Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

egzekucja z majatku wspólnego byłych małzonków

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • czy komornik może prowadzić egzekucje lub wnioskowac o wpisy w KW co do długów mojego byłego męza (4 lata po rozwodzie) na nieruchomości wspólnej 52 ar działka ?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Egzekucja z nieruchomości wspólnej po rozwodzie

  Czy sąd może wydać klauzulę wykonalności na byłego małżonka? Czy jeżeli w umowie podziału majatku, ustalonej na zalecenie sądu po rozwodzie między małżonkami, jest zapis, że działka (będąca nadal współwłasnością małżonków) po spłacie kredytu zostanie notarialnie przepisana na syna - komornik może ją za długi jednego z małżonków zlicytować bez nadania klauzuli wykonalności w stosunku do drugiego z małżonków? Zobowiązanie powstało po orzeczeniu rozwodu i dotyczy jedynie jednego z byłych małżonków.

 • Notarialny podział majątku byłych małżonków

  Jestem po rozwodzie, czy mogę dokonać podziału majątku wspólnego u notariusza?

 • Odpowiedzialność za długi męża

  Czy żona odpowiada za długi męża? Mąż pożyczył pieniądze od osoby prywatnej bez umowy. W umówionym czasie nie oddał pieniędzy. Po 2 latach oczekiwania osoba prywatna złożyła pozew i wygrała sprawę. Sprawę wyegzekwowania długu skomplikował fakt, że mąż siedzi w więzieniu, a żona rozwiodła się z nim. Jednakże w chwili, kiedy doszło do pożyczki, byli małżeństwem i razem korzystali z pieniędzy. Czy w tej sytuacji można od byłej małżonki żądać zwrotu pieniędzy, tym bardziej że dysponuje ona majątkiem należącym do jej byłego męża?

 • Ustalenie składu majątku wspólnego

  Dwa miesiące po ślubie malżeństwo nabywa mieszkanie (oboje są wymienieni w akcie notaialnym) za pieniądze pochodzące w 80% z majątku zgromadzonego przed małżeństwem przez męża i 20% z prezentu ślubnego. Jak udowodnić kto ile wniósł na zakup mieszkania podczas sprawy opodział majatku?

 • Podział majątku w trakcie rozwodu

  Został orzeczony wyrok rozwodowy (nastąpiło odczytanie wyroku przez Sąd I instancji) ale jest on jeszcze nieprawomocny. Czy w takich okolicznościach można już wystąpić do właściwego Sądu z odrębnym wnioskiem o podział majątku wspólnego? Jeżeli nie to kiedy można?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane