Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Niezapłacone alimenty a donos do prokuratury PROSZE O POMOC

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, mój facet ma dziecko z inna kobieta(nie była jego żoną, ale to nie istotne) do marca ubiegłego roku płacił alimenty jednak stracił prace i do tej pory ich nie płaci (po prostu nie mięliśmy, z czego, w międzyczasie wnieśliśmy sprawę o obniżenie alimentów, ale została oddalona), matka dziecka w międzyczasie skierowała sprawę do sadu o tzw. domiar, czyli o pieniądze od ojca mojego chłopaka na dziecko a wczoraj dowiedzieliśmy się ze najprawdopodobniej złożyła donos do prokuratury. Wiadomo - zostaliśmy zastraszeni i teraz musimy wykopać pieniądze z pod ziemi, aby to zapłacić. Ale pozostaje pytanie czy jest sens? Kontaktowaliśmy się wczoraj ze stowarzyszeniem praw ojca i tam powiedziano nam, że jeśli mój chłopak otrzyma do ręki zawiadomienie z prokuratury to wówczas tym bardziej nie należy płacić, bo sad uzna za faktyczne, iż mój facet wymigiwał się od płacenia i dostanie nawet wyższy wyrok. Pytanie do was: czy jeśli nie ma jeszcze tego dokumentu w rękach czy może teraz zapłacić wszystko z odsetkami i w ten sposób uniknie odpowiedzialności czy nawet, jeśli zapłaci to prokuratura i tak zrobi sprawę? Tamta kobieta na pewno tego nie wycofa z prokuratury gdyż robi to specjalnie, aby nam "dowalić" , sama ma męża i wiedzie im się nad wyraz dobrze wręcz wspaniale! Bardzo proszę o odpowiedz

  Odpowiedz Cytuj
 • akaldona
  Wysłany: 2005-01-13 11:27:27

  Przede wszyskim chłopak dostanie najpierw wezwanie na policję (nawet jeśli matka dziecka złozyła zawiadomienie do prokuratury to ona skieruje ją do rozpoznania na policji która przeprowadzi dochodzenie). Jeśli matce dziecka wiedzie się dobrze musicie udowodnić na policji, że dziecko nie znajduje się w niedostatku, a wasza sytuacja uległa zmianie na gorsze. Jesli jednak dojdzie do procesu przed sądem o niealimentację.... warto wcześniej zarejestrować się na bezrobociu, zgłaszać się na wizyty w urzędzie - wtedy sąd nic nie zrobi. Poza tym zgodnie z art. 138 kro - w razie zmiany stosunków można wnosić o zmianę wysokości alimentów. Czyli skoro chłopak stracił pracę jego stytuacja pogorszyła się od dnia ogłoszenia poprzedniego wyroku o alimenty...nie powinno byś problemów
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • irena
  Wysłany: 2009-08-16 19:17:09

  Przede wszystkim kobieta nie chce wam dowalic ale chce pieniadze dla dziecka od własnego ojca zresztą. Nie jest wa żne jak jej się wiedzie ale ważne jest to , że zarówno ojciec i matka powinni łożyć na dziecko. A Wy jesteście siebie warci.
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Osobiste starania o alimenty dorosłego dziecka

  Czy mogę starać się o alimenty dla pełnoletniego syna (19 lat), który kontynuuje naukę i jest obecnie na moim utrzymaniu, czy syn musi to zrobić sam?

 • Wypłata z Funduszu Alimentacyjnego

  Jestem po rozwodzie. Samotnie wychowuję córkę. Były mąż jest zawieszony w prawach rodzicielskich, gdyż od kilku lat przebywa za granicą i jest nieznany z miejsca pobytu. Czy w tej sytuacji przysługuje mi status matki samotnie wychowującej dziecko i np. bezterminowy zasiłek w rejonowym urzędzie pracy lub inna pomoc socjalna?

 • Zmiana obowiązku alimentacyjnego

  Córka wbrew wyrokowi SO rozwodowego mieszka z matką zamiast z ojcem i ma zasądzone alimenty, których nie płaci. Po kilku miesiącach matka uzyskuje wyrok SR zmieniający postanowienie SO rozwodowego zmieniając formalnie miejsce zamieszkania córki na miejsce zamieszkania matki. Ojciec występuje jednak o egzekucję komorniczą o niezapłacone alimenty, mimo iż przed SR przyznawał, że córka mieszka z matką. Czy matka może żądać umorzenia, zwieszenia czy zwrotu niesłusznie pobieranych alimentów. No właśnie, czy można zarzucić, że ojciec niesłusznie pobiera alimenty skoro przyznaje, że córka mieszka z matką?

 • Rejestracja w PUP a brak prawa do zasiłku

  Czy kobieta która ma 26 lat i w swoim życiu nie przepracowała ani jednego miesiąca ale jest matką która samotnie będzie wychowywała dwoje dzieci które narodzą się w styczniu 2002 roku. Jest zarejestrowana w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna. Czy może liczyć na jakieś comiesięczne czy może jednorazowa wypłatę pieniędzy?

 • Właściwość prokuratury

  W Prokuraturze Rejonowej w X złożyłem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Prezydenta Miasta X poprzez poświadczenie nieprawdy w dokumencie urzędowym. Prokuratura wszczęła śledztwo, jednak w trakcie śledztwa dowiedziałem się że Prokurator Prokuratury Rejonowej w X jest szwagrem wiceprezydenta miasta X. Ponieważ dwukrotnie umorzono w tej sprawie śledztwo i w wyniku moich zażaleń dwukrotnie uchylono zaskarżone postanowienia o umorzeniu śledztwa, uznałem iż występuje uzasadniona wątpliwość co do bezstronności Prokuratury Rejonowej w X. Wprawdzie bezpośrednio postępowanie przeciwko Prezydentowi Miasta X prowadzi inny Prokurator tej samej Prokuratury, to czy jednak w takiej sytuacji zasadny jest wniosek o wyłączenie całej Prokuratury Rejonowej w X celem przekazania sprawy Prokuraturze Okręgowej?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane