Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Można zwolnić pracownika z depresją - prawo pracy 2012?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam, mam pytanie czy obecnie prawo pracy na ten rok przewiduje jakąś ochronę osób które mają zdiagnozowaną depresję? Tzn. czy pracodawca może je normalnie zwolnić, jakby na to nie patrzeć to choroba i to bardzo trudna do wyleczenie jednak możliwa. Tyle że zwolnienie z pracy na pewno nie sprzyja leczeniu - no chyba że to praca powoduje depresję. Kodeks pracy coś wspomina na ten temat, albo orzecznictwo?

    Odpowiedz Cytuj
  • Ej kurcze, dobre pytanie. W zasadzie depresja to choroba. Ale dalej jakby na to nie patrzeć pracodawca ma prawo zwolnić osobę chorą nawet na nowotwór jeżeli tylko ta generuje straty. Naturalnie można iść na chorobowe z depresją skoro jest zdiagnozowana. Ale po głębszym zastanowieniu uważam że można.
  • Reklama

  • Można. Jak się jest rok na chorobowym np. to pracodawca może zwolnić pracownika. Jak się w miedzy czasie kończy umowa to nie trzeba też jej podpisywać z pracownikiem. Naturalnie to nie pomoże pewnie tej osobie, ale pracodawca tez nie zatrudnia po to aby osoba taka pracowała na pół gwizdka a zarabiała jak za normalnie wykonywaną pracę.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane