Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Urlop macierzyński a umowa na czas określony

PYTANIE: Zatrudniliśmy pracownicę w połowie czerwca 2006 r., na umowę o pracę na czas określony 3 miesięcy (okres próbny). Po miesiącu pracownica przyniosła zaświadczenie od lekarza, że jest w drugim miesiącu ciąży. Dlatego też po okresie próbnym podpisaliśmy z nią kolejną umowę na czas określony do dnia porodu. Po niedługim czasie pracownica poszła na zwolnienie lekarskie, a następnie brała kolejne po sobie zwolnienia, bez 1 dnia przerwy. Ostatnie zwolnienie lekarskie zakończyło się 6 marca 2007 r. A ponieważ przewidywany poród był na 8.03, dlatego nie otrzymała kolejnego zwolnienia lekarskiego, tylko skierowanie od lekarza na urlop macierzyński. Dodam jeszcze, że skierowanie o urlopie macierzyńskim było wydane pracownicy przez lekarza tytułem "przedstawienie w ZUS" (to było dopisane na zaświadczeniu przez lekarza) i pokazała ona pracodawcy tylko jego ksero, oryginał zabierając do ZUSu. Pracodawca zatrudnia poniżej 10 osób, więc zasiłek macierzyński wypłaca ZUS. Poród nastąpił 14 marca. Czy można rozwiązać pracownicy umowę na czas określony z dniem 14 marca, czyli z dniem porodu (zgodnie z czasem, na jaki została zawarta), czy też nie można, ponieważ na dzień 14 marca przebywała ósmy dzień na urlopie macierzyńskim (zgodnie z art. 177 kp mówiącym, że stosunek pracy pracownicy w ciąży i w okresie urlopu macierzyńskiego nie może być wypowiedziany ani rozwiązany przez pracodawcę)?

Fragment odpowiedzi specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:
Przede wszystkim należy wskazać, że pracownica może wykorzystać co najmniej 2 tygodnie urlopu macierzyńskiego przed przewidywanym terminem porodu. Nie oznacza to jednak zmiany regulacji dotyczącej (...)

Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu
usługi "Dostęp do treści" od 6,15zł

Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!

UWAGA! TYLKO TERAZ BEZPŁATNY DOSTĘP DO ZASOBÓW e-prawnik.pl
DLA FIRM sprawdź

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do treści na 1 godzinę cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 24 godziny cena 11,07zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 1 miesiąc cena 30,75zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EP

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drog± elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Podobne Opinie Prawne

  • Urlop macierzyński w świadectwie pracy

    W dniu 30 kwietnia 2008 r. pracownicy kończy się urlop macierzyński i umowa o pracę. Czy w świadectwie pracy mam obowiązek umieścić informację o wykorzystanym urlopie macierzyńskim, jeżeli tak, (...)

  • Zasiłek macierzyński na wychowawczym

    Jestem na urlopie wychowawczym od 8 miesięcy w sierpniu kończy mi się umowa o pracę w szkole na czas określony na 3 lata 1/2 etatu, tymczasem spodziewam się w listopadzie drugiego dziecka. Czy w (...)

  • Urlop macierzyński i wychowawczy

    W czerwcu 2007 urodziłam dziecko. Od dnia urodzenia dziecka korzystałam z urlopu macierzyńskiego, a następnie wypoczynkowego do lutego 2008 r. Od lutego 2008 r. do 15 czerwca 2008 r. byłam na urlopie (...)

  • Prawo do urlopu wychowawczego

    Jestem w ciąży w 4 miesiącu i mam zawartą umowę o pracę na czas określony. Jak rozumiem pracodawca nie może wypowiedzieć mi umowy do czasu porodu. Po urodzeniu dziecka przysługuje mi również (...)

 

Komentarze: Urlop macierzyński a umowa na czas określony

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 2
  • 5
  • 6
  • 8
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Paweł Kazana

    ocena usługi:

    jestem po dużym wrażeniem za udzielenie mi odpowiedzi na zadanie pytanie. 14 stron pisma rozwiało moje wszelkie wątpliowsci i teraz jestem spokojniejszy i na pewno skorzystam nastepnym razem z Panstwa porady bo warto. Polecam wszytskim
  • Jadwiga

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalnie. Wyrazy szacunku
  • Stanisław Wojciech Echilczuk

    ocena usługi:

  • ewelina

    ocena usługi:

    Porada udzielona w sposób bardzo przejrzysty i czytelny, powołując się na konkretne przepisy. Pełen profesjonalizm. Bardzo dziękujemy za szybką odpowiedź.
  • Ewa S.

    ocena usługi:

    Opinia Nr 144564 bardzo profesjonalna i rzeczowa, bardzo dziękuję Państwu za pomoc. Polecę Państwa usługi innym i gdy będę miała jeszcze jakiś problem napewno z przyjemnoscią skorzystam. Pozdrawiam Ewa S.
  • Małgorzata

    ocena usługi:

    Opinia bardzo profesjonalna, godna polecenia .Bardzo dziękuję, będę polecała Państwa usługi wszystkim znajomym.
  • Zosia

    ocena usługi:

    Profesjonalne, przede wszystkim rzeczowo i w ustalonym czasie ? zostałam klientem e-prawnika.
  • anna

    ocena usługi:

    jestem specyficznie nastawiona na usług e...ale e-prawnik bardzo ale to bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.
  • Mirosław

    ocena usługi:

    Witam, Dotyczy porady prawnej ID 144073nr. Jestem bardzo zadowolony zudzielonej porady. Jest ona profesjonalna, wyczerpującz i obszerna. Polecam wszystkim korzyslanie z usług e-prawnik Pozdrawiam Mirosław Ś.
  • Ela C.

    ocena usługi:

    Bardzo dziekuje, rzeczowa, dokladna i wyczerpujaca odpowiedz. Tak trzymać ! Inne firmy prawnicze nie udzielaja tak wyczerpujacych odpowiedzi ( a korzystałam z innych równierz ).Konkurencja daleko w tyle !!! Jak najbardziej polecam !
  • Mada

    ocena usługi:

    Jestem zadowolony z przedstawionej opinii , polecam profesjonalizm do przedstawienia realnej sytuacji prawnej
  • Marek

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalnie.Jestem bardzo zadowolony
  • Aleksander

    ocena usługi:

    Opinia przygotowana, szybko i jest wyczerpująca. Otrzymałem więcej informacji niż od adwokata przez pól roku. Polecam i zapewne jeszcze nie raz skorzystam. Aleksander
  • Marian

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalna opinia, polecam Marian
  • ss

    ocena usługi:

    Jestem zadowolona z wykonanej usługi.Opinia przedstawiona w sposób czytelny i rzetelny. Polecam korzystanie z e-prawnik.pl
  • Bogusław

    ocena usługi:

  • Elżbieta

    ocena usługi:

    Opinię sporządzony szybko i profesjonalnie. Bardzo dobry kontakt z biurem. Jestem zadowolona z wykonanej usługi. E 2912

Porady prawne

Artykuły

Śledź najnowsze informacje


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane