e-prawnik.pl Porady prawne

Archiwum porady prawne - Strona 2

Artykuły

Informacje

Pytania i odpowiedzi

Forum

 • Wstrzymane alimenty z Funduszu Alimentacyjnego

  Czy można ścigać ojca dziecka o niealimentację w przypadku, gdy płatność z Funduszu Alimentacyjnego została wstrzymana w związku z dość wysokimi dochodami matki.

  Wstrzymane alimenty z Funduszu Alimentacyjnego
 • Czynność dokonana bez zgody współmałżonka

  Żona, bez zgody męża przelała ze wspólnego konta 14 tysięcy złotych na konto swojego brata, czy ta działania ma znamiona przestępstwa ?

  Czynność dokonana bez zgody współmałżonka
 • Dopłata do alimentów z Funduszu Alimentacyjnego

  Kto dopłaca zaległe alimenty jeżeli sąd je podwyższył od kwietnia, a wyrok komornik dostał w październiku? Czy fundusz alimentacyjny wyrównuje różnicę od kwietnia czy tylko od października?

  Dopłata do alimentów z Funduszu Alimentacyjnego
 • Zgoda małżonka na zaciągnięcie kredytu

  Mój mąż chce wziąć kredyt na samochód w agencji udzielającej pożyczek. Nasze małżeństwo się rozpada i przystępujemy do czynności rozwodowych. Prosi mnie o podpis na umowie o pożyczkę jako, (...)

  Zgoda małżonka na zaciągnięcie kredytu
 • Alimenty z Funduszu

  Ojciec dziecka przebywa za granica i nie płaci alimentów, które uprawniony otrzymuje z Funduszu Alimentacyjnego. Jak można wyegzekwować od osoby stale przebywającej za granicą (Australia), realizację (...)

  Alimenty z Funduszu
 • Podwyższenie alimentów z Funduszu Alimentacyjnego

  Kiedy można dochodzić podwyższenia alimentów? Mam córeczkę, która w sierpniu kończy 6 lat co wiąże się z pójściem do przedszkola do klasy zerowej. Obecnie alimenty z funduszu alimentacyjnego (...)

  Podwyższenie alimentów z Funduszu Alimentacyjnego

1

2