Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Pozwolenie na użytkowanie a odbiór mieszkania

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, Czy i jakie konsekwencje mi grożą, jeśli zdecyduję się odebrać mieszkanie od developera zanim ten uzyska pozwolenie na użytkowanie budynku? Takie właśnie pytanie zadaje sobie właśnie około 200 osób, które kupiły mieszkania od jednego z poznańskich developerów - proszę o informację, czy możemy (z tyczh czy innych przyczyn) mieszkania odbierać i zaczynać ich wykańczanie, czy też musimy czekać do mamentu uzyskania pozwolenia na użytkowanie...

  Odpowiedz Cytuj

 • Wysłany: 2008-10-16 23:11:44

  mam podobne klopoty,prosze o kontakt-608 058 462.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Rozpatrywanie decyzji o pozwoleniu na budowę

  28.10.03 złożyłem wniosek do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o pozwolenie na użytkowanie budynku. Odbiór budynku (komisja) nastąpił 05.11.03. Podczas odbioru powiedziano, że budynek zostaje odebrany pozytywnie, i że w najbliższym czasie otrzymamy pismo o tym zawiadamiające. Dzisiaj jest 9.12.03 i takowy dokument nie został przesłany. Jaki jest określony przez prawo okres rozpatrywania odbioru budowlanego?

 • Odbiór techniczny domku letniskowego

  Na czym polega w świetle przepisów odbiór techniczny domku letniskowego? Tzn. jakie zagrożenia wiążą się z zakupem domku postawionego kilka lat wcześniej, ale bez odbioru technicznego?

 • Odbiór mieszkania a roszczenia do developera

  Developer wybudował mieszkanie niezgodnie z projektem budowlanym, niezgodność dotyczy wysokości, na której rozpoczynają się skosy, usterka ta powoduje, iż pomieszczenie kuchenne nie jest w pełni wartościowe i bez przeróbek nie nadaje się do użytkowania. Czy mogę odebrać mieszkanie w takim stanie i po odbiorze wnioskować o obniżenie ceny mieszkania (na drodze negocjacji z developerem lub poprzez sądy), czy też odbiór mieszkania jest jednoznaczny z przyjęciem stanu faktycznego i dyskwalifikuje do dalszych roszczeń?

 • Pozwolenie na użytkowanie budynku

  Czy inwestor, który chce uzyskać pozwolenie na użytkowanie budynku, musi być właścicielem danej nieruchomości?

 • Uzyskanie pozwolenia na budowę przez właściciela nieruchomości

  Czy właściciel nieruchomości może uzyskać pozwolenie na użytkowanie budynku, jeżeli nie jest on uczestnikiem procesu budowlanego?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane