e-prawnik.pl Porady prawne

Apelacja

1 Artykułów


23 Pytań i odpowiedzi


6 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Pismo o umorzenie długów, oraz obniżenie rat za kredyt.

  "Bardzo proszę o pomoc w napisanie pisma o umorzenie odsetek oraz o zmniejszenie rat za kredyt. Dostałem wezwanie do zapłaty od Niestandaryzowanego Sekurytyzacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego. Jestem osoba bezrobotną, która od czasu do (...)"

  Pismo o umorzenie długów, oraz obniżenie rat za kredyt.
 • Sporządzenie Wniosku o obniżenie opłat komorniczych (wzór).

  "Bardzo bym prosił o sporządzenie przykładowego wniosku o obniżenie opłat komorniczych. Moja trudna sytuacja materialna nie pozwala mi na spłatę wszystkich zobowiązań w wysokości 15.000,00 zł które nagromadziły się podczas wcześniejszego (...)"

  Sporządzenie Wniosku o obniżenie opłat komorniczych (wzór).
 • Czy mogę doprowadzić do umorzenia długu?

  "Podczas prowadzenia działalności gospodarczej nagromadziły mi się zobowiązania. Obecnie nie zarabiam dużo i nie jestem wstanie spłacić wszystkich długów. Czy w zaistniałej sytuacji istnieje szansa na umorzenie długów, bądź ich cześci? (...)"

  Czy mogę doprowadzić do umorzenia długu?
 • Wartość przedmiotu apelacji

  "Apelacja (podział majątku) powinna zawierać wartość przedmiotu zaskarżenia. Czy wartość przedmiotu zaskarżenia to cała wartość majątku czy stanowi tylko tylko tą część z którą się nie zgadzam np. tylko wysokość spłaty jaką muszę (...)"

  Wartość przedmiotu apelacji
 • Czy sobota to dzień ustawowo wolny od pracy?

  "Skoro wg podanej przez Was poprzednio informacji wolne soboty nie są dniami wolnymi od pracy, w sensie kodeksu pracy, to w takim razie na jakiej podstawie są jednak wolne od pracy? Chyba odbywa się to na jakiejś podstawie prawnej, skoro wszystkie (...)"

  Czy sobota to dzień ustawowo wolny od pracy?
 • Koszty wniesienia apelacji w sprawie gospodarczej

  "Chcę przygotować i wnieść odwołanie od wyroku wydanego przez Sąd Rejonowy Gospodarczy. Jak będę wnosił te odwołanie to czy muszę wnieść opłatę razem ze złożeniem tego odwołania? Jeśli tak to w jakiej wysokości ? Kwota sporna ok. 8.000,00 (...)"

  Koszty wniesienia apelacji w sprawie gospodarczej