Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Niezapłacony podatek od nieruchomości

Poprzednie Pytanie: 2 z 2 Poprzedni właściciel nieruchomości nie zapłacił podatku od nieruchomości za okres, w którym był jej właścicielem. Czy niezapłacony podatek od nieruchomości będzie musiał pokryć nowy właściciel?

Fragment odpowiedzi specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:
Nabywca nieruchomości może odpowiadać za niezapłacony podatek od nieruchomości sprzedawcy, jednak tylko o tyle o ile nieruchomość była składnikiem majątku w działalności gospodarczej sprzedającego. (...)

Odpowiedź zablokowana

Dostęp do e-prawnik.pl na 24h! za: 10,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EP

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

pełna oferta
już od 60 gr dziennie

posiadasz "Dostęp do treści?"


regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

Podobne Artykuły

 

Komentarze: Niezapłacony podatek od nieruchomości

  • sic 2010-06-16 18:19:44

    Re: Niezapłacony podatek od nieruchomości

    Podatki od nieruchomosci w Gminach to nieporozumienie.Dawny wlasciciel nieruchomosciplacil podatek w wysokosci 40 zl rocznie bo ma 3ha ziemi i jest w KRUS , a ja place 600 zl rocznie/15 razy wiecej/ chociaz jestem emerytem o przecietnej emeryturze.Tak mnie jak i dawnego wlasciciela obowiazuje klauzula:"w nieruchomosci nie mozna prowadzic dzialalnosci zwiazanej z produkcja rolna".Posiadanie ziemi wystarcza, by placic 15 razy mniej.To rozboj i bandyctwo.

  • P-VIP 2010-01-21 17:49:52

    Re: Niezapłacony podatek od nieruchomości

    Nie pierwsze to skandaliczne "osiągnięcie" prawodawcy. A co powiecie na temat oczywistej asymetrii podmiotów gospodarczych w oczach fiskusa: nabywca towaru, usługi ma prawo do odliczenia ich kosztu od zobowiązań podatkowych, chociaż ze względu na termin płatności, ale zwłaszcza z powodu jego przekroczenia (powszechna praktyka!) nie poniósł najmniejszego wydatku, podczas gdy sprzedawca (dostawca) ma obowiązek podatkowy z chwilą wystawienia faktury, choćby należność widział tylko w marzeniach. To jest dopiero "osiągnięcie", które w dodatku jest poważną przyczyną zatorów płatniczych, a co najmniej kłopotów. Ustawodawca zdaje się nie dostrzegać problemu, bo należności podatkowe i tak otrzyma. W tej sprawie dwukrotnie na przestrzeni ostatnich lat zwracałem się pisemnie do Sejmowej Komisji Gospodarczej, ale w pierwszym przypadku zero reakcji, zaś na ponowną (po kilku latach) inicjatywę, odpowiedziano mi grzecznie, że .... sprawa wymaga inicjatywy ustawodawczej....?!! Coś takiego! Nawet by mi to do głowy nie przyszło, ale dzięki tej odpowiedzi już wiem..... Nie wiem tylko, czy inicjatywę ustawodawczą podjęto, bo od tamtej pory minęły co najmniej 2 lata, a tu projektu zmiany ustawy podatkowej ?ani widu, ani...? No cóż: może dożyję normalniejszych czasów.

  • @ 2010-01-21 14:00:59

    Re: Niezapłacony podatek od nieruchomości

    Czyli urzędnicy mogą powiesić żyda za winy kowala.Kto pozwala na takie prawne buble aby urzędnik mógł przegapiać należności podatkowe poprzedniego właściciela a potem mieć prawo obciążania następcy prawnego.To chore bezprawie sprzyjające nieróbstwu i beztrosce urzędasów podatkowych w gminach.


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 3
  • 1
  • 2
  • 0
  • 1
  • 7
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Zofia Lewandowska

    ocena usługi:

    Korzystam z pomocy portalu e-prawnik kilkanaście lat. Zawsze najwyższa klasa. Dziękuję. Zofia Lewandowska
  • Mieczysława

    ocena usługi:

  • Katarzyna

    ocena usługi:

    Wszystko przebiegło bez zarzutu. Opinia była wyczerpująca.
  • Marek

    ocena usługi:

  • Marek

    ocena usługi:

  • Marek

    ocena usługi:

  • Danuta

    ocena usługi:

    Dziękuję bardzo za odpowiedz.Jestem zadowolona z usługi jest na wysokim poziomie. Jeśli będę w potrzebie na pewno skorzystam z waszych usług. Pozdrawiam Danuta
  • Magdalena

    ocena usługi:

  • Justyna

    ocena usługi:

    Odpowiedź dotycząca mojego zapytania bardzo szczegółowa i wyczerpująca. Mam nadzieję, że zgodnie z radą e-prawnik problem zostanie rozwiązany po mojej myśli.Polecam i dziękuję za radę- Justyna
  • Dorota

    ocena usługi:

  • Teresa

    ocena usługi:

  • Dariusz

    ocena usługi:

  • Piotr

    ocena usługi:

    Bardzo dobrze przygotowane pismo, przystępna cena i szybka realizacjia Bardzo polecam
  • Leszek

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolony z przesłanej opinii. Dała mi ona obraz sytuacji prawnej w temacie z którym się zwracałem. Bardzo dziękuje i pozdrawiam. Leszek
  • Sławomir

    ocena usługi:

    Tym razem o wyborze Państwa oferty spośród innych, nie ukrywam, że zadecydowała przede wszystkim cena, ale następnym razem zadecyduje ta jakość, do której się przekonałem. Dziękuję, za bardzo krótki czas realizacji, ale przede wszystkim dziękuję za formę wypowiedzi, za prosto i jasno zbudowane zdania, dziękuję, że utwierdziliście mnie Państwo w przekonaniu, że czasami prosty człowiek,taki jak ja, wie lepiej, niż urzędnik, czy księgowy, który powinien wiedzieć, a zamiast odpowiedzi twierdzącej, każde zdanie kończy się pytająco, żeby nie użyć stwierdzenia po prostu \"nie wiem\". Ja teraz już wiem, gdzie następnym razem się zgłosić. DZIĘKUJĘ!
  • Agnieszka

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona z usługi. Bardzo szybko uzyskałam odpowiedź na interesujące mnie pytanie. Opinia prawna była przejrzysta i zrozumiała, podane zostały przepisy prawne. Nie osniesiono się po krótce jedynie do mojego krótkiego pytania lecz opisano kilka aspektów mojej sytuacji. Z pewnością bezpośredni kontakt z prawnikiem daje więcej możliwości ale tak jak w moim przypadku, potrzebując szybkiej porady bez zbyt długiej zwłoki i bez wychodzenia z domu, skorzystanie z usług e-prawnik.pl jest moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem. Polecam! Dziękuję!
  • Adam

    ocena usługi:

    Moja druga sprawa w tej kancelarii. Cena nieco w górę (a raczej rabat w dół), co jak sądzę trzeba po prostu zaakceptować. Prawo rynku. Co do jakości usług i podejścia, to są na tym samym wysokim poziomie. Opinia szczegółowa, na moją prośbę bardzo szybko i gratisowo uzupełniona o ważne dla mnie szczegóły. Polecam e-prawnika.




Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane