisze pan że ma prawo zająć majątek może ale nie musi może wejsc tylko na pensje tak!
 • Przepraszam, coś musiałem poknocić. Komornik oczywiście nie ma prawa zająć majątku rodziców na pokrycie Pana zobowiązań. Może zająć jedynie Pana wynagrodzenie.
 • witam ponownie,to wkońcu może zjąć majątek czy nie może i cy jest na to jakaś klauzula prawna bo już sam nie wiem komu wierzyć,możee czy nie może!!!!!!!!!!
 • Komornik nie może zająć majątku rodziców, żeby zaspokoić Pańskich wierzycieli, chociaż zdarza się, że w ten sposób straszy dłużników. Nie ma na to bezpośredniego przepisu. To wynika z tego, że na zaspokojenie Pańskich wierzytelności można zająć jedynie Pański majątek i dochody. Rodzice nie z tym nic wspólnego. Gdyby natomiast komornik próbował zająć majątek Pana rodziców, musicie złożyć skargę do sądu na czynności komornika.
 • Witam serdecznie,mam poważny problem zadłużony jestem w bankach częśc banków dała mi wypowiedzeni tzn.narazie 2 banki jeszcze 2 zostały,na kwotę około 20 tyś,zł firmy windykacyjne mnie strasza dzwonią i grożą karami odsetkami jakimi świat nie widział pytanie moje jest następujące! Mieszkam z rodzicami majątek jest na rodziców ja majątku nie posiadam żadnego czy może zabrać majątek rodziców(dorobek całego życia),czy może wejść na moją pensje,proszę o konkretne informację co zrobić,pozdrawiam serdecznie
 • Witam,mam pytanie,jeżeli jest likfidowany zakład pracy czy pracodawca może zwolnic pracownika jeżeli miałem wypadk w pracy ubiegłego roku w grudniu a umowe mam na czas nieokreslony i cały czas jestem na chorobowym powypadkowym a likfidacja jest w czerwcu czy może mnie zwolnic jeśli miałem wypadek w pracy i jestem na chorobowym,pozdrawiam
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane