Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Księga wieczysta dla domu w spółdzielni

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Czy można założyć księgę wieczysta dla domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej? W przyszłym roku planuję zaciągnąć kredyt, którego zabezpieczeniem byłby ten dom. Wyczytałem, że od przyszłego roku nie będę mógł założyć takiej księgi

    Odpowiedz Cytuj
  • Zmiana od nowego roku dotyczy jedynie nazwy prawa do lokalu, w skrócie zamiast trzech odrębnych rodzajów praw spółdzielczych: własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego, spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego i prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej; jest jedno spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu na mocy art. 10 nowelizacji kodeksu, a istniejące w dotychczasowych aktach prawnych odniesienia do wymienionych praw, należy odczytywać jako odniesienia do spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu. Zatem będzie można po Nowym Roku założyć księgę wieczystą dla swojego prawa, tyle że od ponad 5 lat nosi ono nazwę spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu.
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane