Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Rada nadzorcza spółdzielnia mieszkaniowa

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ

 • Domyślnie Rada nadzorcza spółdzielnia mieszkaniowa
  Witam
  zwracam się z prośbą w sprawie informacji dotyczącej wyboru i sprawdzenia członków rady nadzorczej w spółdzielni mieszkaniowej.
  przedstawiam co następuje:
  jedna z osób w kadencji roku 1998-2002 była członkiem rady nadzorczej lecz w połowie kadencji zrezygnowała z kandydowania. Następnie w kadencji rady 2002 - 2005 nie uczestniczyła w radzie. W kadencji 2005 - 2009 ponownie uczestniczyła i pełniła funkcję sekretarza rady nadzorczej. W czasie wyborów w 2009 roku ponownie została wybrana do rady nadzorczej i pełni funkcję przewodniczącego.
  Moje pytanie to :
  1. jeżeli w/g nowej ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych osoba może pełnić funkcję członka rady nadzorczej 2 kadencje to okres 1999 - 2002 gdzie nie pełnił pełnego okresu jest brany pod uwagę ?
  2. czy pełniąc funkcję członka rady nadzorczej jedną kadencję następnie mając przerwę jedną kadencję, to czy kadencja przed przerwą jest wliczana do okresu możliwości pełnienia funkcji członka rady ( twierdzą że się nie wlicza bo to muszą być 2 kadencje następujące po sobie).
  3. czy osoba która pełniła funkcję członka rady przez 2 kadencje może jeszcze kiedykolwiek pełnić taką funkcję ( twierdzą że po 2 kadencjach nieobecności można znowu kandydować )
  4. czy kadencja pełniona w nie pełnym wymiarze 4 lata może być wliczana jako jedna pełna kadencja?
  5. czy okres pełnionych funkcji w radzie nadzorczej przed wejściem nowej ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych jest zaliczany do okresu pełnionych funkcji ( twierdzą że nie ponieważ liczy się dopiero od wejścia ustawy ).

  z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pomoc
  Małgorzata

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane