Zgłoszenie faktu okazjonalnego wynajmowania mieszkania

Pytanie:

Witam. Zamierzam okazjonalnie wynajmować moje mieszkanie. Do jakiej instytucji powinienem zgłosić ten fakt?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z ustwą o ochronie praw lokatorów (art. 19b ustawy) właściciel obowiązany jest do zgłoszenia zawarcia umowy o najem okazjonalny lokalu naczelnikowi właściwego urzędu skarbowego, przy czym niedopełnienie obowiązku skutkować będzie tym, że wyłączone zostanie stosowanie przepisów specjalnych dla najmu okazjonalnego, na rzecz pełnej regulacji ochrony praw lokatorów. Właściwym urzędem skarbowym jest urząd miejsca zamieszkania właściciela ustalany w oparciu o przepisy Kodeksu cywilnego (art. 25 k.c.). Zgodnie z tym przepisem miejsce zamieszkania jest miejscowością, w której osoba przebywa z zamiarem stałego pobytu, co prowadzi do wniosku, że nie musi to być miejscowość położenia wynajmowanej nieruchomości.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

NA SKÓTY