Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

firma nie chce wystawić paragonu za wysyłkę (allegro)

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam.

  Mam problem ze Sprzedawcą (firmą) na Allegro. Potrzebowałam paragonu zawierającego koszt towaru i koszt wysyłki (czyli suma jaką wpłaciłam). Sprzedający napisał "ja sprzedaję tylko towar, a nie wysyłkę, więc na paragonie będzie tylko koszt towaru". Przysłał paragon tylko z kosztami towaru, a na moje prośby, że muszę mieć też paragon za koszt wysyłki pisał pisał że on fiskalnie z kosztów wysyłki się rozliczać nie musi.
  Cyt:
  "Są dwie możliwości : wystawianie paragonu i rozliczanie z niego vat lub nie wystawianie paragonu i nie rozliczać się za niego , jak Pani czyta porady na internecie to proszę zadzwonić do jakieś księgowej żeby potem nie zrobić z siebie idiotki"

  Proszę więc o odpowiedź - kto z nas ma rację?
  Mi zależy jedynie na dowodzie mojej zapłaty (paragonie lub czymkolwiek) za koszt wysyłki, nic więcej od niego nie chcę.

  Odpowiedz Cytuj
 • Co do zasady, jeśli sprzedawca pobiera opłatę za dostawę(transport) towaru do klienta, to jest zobowiązany wystawić za tę usługę fakturę, rachunek lub paragon. Dla sprzedawcy koszt wysyłki będzie kosztem działalności gospodarczej i po otrzymaniu faktury, rachunku czy innego dowodu poniesionej opłaty od firmy pocztowej, kurierskiej czy transportowej sprzedawca księguje to w kosztach przychodu. Ale umowa z kupującym może być inna. Sprzedający wysyła zamówiony towar i za to wystawia dowód sprzedaży a kupujący zobowiązany jest do opłacenia kosztów dostawy firmie dostarczającej i wtedy od niej bezpośrednio powinien otrzymać fakturę, rachunek czy paragon za koszt dostawy.
 • Reklama

 • Jeśli sprzedawca towaru jest zobowiązany do wystawienia faktury za dostawę a tego nie robi, to trzeba po prostu zawiadomić urząd skarbowy.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane