Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Problem ze spółdzielnią

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam
  Mam problem ze swoja spółdzielnią mieszkaniową. Dostałem od nich pismo mówiące że spółdzielnia ma duże niedobory wody i co za tym idzie bedą te niedobory musieli zapłacić lokatorzy. Posiadam wodomierze które są spisywane regularnie przez spółdzielnie a ja terminowo opłacam rachunki za tą wodę. Jednak teraz mam dopłacić sporą kwotę tylko dlatego ponieważ nasz blok ma jakieś niedobory.
  Proszę o pomoc jak z tej sytuacji wyjść ponieważ moja rozmowa w tej sprawie w spółdzielni nic nie przyniosła.
  PS czy można gdzieś złożyć skargę na spółdzielnie.

  Gorti

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Forma umowy o ustanowienie prawa do lokalu

  Jedna z największych spółdzielni mieszkaniowych w mieście ogłosiła w gazecie lokalnej przetarg na mieszkanie. Zgłosiliśmy się do tego przetargu wpłacając wadium 10%. Nie było innych chętnych i wygraliśmy go. Mieszkanie jest po eksmisji poprzedniej lokatorki, która miała duże zadłużenie. Nie wykupiła tego mieszkania na własność. Podpisując umowę ze spółdzielnią nabędziemy spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, gdyż podana cena mieszkania zawiera już cały wkład budowlany. Zastanawiam się, czy ta umowa powinna być w formie aktu notarialnego? Panie w administracji powiedziały mi, że nie, ale tak naprawdę to nie mam pojęcia, dlaczego tak miałoby być.

 • Prezes SM a stosunek pracy

  Prezes SM złożył rezygnację i w czasie trwania okresu trzymiesięcznego wypowiedzenia wykorzystał zaległy urlop wypoczynkowy, a następnie przebywał w "okresie nie świadczenia pracy". Czy kodeks pracy precyzuje określenie "okresu nie świadczenia pracy"? Czy zgodne z kodeksem pracy jest obsadzenie stanowiska prezesa SM przed upływem okresu wypowiedzenia już dziś byłego prezesa?

 • Ustanowienie prawa do lokalu

  Czy zawarcie umowy o ustanowienie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego pomiędzy spółdzielnią "X" o osobą fizyczną - członkiem spółdzielni "X" wymaga zastosowania szczególnej formy prawnej np. formy aktu notarialnego? Czy w ramach kosztów związanych z ustanowieniem spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego mieści się również podatek od tej czynności prawnej?

 • Właściciel mieszkania spółdzielczego

  Posiadam mieszkanie spółdzielcze własnościowe. Proszę powiedzieć, kto jest właścicielem tego typu mieszkania bo często słyszę, że nie jest ono moje mimo, że zapłaciłam za nie sporo pieniędzy.

 • Kupno mieszkanie w upadłej spółdzielni

  Znalazłem mieszkanie, które chciałbym kupić (własność spółdzielcza). Okazało się jednak, że spółdzielnia mieszkaniowa ogłosiła upadłość i w tej chwili wkroczył tam syndyk. Według zapewnień pani dyrektor, mnie jako nabywcy nic nie grozi. Mam zamiar wziąć kredyt w celu sfinansowania zakupu nieruchomości. Nieruchomość ta nie posiada wyodrębnionej księgi wieczystej. Czy długi spółdzielni przekładają się w jakiś sposób na ich członków,? Chodzi mi o to, czy w momencie kiedy nabędę nieruchomość (która de facto będzie stanowić zabezpieczenie mojego kredytu) część długu, jaki posiada spółdzielnia, nie obciąży hipoteki mojego nowego mieszkania (mieszkanie wg. zapewnień właściciela nie jest zadłużone)? Pani dyrektor spółdzielni odmówiła podania numeru księgi wieczystej i działki, na której znajduje sie nieruchomość.

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane