e-prawnik.pl Porady prawne

Zameldowanie

Odpowiedzi w temacie ()

-

10.7.2001

Jestem właścicielką mieszkania, w którym od kilku miesięcy zamieszkuje mój znajomy. Moje pytanie brzmi: czy muszę go zameldować? Trochę się tego obawiam. Wiem jednak, że istnieje obowiązek meldunkowy, ale jak później z wymeldowaniem, takiego kogoś, czy będę mogła to zrobić równie łatwo jak z zameldowaniem? I czy nikt się do mnie "przyczepi", że mieszkał tyle czasu bez meldunku?
(Sue)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

dagoja

2001-07-18 08:08:55

Prawie wszystko na ten temat znajdziesz pod tyt. : " Czym jest zameldowanie? Przesłanki i zasady realizacji obowiązku meldunkowego". Powodzenia!

MONIKA

2004-02-10 19:13:53

ZAMELDUJ GO NA POBYT TYMCZASOWY WRAZIE CO TO MOŻESZ PRZEDŁUŻYĆ A TAK BĘDZIESZ MIAŁA PROBLEM

mikol77

2010-06-02 13:31:21

Witam, mam pytanie, czy mogę nie wpuścić osoby zameldowanej w moim mieszkaniu, ale nieposiadającej ani umowy najmu anie żadnego innego tytułu do tego mieszkania?

dtk

2010-06-02 22:10:37

Nie ma takiej możliwości. Jeśli osoba posiada zameldowanie w lokalu i stawi się np w asyście policji będzie musiała zostać wpuszczona do tego lokalu. Sprawę definitywnie może załatwić tylko sąd.

Dudix86

2010-06-02 23:25:58

Nie prawda, że nie ma takiej możliwości - to nie czasy PGR-u. W obecnych czasach zameldowanie jest wyłącznie stwierdzeniem zamieszkania na pobyt stały tudzież czasowy. Jeżeli dany lokator jest zameldowany na pobyt stały a nie posiada żadnej umowy najmu z właścicielem, można przed takim lokatorem - jeżeli sam dobrowolnie nie opuści lokalu - zamknąć drzwi przed nosem (wynieś rzeczy osobiste itp). Zameldowanie nie rości skutków prawnych do lokalu jak i również osoba zameldowana nie nabiera prawa do przebywania w nim. Policja nie ma prawa bez zgody właściciela wpuścić delikwenta. Wówczas osobie której właściciel zabrania wejść do lokalu przysługuje prawo złożenia sprawy cywilnej do Sądu - o przywrócenie zakłóconego stanu posiadania. I wówczas w tym przypadku rozstrzyga Sąd. W asyście POLICJI taka osoba nie ma prawa wejść do lokalu wcześniej przed pozytywnym orzeczeniem Sądu.

Piotrekk0987

2011-05-03 12:31:33

witam aktualnie mieszkam z rodzicami i u nich jestem zameldowany, ostatnio nabylem mieszkanie (nie na wlasnosc) w innej spoldzielni mieszkaniowej, mam umowy na siebie itp, w najblizszym czasie chce sie tam przeprowadzic i pytanie brzmi czy musze sie tam zameldowac czy moge dalej byc zameldowany u rodzicow a tam mieszkac?? i ile takie cos moze trwac??

vikta

2011-05-09 20:21:29

Witam ,

Razem z mężem wybudowaliśmy sobie dom i mamy już nadany mu numer, ale jeszcze tam nie mieszkamy. Czy w takiej sytuacji możmy sie tam zameldować?

Proszę o informacje

angelika112

2013-01-10 17:58:29

Jestem właścicielem mieszkania w którym jest zameldowana moja ciotka. Teraz robię remont wszystko jest do góry nogami, jej na ten czas nie ma, ale chce tam wrócić a ja bym chciała razem z mężem po remoncie w nim zamieszkać bez ciotki co mam z nią zrobić czy moge reszte jej rzeczy wyrzucić, czy mogę jej nie wpuszczac do domu. Czy już teraz wystąpić do sądu o eksmisje bo dodam że sama sie nie chce stamtąd ruszyć. Czy najpierw mam jakis list do niej wystosować o wymeldowanie się a dopiero do sądu, poradźcie coś.

adiuto

2013-01-13 10:54:10

Sam meldunek nie stanowi tytułu prawnego do mieszkania. Jeżeli ciotka ma tytuł prawny (np. własność, umowa najmu lokalu "komunalnego") do innego mieszkania / domu to można ją wymeldować i domagać się aby wyprowadziła się do niego. Co innego jeżeli Wasza własność mieszkania jest obciążona roszczeniem ciotki z np. umowy dożywocia. Jeżeli ciotka nie ma prawa do innego mieszkania to sąd wydając postanowienie o eksmisji może orzec, że warunkiem jej wykonania będzie obowiązek zapewnienia ciotve innego lokalu - a to spory koszt.

angelika112

2013-01-13 19:22:24

jest tylko i wyłącznie zameldowana, żadnej umowy nie ma, ale właśnie się boję że jak poprostu jej nie dam się spowrotem wprowadzić po remoncie to poda mnie do sądu i właśnie ciekawa jestem co w sąd na to.

adiuto

2013-01-14 13:27:35

> jeżeli ciotka nie ma dokąd się wyprowadzić (nie ma prawa do innego lokalu mieszkalnego) to jej eksmisja będzie bardzo trudna. Tak na marginesie: - w jaki sposób ciotka uzyskała meldunek w Waszym mieszkaniu? - czy nabyliście mieszkanie jak ciotka już w nim mieszkała? - wymeldować ciotkę możecie sami, ale to nie zmiania sytuacji, że jak jej nie wpuścicie do mieszkania, może, pokazując dokument, że jest w tym mieszkaniu zameldowana, skorzystać z pomocy Policji i będą kłopoty. Poza tym, wprawdzie sam meldunek nie stanowi prawa do lokalu, to przy braku wskazania dokąd ciotka ma się wyprowadzić, jej eksmisja ("na bruk") będzie bardzo trudna.

angelika112

2013-01-14 13:56:53

jak jeszcze babcia żyła to ją zameldowała a mnie babcia przepisała mieszkanie już z zameldowaną ciotką. Byłam tego świadoma ale nie wiedziałam że będzie takie problemy robić. No i właśnie się tego obawiałam niby nie ma żadnych praw a jednak nie można nikogo na bruk wyrzucić, teraz akurat pomieszkuje u swojego przyjaciela ale to na czas tego remontu, jedyne wyjście to się porozumieć. Bo nawet jak sprawa trafi do sądu i nawet jak dostanie eksmisje to prawdopodobnie bedzie sie jej należało mieszkanie socjalne na które sie czeka nawet do 10 lat. Kurde dlaczego tak jest, czemu nie ma innego wyjścia? Nawet jak bym chciała sprzedać to kto kupi mieszkanie z lokatorem ...

Michaszka

2013-02-12 22:25:49

Teściowa jest właścicielką domu i ciągle mnie straszy że wyrzuci mnie i wymelduje.Boje się że nie będę miała gdzie mieszkać a mam dwójkę dzieci.Wszyscy jesteśmy zameldowani na pobyt stały.Czy może mnie wymeldować albo wyrzucić bez zapewnienia mieszkania?

trejkotka

2013-05-06 22:05:58

Mam podobny problem z tym ze wrocilismy z zagranicy tescie wynajeli domek innym na ograniczony czas a gdy juz wrocilam z dziecmi too bez slowa wyjasnienea may sobie szukac cos do wynajecia z tym ze nei mamy gdzie mieszkac katem mieskzmy u rodzicow moich w 7 osob na dwuch pokojach czy mam prawo bobytu w domku co moge zrobic by moc wrociz do domuze stalym meldunkiem dziekuje za odpowedz

Arinna

2013-08-10 07:43:43

witam nie wiem czy ktoś jeszcze czyta to forum ale Dudux 86 ma rację:) przekonalam sie o tym na wlasnej skórze, kiedy to szwagier wezwał policję bo jest tu zameldowany a mimo tego my z mezem jako wlasciciele lokalu nie chcielismy go wposcic. Policja przyjechala, wysłuchała, stwierdziła że mamy takie prawo i pojechała:)

Hannn188

2013-08-20 22:29:33

Witam! jestem tu pierwszy raz i bardzo bym prosiła o pomoc. Chodzi o to że matka mojego chłopaka wyjechała za granice na stałe. Babcia razem z moim chłopakiem chca ją wymeldować ale jest jeden problem. Jego matka w spadku po ojcu dostała 1/4 mieszkania a pozostałe 3/4 należy się babci. Czy jest jakakolwiek szansa, że da się z tym coś zrobić? Bardzo bym prosiła o pomoc!

virhinia

2016-01-05 16:49:09

witam,ja też mam poważny problem, od 25 lat jestem zameldowana pod jednym adresem ,mieszkam z matką i córką.Pół domu należy do mojego ojca, który nie mógł znieść agresji matki więc się rozwiódł i wyprowadził. Parę dni temu matka napadła mnie jak myłam ręce i zaczęła okładać mnie po głowie pięściami. 14 letnia córka musiała nas rozdzielać. Moich obrażeń fizycznie nie widać - wyrwała mi kilkaset włosów a ja w obronie własnej mając ostre paznokcie podrapałam ją po czole i policzku. Ona zrobiła obdukcje i teraz mi grozi. Ja też chcę jeszcze dziś jechać na SOR, gdyż 24 godziny od pobicia pojawiły mi się zaburzenia widzenia i non stop boli mnie głowa w miejscu okładanym pięściami. Włosy z umywalki zebrałam do plastikowego woreczka. Ona karze mi się wyprowadzić ale ojciec mówi, że z jego połowy domu mam pełne prawo korzystać. Co mam robić, do jakiego Sądu się zgłosić. Ona jest agresywna, była dwa razy policja ale nic nie zrobiła. Stałam godzinę na mrozie nie chciała mnie wpuścić - teraz jestem poważnie chora biorę dwa antybiotyki. Jaki Sąd może podzielić 300 metrowy dom tak aby tzw. matka dała mi świety spokój. Zakazała mi korzystania z pralki, lodówki itp sprzętów. to akurat najmniejszy problem, ale jak żyć,

ali

2016-05-28 21:34:27

witam doradzcie mi jesli maz ma meldunek u tesciowej ,a ja z córka nie czy tesciowama prawo wyrzucicmnie z domu?

Oliwka91

2016-10-12 21:00:23

Witam... Mam pytanie czy moge zameldowac meza tam gdzie ja jestem zameldowana? Mamy czworo dzieci mieszkamy ponat rok pod moim adresem? A wlascicielami jest moj ojciec i wojek z ktorym sa duze problemy i niechce sie zgodzic na meldunek meza... Oraz mam pytanie czy moj ojciec moglby sam go zameldowac?

Freedom

2016-10-15 09:48:38

Czy policja może wyprowadzić meza z mieszkania które ja wynajęłam? (Umowa najmu jest na mnie). Oczywiście nie jestesmy tu zameldowani a ponad to mamy rozdzielność majątkowa.

ULEWICZ.KANC

2016-10-15 13:02:10

Dzień dobry, Freedom, a jak mąż się znalazł w tym mieszkaniu i dlaczego policja miałaby go "wyprowadzić"? Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu

moniura1980

2016-10-17 11:31:16

Witam,mam straszny problem,ale od początku...Mieszkam z dziadkami od urodzenie,posiadam stały meldunek,moje dziecko też,mieszkanie w darowiźnie dziadek przekazał siostrze z którą jestem skłócona.Dziadkowie są w podeszłym wieku,obydwoje niezdolni do samodzielnej egzystencji,tzn dziadek jest w pełni sił umysłowych,babcia niestety nie,ale nie jest ubezwłasnowolniona.Mają 4 córki,które latami się nimi nie interesowały i nagle stał się cud,pojawiły się i wraz z moją siostrą każą mi się wyprowadzić w ciągu 2 tyg,a dziadkom chcą wynająć opiekunkę na co dziadek się nie zgadza,bo chce żebym ja nadal z nimi była,bo tak jest nam dobrze.Zaznaczę jeszcze,że w akcie notarialnym jest zastrzeżone,że dziadki mogą mieszkać do końca życia i ja razem z nimi.Pytanie brzmi:czy mogą mnie wyrzucić wraz z dzieckiem na bruk,bez zapewnienia mi mieszkania i czy mogą cokolwiek zrobić wbrew woli dziadka skoro jest to normalnie zdrowo myślący człowiek,bez jakichkolwiek zaburzeń umysłowych?

Aneta

2016-11-30 17:29:54

Przeprowadziłam się do mieszkania socjalnego wraz z nieletnią córką, ze starego adresu córka wymeldowała sie w 2013r czyli dopiero jakieś 3lata po przeprowadzce, była już pełnoletnia ( wcześniej nie mogła bo była za granicą) W roku 2014 dostałam już umowe z socjalnego na normalne komunalne gdzie figuruję do tej pory z córką ale córka nigdy nie meldowała sie na nowym adresie czyli faktycznie nie mieszka ze mną. Moje pytanie: dlaczego płace za nią dodatkowe opłaty skoro tylko ja tu mieszkam, czy między urządem miasta i TBS-em nie ma przepływu informacji? ja nie wiedziałam że córka nie jest zameldowana, moja wina że wcześniej sie nie zainteresowałam? nawet o tym nie pomyślałam żeby sprawdzić w urzędzie miasta, teraz jest ta wiedza była mi potrzebna i okazało sie jak wyżej, proszę o podpowiedz czy może mogę od TBS ubiegać sie o zwrot opłacanego czynszu za córkę????

troja63

2016-12-04 00:00:24

Witam mam pytanie, kupiłem mieszkanie i czy muszę zameldować syna i synową na nim, jeżeli jeszcze mieszkam z nimi na mieszkaniu komunalnym (czynszowym ).

czarna

2016-12-21 00:06:05

Co tam opisujecie .Ja to miałam problem !!!..babcia wnuka zameldowała , wychowała jak dorósł to jej kradł pieniądze połamał jej 6 żeber .Obecnie ma 93 lata a wnuk29. nie pracuje nie płaci za lokal w którym przebywa na dokładkę nie wpuszczał babci do lokalu za ,który płaciła i jest najemcą. Ja córka wzięłam sprawy w swoje ręce i wnuka przeniosłam do drugiego pokoju i zabiłam drzwi - nadmieniam ,że miał osobne wejście ,nie powiem bo pomogła mi w tym policja...Ale trzeba było policję.......i wszystko się udało.... Pozdrawiam.

Alice

2017-02-08 07:43:01

Witam mam pytanie trochę z innej beczki. Mieszkam w Krakowie tam mam meldunek tymczasowy , moi rodzice mieszkaja w Gdyni tam z kolei mam meldunek stały czy gdy zachoruje bede mieć zwolnienie mogę do nich jechać i tam się wykurowac? Nie wiem co na to ZUS !

nie wiem

2017-02-23 04:10:39

Witam, czy ktoś mógłby mi napisać, w jaki sposób mogę uzyskać potrzebne informacje dotyczące zameldowania? Potrzebuję adresy mojego zameldowania sprzed 35 lat. Czy gmina, w której mieszkałem wcześniej u rodziców, udzieli mi informacji, w jakich latach byłem tam zameldowany? W latach zameldowania pracowałem w gospodarstwie rodziców w tej gminie, ale wyjeżdżałem stamtąd na jakiś czas i się wymeldowywałem... a teraz potrzebne mi są do emerytury lata/miesiące pracy w gospodarstwie rodziców.

kris

2017-02-24 20:18:33

Jestem zameldowana w mieszkaniu komunalnym razem z Babcią i moimi dziećmi Babcia umarła 5 dni temu czy muszę i mogę wyprośić z mieszkania syna i córkę zmarłej Babci a ich Matki jeżeli są nie zameldowani a przyjdą i będą się awanturować na tematy spadkowe itp... POZDRAWIAM PROSZĘ O ODPOWIEDŻ Piszę w imieniu mojej żony.tel;733071971

Ren

2017-02-26 16:59:03

Dzień dobry Mam pytanie i bardzo proszę o odpowiedź gdyz szukam wszędzie ale.... nie widzę odpowiedzi ktorA by mnie w pełni satysfakcjoniwala. Odeszłam od męża. Kupiłam.mieszkanie ktorego jestem właścicielem. Od jakiegoś czasu spotykam się z kimś i ten ktoś mieszkał ze mną przez ok pół roku. Nie był tu zameldowany. Jednak dowiedziałam się że mnie zdradził.i wyrzuciłam go z domu. Po dłuższym czasie przepraszania i zapewniania i obuecywania zeszlismy się i staramy się być razem....ale ja... trochę sie tego wszystkiego boję. On pomieszkuje u mnie Ale nie wprowadził się gdyż twierdzi że boi się że z jakiegoś powodu znowu go wyrzucę. Dlatego on chce byc zabezpieczony i chciał żebyśmy mieli to mieszkanie teraz na pół. Nie wiem jak to rozwiązać bo musiałby mi chyba oddać połowę wartości tego mieszkania i musielibyśmy załatwić to notarialnie. Jednak w zwiazku z tym co zrobił boję się mieć to mieszkanie z nim na pół i pomyślałam że może aby czuł się bardziej bezpieczny to ... narazie go zamelduje. Nie wiem jednak czy jak go zamelduje to będę mogła go też bez jego zgody...wymeldowac? Jakie prawa dla niego rodzi to zameldowanie a jakie ryzyko dla mnie? Pomóżcie proszę bo kocham go i chce z nim być. Ale poczucie strachu odbiera mi narazie chęć posiadania tego mieszkania razem z nim. Bo gdyby coś nie daj Boże to będę miała inyruza pod moim dachem a on będzie robił co chce ????. Nie jesteśmy w formalnym związku. To związek konkubencki wiem czy tak mogę już o tym mówić). Z gory dziękuję .

anulka

2017-03-07 11:06:17

pytanie jest takie moje dzieci sa wspolwlascicielami mieszkania na ktorym mieszkamy jest to mieszkanie tescia ktory dobrowolnie nam pozwolil zamieszkac teraz jego corka chce nas wyrzucic z tego mieszkania a 1\6 tego mieszkania jest do rozliczenia w spadku co mam zrobic w takiej sytuacji

Jeorgia

2017-03-09 23:35:04

Witam Potrzebuje szybkiej porady. Niedawno rodzice przepisami dom (umowa o dożywocie) na brata. Mieszkam z rodzicami i 4 letnim synem. No i brat z żoną. Płacę swoją część rachunków ale brat mi grozi że zmusi mnie do płacenia mu wynajmu. Czy może tak zrobić? Oczywiście jestem tam z synem zameldowana. Proszę o radę. Nie stać mnie płacić najmu.

ULEWICZ.KANC

2017-03-10 07:56:42

Jeorgia, jeśli dożywotnie mieszkanie mają zagwarantowane tylko rodzice, to brat może zaproponować Pani możliwość dalszego zamieszkiwania za zapłatą czynszu. Jeśli się nie porozumiecie, brat będzie mógł wezwać Panią do opuszczenia domu, a następnie wnieść pozew o eksmisję. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu

*******64@**.**

2017-03-16 10:50:53

Dzien Dobry mam takie pytanie .Gdy mialem 3 mies .dziadek zabral mnie od mojej matki i zameldowal w swoim domu na wsi bylo to w 1964 r ,bylem wychowywany przez dziadkow i tam nieszkalem ponad 30 lat .Potem wyjechalem za praca ale nadal jestem zameldowany w domu dziadka omimo ze dziadek i babcia nie zyja .Po smierci dziadkow ktorzy nie zostawili testamentu zaczela sie wojna miedzy rodzenstwem siostra a bratem w koncu jedna ze stron sie wyprowadzila i dom przeja syn dziadka .Teraz po smierci woja jego siostra chce sprzedac dom i mnie wymeldowac ale staly meldunek czy maja takie prawo i czy mam prawo do czesci pieniedzy ze sprzedazy domu .Bardzo prosze o odpowiedz .

********1@**.**

2017-03-22 22:26:15

Witam czy ktos moze mi pomóc co może mi grozic za niewymeldowanie sie z mieszkania z DE,wyjechalem nie wiedzac,ze mnie zameldowali nie znam DE podpisalem meldunek.Jestem obecnie w Pl podobno moge miec naliczane ubezpieczenie i czy mozna wymeldowac sie zPl pisemnie czy listownie nie uszac tam wracac,z gory dziekuje.

Michal grochowski

2017-05-17 20:17:12

Nie mam na stale mieszkania mieszkam u kogos w domu wynajmuje nad bautykiem pokoj z internetu

Msylwinka

2017-05-18 00:52:03

Witam. Mam pytanie odnośnie tego gdzie mogę się udać z moim problemem a mianowicie- mój tata i mama plus moje rodzeństwo mieszkają w jednym domu. Mieszka tam również babcia ( mama mojego taty )ona ma prawo mieszkać tam do śmierci. Przechodząc do problemu, moja ciotka( córka babci a siostra taty) wraz z dziecmi została wyrzucona z domu przez swojego męża i mieszka u babci już miesiąc. Co można zrobić żeby pozbyć się ich z domu?? Proszę o odpowiedź i bardzo dziękuję. Pozdrawiam

Camila360

2017-06-03 17:36:31

Witam znajomych, nazywam się Camila Rodela i jestem z Michigan, Unied State. Jestem tutaj, aby zeznawać dobre utwory DR.OGAGA ??KUNTA w moim życiu. Mój mąż i ja poślubiliśmy 27 lat z dwojgiem dzieci. Dwa lata temu wszystko się skończyło. Chciałem, aby mój mąż wrócił, a ja błagałam go, ale nigdy nie słuchał, więc natknęłam się na kilka świadectw dotyczących tego szczególnego czarodzieja. Niektórzy ludzie zeznali, że przywiózł ich ex kochankę, niektórzy zeznawali, że przywraca łono, leczyć raka i inne choroby, niektórzy zeznali, że może rzucić zaklęcie, aby powstrzymać rozwodu, a także zaklęć, aby uzyskać dobrą płatną pracę tak dalej. Jest niesamowity, natrafiłam też na konkretne zeznania, chodziło o kobietę o nazwie Vera, zeznawała, jak zabrał jej kochanek z Ex, a pod koniec swojego zeznań opuściła wiadomość. Po przeczytaniu wszystkich postanowiłem Spróbować. Skontaktowałem się z nim za pośrednictwem poczty elektronicznej i wyjaśniłem mu problem. I powiedział mi, co muszę zrobić, zrobiłem to i mój mąż wrócił do mnie. Rozstaliśmy nasze sprawy, a my byliśmy jeszcze bardziej szczęśliwi niż kiedykolwiek wcześniej DR.OGAGA ??KUNTA jesteś utalentowanym mężczyzną i nie przestanę publikować go, bo jest wspaniałym człowiekiem. Jeśli masz jakiś problem i szukasz prawdziwego i autentycznego magenta, spróbuj go w każdej chwili, on jest odpowiedzią na twoje problemy. Możesz skontaktować się z nim za pośrednictwem poczty elektronicznej: ogagakunta@gmail.com i rozwiązać problemy tak jak ja. Może rozwiązywać następujące problemy i wiele więcej. (1) JEŚLI CHCESZ ZAANGAŻOWAĆ EX-BACK (2) CHCESZ PRZEWIDZIĆ SIĘ Z PAŃSTWA, ABY ZAPRZESTAĆ DIVORCE (3) CHCESZ PROPOZYCJE W PROMOCJI (4) CHCESZ MĘŻCZYZNA I KOBIETY, aby ZATRZYMUJĄC SIĘ ATRAKCYJNE (5) JEŚLI CHCESZ POZYSKAĆ ??DZIECKO (6) Chcesz być bogaty (7) CHCESZ MUSI BYĆ TWÓJ TYLKO MIŁOŚĆ NA RESTYCIE ŻYCIA (8) MUSISZ MIEĆ DOBRE ŁUCKI (9) MUSISZ MNIE LOTERCZĄ (10) JESTEŚMY PRACA  Ogagakunta@gmail.com lub na stronie WhatsApp +2348069032895

graz1

2017-06-17 11:44:40

Witam,mąż mnie zmusił do wymeldowania ze wspólnej nieruchomości,wczesniej tez naciskał aby wziąć rozdzielność majatkowa( tam jest zaznaczone ze mnie spłacił co nie jest prawdą)wyjechałam na 3 lata do pracy do Anglii.Teraz wracam do kraju i nie chce mnie zameldować a dowód osobisty też za chwilę bedzie niewazny -nie wiem co robić! Dałam się podejść jak małe dziecko.

Bpaulina

2017-07-10 23:59:54

Witam. Moj ojciec wykupił mieszkanie z TBS i wymeldowal moja mame nie legalnie poprzez nie prawdziwy raport z policji. Moje pytanie jesy takie skoro jestem tam zameldowana a mieszkanie jest na jego nową kobietę czy dalej mam takie same prawa. Od ma mieszkanie na własność mniej niz 5lat wiec nie mógł przepisać tego mieszkania na nią. Co moge zrobić w takiej sytuacji? Chce dostęp do mieszkania

Bpaulina

2017-07-11 00:00:22

Witam. Moj ojciec wykupił mieszkanie z TBS i wymeldowal moja mame nie legalnie poprzez nie prawdziwy raport z policji. Moje pytanie jesy takie skoro jestem tam zameldowana a mieszkanie jest na jego nową kobietę czy dalej mam takie same prawa. Od ma mieszkanie na własność mniej niz 5lat wiec nie mógł przepisać tego mieszkania na nią. Co moge zrobić w takiej sytuacji? Chce dostęp do mieszkania

darek

2017-07-28 07:22:41

mam pytanie moja zona ze mna jest zameldowana 41 lat w domu po babci ja zameldowany 30 lat jej dzieci chca sprzedac dom czy maja prawo do sprzedazy z nami

Mrs emily

2017-08-24 04:52:58

Witam mój przyjacielu, nazywam się pani Emily, a ja jestem dyrektorem generalnym i menedżerem grupy LENDUP.CREDIT, widziałem twój post i zdałem sobie sprawę, jak bardzo potrzebujesz tej pożyczki, jeśli jesteś naprawdę gotów otrzymać pożyczkę bez opóźnienia i Stres, wypełnij poniższy formularz. Metody są proste i łatwe. Złóż i otrzymaj pożyczkę w ciągu 3 godzin, zakładając, że jest to zdecydowanie w Twoim e-mailu. Wypełnij ten formularz niezwłocznie i wróć do nas, abyśmy mogli rozpocząć przetwarzanie pożyczki. Twoje imię: adres: kraj: seks: wiek: Kwota kredytu: Trwanie: Miesięczny przychód: telefon: Cel pożyczki: Czy kiedykolwiek to wykorzystałeś? Jeśli tak, aby uzyskać pożyczkę? Twój numer whatsapp: Lendup.credit@gmail.com Mrs emily Pilne potrzeby przesyłania listów

daniel

2017-09-10 05:22:41

Cześć, Ma to na celu poinformowanie ogółu społeczeństwa, że Daniel John, prywatny pożyczkodawca otwiera finansowe możliwości dla każdego, kto potrzebuje pomocy finansowej. Dysponujemy pożyczką w wysokości 2% stopy procentowej dla osób fizycznych, firm i firm w jasnych i zrozumiałych warunkach i warunkach. skontaktuj się dziś przez e-mail, abyśmy mogli dać Państwu nasze warunki pożyczki na danieljohnhome@gmail.com

Krzyś

2017-09-13 14:53:13

Mieszkamy u rodziców zony jesteśmy tam zameldowani na stałe i teraz blok mieszkalny ma być zburzony i Zakład Gospodarki Mieszkaniowej proponuje mojej teściowej mieszkanie bo ona jest najemca tego mieszkania i dziś oglądaliśmy mieszkanie i pani ZGM powiedziała ze nie nalezy nam się osobne mieszkanie tylko razem dadzą metraż na 9 osób traktowani jak jedna rodzina

Ariost

2017-09-26 14:46:11

Jestem zameldowany na stałe od urodzenia ( 26 lat ) u dziadka mam tam pokój niewielki ale dziadek sobie ubzdurał że mam mu za niego płacić horrendalne pieniądze jak nie to mnie wyrzuci, czy wedle prawa ma prawo po tylu latach?

Matiq992

2017-10-11 20:19:59

Witam mam pytanie. Jestem właścicielem domu jednorodzinnego ktory nabyłem rok temu. Mieszkała i mieszka w nim nadal osoba ktora ma zameldowanie na pobyt stały lecz nie mam z nia żadnej umowy itp. lecz ma zapewniony dozywotnio pokój w domu rodzinnym. Jest to osoba sprawiająca problemy.. tj. wszczyna awantury o byle co.. nawet przy moim 2,5 letnim synku i wyzywa miedzy innymi od j*****ch psycholi itp. czy moge przed kims takim zamknac drzwi, wymienic zamki i nie wpuscic do domu skoro ma zapewnione lokum?

basia

2017-10-25 09:58:29

Witam mam taki problem otoz zmarla moja babcia wlascicielka mieszkania ktorego nie zdazyla pzepisac

Jaga

2017-10-27 21:35:42

Witam moj byly maz chce zameldowac u siebie na stałe naszego 13 letniego syna który meldunek ma u mnie i to ja mam pełne prawa rodzicielskie na syna a były mąż ma ograniczone jak to jest czy mogę pozwolić na jego meldunek u ojca czy bd miała przez to jakieś problemy ??

Rahela1

2017-10-29 10:39:02

witam..jestem włascicielką domku jednorodzinnego po rodzicach.Od roku po ponad 10 latach zapukal do drzwi mlodszy brat z pytaniem czy moze u nas zamieszkac do czasu az cos znajdzie..Oczywiscie zgodzilam sie..wyjechalam za granice do pracy,brat sie zadomowil,mieszka juz ponad rok i ani mysli sie wyprowadzic..dzis muwi przyszedlem tu bo mam tu stale zameldowanie a jak ci sie nie podoba to daj mi mieszkanie zastepcze.Zaproponowalam wiec zrob sobie moze osobne wejscie to on na to jak mi przepiszesz czesc...nie mam juz pomyslu jak wybrnąc z takiej sytuacji...brat chodzi ,kozysta z wszystkiego,balagani i jak widze jest mu to bardzo wygodne a ja ...mało mnie szlak nie trafi bo cale zycie starałam sie aby cos miec,jezdzilam za granice zostawiając dzieci a dzis okazuje sie ze musze bratu lokum udostepniac bo to dom rodzinny a brat przebudzil sie po 40 roku zycia i stwierdzil ze jak nic nie ma to wyciagne rece u siostry...

Pan Paul Green

2017-11-17 11:15:46

Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby zaspokoić swoje potrzeby finansowe? Rozdajemy pożyczki biznesowe, pożyczki osobiste, kredyty studenckie, pożyczki świąteczne, kredyty mieszkaniowe, kredyty samochodowe, kredyty bankowe i kredyty na spłatę rachunków. Jeśli jesteś zainteresowany uprzejmie Skontaktuj się z nami: ( paulloanfundshelp1@gmail.com ) Numer Whatspp: +919066210641 Z poważaniem Pan Paul Green

1

2

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Zameldowanie a prawo do pobytu w lokalu Witam, wynajmuje w Warszawie mieszkanie, ale wlascicielka tego mieszkania nie podpisala ze mna oficjalnej umowy o najem lokalu w zwiazku z tym, ze nie chce odprowadzac (...) czytaj dalej»

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie (...) czytaj dalej»

 • zameldowanie. W mieszkaniu 22m2 są zameldowane 4 osoby . Czy jest możliwość zameldowania jeszcze jednej osoby na tymczasowo.Ta osoba została wymeldowana z domu rodzinnego , ponieważ od kilku lat (...) czytaj dalej»

 • Zameldowanie Teściowa jest właścicielką domu i ciągle mnie straszy że wyrzuci mnie i wymelduje.Boje się że nie będę miała gdzie mieszkać a mam dwójkę dzieci.Wszyscy jesteśmy zameldowani (...) czytaj dalej»

 • zameldowanie Jestem właścicielem mieszkania w którym jest zameldowana moja ciotka. Teraz robię remont wszystko jest do góry nogami, jej na ten czas nie ma, ale chce tam wrócić a ja bym chciała (...) czytaj dalej»

 • zameldowanie Witam , Razem z mężem wybudowaliśmy sobie dom i mamy już nadany mu numer, ale jeszcze tam nie mieszkamy. Czy w takiej sytuacji możmy sie tam zameldować? Proszę o informacje czytaj dalej»

 • zameldowanie witam aktualnie mieszkam z rodzicami i u nich jestem zameldowany, ostatnio nabylem mieszkanie (nie na wlasnosc) w innej spoldzielni mieszkaniowej, mam umowy na siebie itp, w najblizszym czasie (...) czytaj dalej»

 • Zameldowanie Witam, mam pytanie, czy mogę nie wpuścić osoby zameldowanej w moim mieszkaniu, ale nieposiadającej ani umowy najmu anie żadnego innego tytułu do tego mieszkania? czytaj dalej»

 • Zameldowanie w domu Witam.Mam następujące pytanie.Czy chcący zameldować moją przyszłą żone w domu w którym mieszkam z rodziną(mama i siostra)czy muszę mieć od nich zgodę na to zameldowanie (...) czytaj dalej»

 • Zameldowanie a zgoda współwłaściciela Zameldowanie a zgoda współwłaściciela Jestem w 1/4 współwłaścicielem mieszkania i jestem zameldowany na pobyt stały. Moja matka ma 3/4 udziału w mieszkaniu (...) czytaj dalej»

 • zameldowanie/wymeldowanie wynajmującego mieszkanie Jestem właścicielem mieszkania ktore wynajmuje małżenstwu Polki i Niemca (umow na 5 lat z możliwosicią 3 miesiecznego wypowiedzenia)Jako, ze Niemeic (...) czytaj dalej»

 • Co grozi właścicielowi kamienicy za nie wydawanie kwitów za czynsz? Jeśli nie są one wydawane lokatorom Co grozi właścicielowi kamienicy za nie wydawanie kwitów za czynsz? Jeśli nie są one wydawane (...) czytaj dalej»

 • Zameldowanie dziecka! Czy nie bedac w zwiazku,mozna zameldowac swoje 7 letnie dziecko na stale/mieszkanie 2 pokoje i jestem sam/Matka nie wyraza zgody,gdyz jest jako bezdomna i ma tam jakies przywileje (...) czytaj dalej»

 • zameldowanie i zamieszkanie Witam i prosze o wyjasnienie czy moj brat bedac wspolwlascicielem domu (jest zameldowany) moze bez mojej zgody zamieszkac z konkubina i jej doroslym synem . Ja po smierci ojca (...) czytaj dalej»

 • Pozwolenie na zameldowanie się Proszę o podpowiedź jak trzeba napisać pismo w którym moi rodzice wyraziliby pozwolenie na zameldowanie się ich zięcia w ich domu. Rodzice przebywają stale za granicą. (...) czytaj dalej»