Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Renta z tytułu nie zdolności do pracy a status bezrobotnego

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Jestem zarejestrowany jako bezrobotny nie pobierający zasiłku.Mam 57 lat i uległem wypadkowi w związku z tym chciałbym się ubiegać o rentę ale nie wiem czy mam taką mozliwość ze względu na to że jestem tylko zarejestrowany jako bezrobotny.

  Odpowiedz Cytuj
 • Eliza
  Wysłany: 2006-10-25 14:25:42

  Tak, mozesz ubiegac się o rente z tyt. niezdolnosci do pracy. Pobierasz wniosek w ośrodku MOPR, potwierdzasz u lekarza u którego się leczysz i składasz w Mopr. Wyznaczą ci termin komisji lekars., gdzie lekarz orzecznik stwierdzi czy mozesz pracować, czy też należy ci się stały zasiłek. Powodzenia
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Urlop wypoczynkowy dla stażysty

  Czy przysługuje urlop stażyście, który jest na stażu z Urzędu Pracy od ponad 6 miesięcy?

 • Znalezienie pracy przez bezrobotnego

  Osoba bezrobotna znalazła zatrudnienie, zatem nie skorzystała z ofert pracy z urzędu pracy. Czy za znalezienie pracy przez bezrobotnego samemu przysługuje jakieś świadczenie pieniężne?

 • Warunki uzyskania prawa do renty

  Czy wysokość zarobków innych pracowników w tym samym zawodzie z takim samym stażem i w tej samej grupie zaszeregowania ma wpływ na otrzymanie renty z tytułu choroby zawodowej bez przeciwskazań do pracy?

 • Dzierżawa nieruchomości a status bezrobotnego

  Aby uzyskać status bezrobotnego, nie można być posiadaczem więcej niż 2 ha przeliczeniowych gruntu rolnego. Czy dotyczy to hektarów posiadanych aktem własności, czy także ziemi dzierżawionej?

 • Przesłanki renty z tytułu niezdolności do pracy

  Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać rentę z ogólnego stanu zdrowia? Mam 54 lata, jestem osobą bezrobotną bez prawa do zasiłku, pracowałem na roli od 16 roku życia, posiadam 18 lat składkowych i 15 nieskładkowych, ostatni zasiłek dla bezrobotnych otrzymałem w marcu 1998 r.

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane