Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

szkoły policealne

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, co sądzicie o szkołach policealnych? Jestem tegoroczną maturzystką, a po maturze chciałabym iść właśnie do szkoły policealnej. Zawsze interesowałam się makijażem artystycznym, dlatego myślę o szkole Dziewulskich i o kierunku wizaż: http://www.dziewulscy.pl/wydzial-wizazu-stylizacji/ z tego co się zorientowałam jest to jedna z lepszych tego typu szkół w Polsce. Co myślicie?

  Odpowiedz Cytuj
 • Szczerze polecam tę szkołę! Sama ukończyłam Międzynarodowe Studium Dziewulskich, ale wydział Charakteryzacji Wizażu i Stylizacji (http://www.dziewulscy.pl/wydzial-charakteryzacji-wizazu-stylizacji/). Uczą tam prawdziwi fachowcy, jest dużo praktyki ? krótko mówiąc, można się mnóstwo nauczyć. Po Studium bez problemu znalazłam dobrze płatną pracę w zawodzie, podobnie jak moje koleżanki z roku :).
 • Reklama

 • Muszu
  Wysłany: 2017-09-04 12:01:05

  ja uważam że szkoły policealne to wersja dla mało ambitnych, ja wybrałabym studia.
 • jonasz
  Wysłany: 2017-11-16 19:36:46

  Też mi się wydaje, że studia wyższe to lepsze rozwiązanie niż szkoła policealna
 • Damian
  Wysłany: 2017-11-16 19:51:09

  Zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję warto rozważyć za i przeciw każdego z rozwiązań. Studia są bardziej wszechstronne. Warto zdecydować się na jakiś kierunek po którym nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem pracy. Ciekawym kierunkiem jest administracja skarbowa http://www.wsb.pl/bydgoszcz/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/administracja-skarbowa w Wyższej Szkole Bankowej. Po tym kierunku studiów możemy pracować w izbach skarbowych, biurach rachunkowych czy w firmach pełnić funkcję doradczą jeśli chodzi o podatki czy kwestiami związanymi z rachunkowością.
 • Elka
  Wysłany: 2018-02-22 13:34:39

  Nie prawda, że szkoły policealne są dla mniej ambitnych. Sama skończyłam szkołę policealną w trybie zaocznym,jednocześnie pracując. Po prostu musiałam się utrzymywać. Uważam, że dużo się nauczyłam i jestem dobra w tym, co robię. Skończyłam Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Nakład pracy, który musiałam włożyć był ogromny, ale naprawdę się opłacało. Nie jestem mało ambitna, po prostu nie ma w Polsce dobrych uczelni wyższych, uczących projektowania ubioru, to jedno. A druga sprawa jest taka, że studia jest trudno połączyć z pracą. Bardzo nie lubię, jak ktoś uogólnia. Wiele kierunków studiów też jest mało ambitnych i nie wymagają żadnego wkładu własnego i produkują tylko leni, którzy nie mają pracy. Ja skończyłam dobrą szkołę policealną, odnoszę sukcesy w swoim zawodzie i jestem w tym naprawdę dobra.
 • Ja też stawiam na studia, przemyśl to jeszcze...
 • ksawer
  Wysłany: 2018-05-16 22:08:10

  nie widzę przeciwwskazań do zapisania się do szkoły policealnej. Warto wybrać odpowiedni kierunek po którym znajdziemy w przyszłości pracę. Gdy nie masz pomysłu co to może być warto skorzystać z poradnika np. https://zak.edu.pl/aktualnosci/8203-obecne-trendy-na-rynku-pracy-----jak-sie-ksztalcic--zeby-znalezc-prace- Oczywiście samo ukończenie danego kierunku nie zagwarantuje Ci, że dostaniesz dobrze płatną pracę. bo trzeba jeszcze na rozmowie kwalifikacyjnej zachęcić potencjalnego pracodawcę do zatrudnienia nas. Dlatego już podczas nauki staraj się zdobyć jak największe doświadczenia i zdobywać umiejętności, które mogą przydać się w przyszłej pracy
 • Każdy powinien wybrać to co mu pasuje. Jedni szkołę policealną, a inni studia. Choć mi się wydaje, że studia będą lepszym wyjściem. Ogólnie najlepiej iść w takim kierunku, w którym czujemy się dobrze. :)
 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane