Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Kredyt na mieszkanie a umowa dozywocia

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • WItam
  Otóż jest taka sytuacja, że z narzeczonym chcialibyśmy kupic mieszkanie biorąc kredyt. Jednakże narzeczonemu rodzice przepisali mieszkanie w formie dozywocia. Czy jest możliwość aby jakiś bank udzielił nam kredytu na to mieszkanie pod zastaw tego mieszkania kupowanego? Czy jednak umowa dozywocia ma tutaj znaczenie? Bo wiem, że pod zastaw tamtego mieszkania, które zostało przepisane nie ma szans wziąć kredytu, natomias nie wiem jak to wygląda z zaztawem kupowanego.

  Odpowiedz Cytuj
 • Marqees5
  Wysłany: 2018-04-13 17:11:36

  Oczywiście. Chociaż mija się to z celem. Dla banku zabezpieczeniem jest mieszkanie/Dom aktualnie kupowany za bankowe pieniądze. Można "zastawic" dom dopiero po osiągnięciu zdolności i spełnieniu kryteriów danego banku. Suma sumarum należy pamiętać, że wg umowy właścicielem juz jest Pani chłopak. Nie rodzice. Chłopak zapewne widnieje w ksiedze wieczystej.
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane