Forum prawne

Pozew przeciwko wiodącemu operatorowi telefonii komórkowej - udostępnił mój PESEL przestępcy i podpisał na niego umowę. - forum prawne

Dzień dobry,

Niedawno pracownik jednej z największych polskich operatorów telefonii komórkowej dopuścił się rażącego nadużycia. Udostępnił on przestępcy posługującemu się fałszywym dowodem osobistym z moim imieniem i nazwiskiem, ale zupełnie różnym numerem PESEL i serią i numerem dowodu, mój prawdziwy numer PESEL i wpisał go na umowie, poświadczając jednocześnie nieprawdę - dane wcale nie były zgodne z tymi przedstawionymi, co zostało mi wyjawione przez innych pracowników kiedy poprosiłem ich o sprawdzenie skanu dowodu, który ten pracownik pobrał.

Jeszcze nie nastąpiły inne szkody z tego tytułu, ale jestem na nie bezpośrednio narażony, bo przestępca dostał do ręki moje dane, których wcześniej nie miał.

Czy można tej sieci wytoczyć proces cywilny o rażące naruszenie ochrony danych osobowych nawet, jeśli nie ma szkód, czy trzeba czekać, aż takie się pojawią? Czy jest możliwość wniesienia o zadośćuczynienie bez szkody, ponieważ straciłem mnóstwo czasu i nerwów?

Dodam że sprawa jest na policji, ale czy ją wyjaśnią - wątpię.

Pozdrawiam,
Grzegorz

2020.2.18 7:50:23

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Pozew przeciwko wiodącemu operatorowi telefonii komórkowej - udostępnił mój PESEL przestępcy i podpisał na niego umowę.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika