Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Ile będzie można odliczyć od podatku w ramach ulgi rodzinnej w kolejnych latach?

STRESZCZENIE: Już w rozliczeniu podatkowym za 2007 r. będzie można odliczyć od podatku znacznie wyższą niż obecnie kwotę ulgi na dzieci. To skutek znowelizowanej niedawno ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Prawo do odliczenia mają zarówno ojciec, jak i matka (jeśli spełniają określone warunki), kwotę ulgi można odliczyć od podatku obojga rodziców lub od podatku tylko jednego z nich. W przypadku rodziców, stosunku do których orzeczone zostały rozwód albo separacja, ulga przysługuje jednemu z nich, u którego dzieci faktycznie zamieszkują. Ile będzie można odliczyć w ramach ulgi rodzinnej za 2007 r., a ile w rozliczeniu podatkowym za 2008 r.? Kto może skorzystać z ulgi rodzinnej i jakie warunki trzeba spełniać, aby móc skorzystać z ulgi?

FRAGMENT ARTYKUŁU: Jaką kwotę ulgi rodzinnej będzie można odliczyć?            18 października 2007 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o podatku dochodowym (...)

Dalsza część artykułu dostępna po wykupieniu usługi "Dostęp do treści"

Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!

UWAGA! TYLKO TERAZ BEZPŁATNY DOSTĘP DO ZASOBÓW e-prawnik.pl
DLA FIRM sprawdź

Ty również masz Problem Prawny? Skorzystaj z darmowej wyceny!

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do treści na 1 godzinę cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 24 godziny cena 11,70zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 1 miesiąc cena 30,75zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EP

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drog± elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Podobne Opinie Prawne

  • Ulga budowlana a brak porozumienia małżonków

    Fakty na dzień 30.11.2006 r.: a). sprawa rozwodowa w toku, na razie bez wniosków o podział majątku, b). prawomocny wyrok o rozdzielności majątkowej, c). brak jakiejkolwiek możliwości porozumienia (...)

  • Ulga z tytułu wychowywania dziecka

    Rodzice mieszkają oddzielnie; dziecko jest zameldowane w miejscu zamieszkiwania matki. Czy ojciec może odliczyć ulgę z tytułu wychowywania dziecka? Zgodnie z art. 27f ustawy o podatku dochodowym od (...)

  • Prawo do ulgi na dziecko

    Małżonkowie nie zamieszkują razem na dzień 31.12.2008 r. - nie jest orzeczony rozwód ani separacja, dziecko zamieszkuje i jest zameldowane pod adresem matki. Czy ojciec dziecka w takiej sytuacji może (...)

  • Odliczenie od podatku ulgi wychowawczej

    Małżonkowie, pomiędzy którymi pozostaje wspólność majątkowa, pozostawali w związku małżeńskim przez cały rok podatkowy. Żona zatrudniona na umowę o pracę, odprowadza podatek dochodowy na (...)

  • Dochody dziecka w Wielkiej Brytanii a ulga

    Dziecko pełnoletnie, studiujące cały 2008 rok, uzyskało w 2008 r. dochody w Wielkiej Brytanii w wysokości przekraczającej nieznacznie 3.088,68 zł. Ponadto pracowało krótko w Polsce i zarobiło (...)

 

Komentarze: Ile będzie można odliczyć od podatku w ramach ulgi rodzinnej w kolejnych latach?

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Porady prawne online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 1
  • 9
  • 3
  • 5
  • 8
  • 0
  • osób
Zobacz ich opinie:
  • Anna Lech

    2014-04-14

    Dziękuję za rzetelną opinię. Pomogła mi w rozwiązaniu wątpliwości. Wiem teraz jaka jest podstawa prawna w dochodzeniu przed sadem Dostałam profesjonalną opinię i dodatkowe wyjaśnienia. Doceniam również fakt informowania o ewentualnych kosztach sądowych. Nie wszyscy prawnicy to czynią. Skupiają się na swoich wynagrodzeniach, a nie informują o kosztach sądowych. To już trzecia opinia, w zupełnie różnych sprawach z dodatkowymi wyjaśnieniami (odpowiedziami na pytania po przesłaniu opinii).Było też pismo procesowe. Cena w miarę przystępna w stosunku do nakładu pracy.Polecam.Serdecznie pozdrawiam cały Zespół e-prawnik.
  • ulan.

    2014-04-15

    Nie miałam zaufania do wyjaśnienia mojej sprawy drogą internetową,jednak ryzyko opłaciło się bo zaoszczędziłam czas ,rozwiałam wszelkie wątpliwości,wiem jakie mam podjąć dalsze kroki i w razie problemów zwrócę się znowu do firmy po poradę.
  • Krzysztof Górecki

    2014-04-16

    Witam , jestem zadowolony z przygotowanej mi opinii , nie ukrywam że byłbym zainteresowany wykonaniem pisma procesowego jakim byłby pozew przeciwegzekucyjny . Proszę o o ewentualną wycenę tej usługi .Z góry serdecznie dziękuję
  • anna.lewińska

    2014-04-15

    Opinia napisana prostym, dostępnym dla przeciętnego obywatela językiem. Polecam wszystkim potrzebującym fachowej porady. Podziękowanie dla autorów opinii.
  • marko55

    2014-03-31

    Dziekuje za otrzymana ocenę.Jest profesjonalna i wyjaśnia problem.Pozdrowienia i podziekowania dla autorow.
  • Krystyna G

    2014-03-20

    dziekuje za otrzymaną opinię, bardzo mi pomogła rozwikłać problem, o który pytałam
  • Barbara Z.

    2014-03-25

    Jestem bardzo zadowolona z usługi e-prawnik.pl Na doprecyzowane pytanie po otrzymaniu opinii dostałam odpowiedź która w pełni mnie satysfakcjonuje. Teraz wiem jak postąpić. Zespół prawników jest profesjonalny i rzetelny. Wycena usługi również nie jest zbyt wygórowana w porównaniu do usług prawników w mojej miejscowości. Dziękuję i pozdrawiam
  • Doris

    2014-03-27

    Opinia jest podana rzetelnie i profesjonalnie. Bardzo Dziękuję. Z porady korzystam już po raz drugi i jestem zadowolona. Dziękuję !
  • teresa bielecka

    2014-03-25

    witam-na razie bardzo Wam dziękuję w imieniu tej biednej Mamy-9 dzieci-postanowiłam Jej pomóc,choć sama walczę z bardzo złośliwym rakiem-jestem łysa i sama mam swe poroblemy,ale Wasza opinia mi się podoba,także jeszcze raz wielkie dzięki.Serdecznie pozdrawiam cały Wasz Zespół.Przypuszczam,że będę potrrzebowała dodatkowej pomocy,także pewnie się do Was zwrócę-DZIEKI
  • Bogdan T.

    2014-03-24

    Dziekuje za otrzymana opinie.Jest profesjonalna i rzeczywiscie wyjasnia problem.Pomaga w dalszym postepowaniu.Pozdrowienia i podziekowania dla autorow.

Porady prawne

  • Odsetki w PIT rocznym

    W 2006 r. zaciągnąłem kredyt mieszkaniowy na kupno domu. W 2008 r. dom został oddany do użytku. W 2008 r. byłem płatnikiem podatku liniowego, a więc nie mogę odliczyć (...)

  • Ulga na dziecko a jego dochód

    Dziecko już w 2007 r. było pełnoletnie cały rok. W 2007 r. uzyskało dochód w wysokości 40 zł (umowa zlecenia, PIT-11) oraz dochód opodatkowany zryczałtowanym podatkiem (...)

  • Odliczenie od podatku ulgi wychowawczej

    Małżonkowie, pomiędzy którymi pozostaje wspólność majątkowa, pozostawali w związku małżeńskim przez cały rok podatkowy. Żona zatrudniona na umowę o pracę, (...)

  • Rozliczanie wydatków remontowych w kolejnych latach podatkowych

    Jeżeli mam faktury VAT na remont domu, to czy sumuje się je w okresie 2 lat czy odlicza się w danym roku (po dacie faktury)? Jeśli kwota odliczeń przewyższa zaliczki (...)

  • Zasady korzystania z ulgi remontowej

    Czy, aby skorzystać z "ulgi remontowej" za 2004 rok, koniecznym było jej rozpoczęcie w 2003 roku? Czy nie korzystając z tej ulgi w latach 2003 i 2004 mogę cały jej limit (...)

Artykuły


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane