Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Przepisanie mieszkania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Chcę przepisać moje mieszkanie własnościowe-spółdzielcze siostrzenicy. Proszę o podpowiedź jak mam to zrobić, abym nie poniósł dużych kosztów.

    Odpowiedz Cytuj
  • czy jest różnica w kosztach jeżeli chcemy przepisać mieszkanie na syna lub na syna i synową
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Darowizna mieszkania na rzecz dziecka

    Mam mieszkanie własnościowe i chcę je przepisać córce, która ze mną nie mieszka. Jakie czynności muszę podjąć, aby stała się pełnoprawnym właścicielem? Jakie są tego koszty?

  • Zniesienie współwłasności

    Dziadek mojej żony przepisał jej w spadku mieszkanie. Spadkobiercami są również dwaj synowie dziadka. Jeden z nich zajmuje to mieszkanie i nie zgadza się na spieniężenie go i podział między spadkobierców. Czy są jakieś formy prawne aby go do tego zmusić?

  • Zmiana danych najemcy po wstąpieniu w stosunek najmu

    Czy wstępując z mocy prawa w umowę najmu zmarłego małżonka muszę przepisać umowę najmu na moje imię i nazwisko w określonym terminie i czy mogę to zrobić pisemnie, a nie osobiście? Czy przepisanie daje mi jakąś korzyść i czy nie przepisanie może mi jakoś zaszkodzić ?

  • Przejęcie lokalu kwaterunkowego

    Wraz z żoną jestem głównym najemcą mieszkania kwaterunkowego. Czy jest możliwe uczynienie dorosłego syna zameldowanego razem z nami głównym najemcą tego mieszkania? Z żoną chcemy przeprowadzić się do odziedziczonego po ojcu mieszkania (własność hipoteczna); syn przebywa czasowo za granicą na stypendium (wraca przed październikiem).

  • Darowizna mieszkania na rzecz wnuczki

    Dziadkowie chcą przepisać mieszkanie na wnuczkę, która nie posiada własnego. Wartość tego mieszkania to 130000 zł. Jakie koszty całkowite trzeba ponieść? Czy nie trzeba w tym przypadku zapłacić podatku od spadków i darowizn? Gdyby wnuczka chciała w przyszłości mieszkanie to sprzedać, a za pieniądze uzyskane ze sprzedaży kupić nowe, to z jakimi kosztami w tym przypadku powinna się liczyć?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane