Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Przepisanie mieszkania

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Chcę przepisać moje mieszkanie własnościowe-spółdzielcze siostrzenicy. Proszę o podpowiedź jak mam to zrobić, abym nie poniósł dużych kosztów.

  Odpowiedz Cytuj
 • czy jest różnica w kosztach jeżeli chcemy przepisać mieszkanie na syna lub na syna i synową
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Darowizna mieszkania na rzecz dziecka

  Mam mieszkanie własnościowe i chcę je przepisać córce, która ze mną nie mieszka. Jakie czynności muszę podjąć, aby stała się pełnoprawnym właścicielem? Jakie są tego koszty?

 • Zniesienie współwłasności

  Dziadek mojej żony przepisał jej w spadku mieszkanie. Spadkobiercami są również dwaj synowie dziadka. Jeden z nich zajmuje to mieszkanie i nie zgadza się na spieniężenie go i podział między spadkobierców. Czy są jakieś formy prawne aby go do tego zmusić?

 • Zmiana danych najemcy po wstąpieniu w stosunek najmu

  Czy wstępując z mocy prawa w umowę najmu zmarłego małżonka muszę przepisać umowę najmu na moje imię i nazwisko w określonym terminie i czy mogę to zrobić pisemnie, a nie osobiście? Czy przepisanie daje mi jakąś korzyść i czy nie przepisanie może mi jakoś zaszkodzić ?

 • Przejęcie lokalu kwaterunkowego

  Wraz z żoną jestem głównym najemcą mieszkania kwaterunkowego. Czy jest możliwe uczynienie dorosłego syna zameldowanego razem z nami głównym najemcą tego mieszkania? Z żoną chcemy przeprowadzić się do odziedziczonego po ojcu mieszkania (własność hipoteczna); syn przebywa czasowo za granicą na stypendium (wraca przed październikiem).

 • Darowizna mieszkania na rzecz wnuczki

  Dziadkowie chcą przepisać mieszkanie na wnuczkę, która nie posiada własnego. Wartość tego mieszkania to 130000 zł. Jakie koszty całkowite trzeba ponieść? Czy nie trzeba w tym przypadku zapłacić podatku od spadków i darowizn? Gdyby wnuczka chciała w przyszłości mieszkanie to sprzedać, a za pieniądze uzyskane ze sprzedaży kupić nowe, to z jakimi kosztami w tym przypadku powinna się liczyć?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane