Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją posiadłością), gazociągi, ciągi wodno - kanalizacyjne, ciepłownicze i inne ustroje obniżające jakość, funkcjonalność i wartość działek budowlanych, gruntów ornych i innych. Odszkodowania z tytułu przebiegu linii przesyłowych ! Wysokie odszkodowania za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne, gazociągi, ciągi wodno-kanalizacyjne, ciepłownicze, stacje transformatorowe, rozdzielnie, przepompownie, wieże triangulacyjne i inne ustroje obniżające jakość, funkcjonalność i wartość działek budowlanych, gruntów ornych i innych. Wszystkim posiadającym takie nieruchomości należy się odszkodowanie za utratę wartości działki i przede wszystkim opłata za służebność gruntu. Stawki za służebność są oczywiście większe przy działkach budowlanych i mniejsze przy gruntach rolnych. O zapłatę za dzierżawę lub służebność występujemy do 10 lat wstecz (dotyczy osób fizycznych, dla firm jest to termin trzyletni). 


  Odpowiedz Cytuj
 • zdziwony skutecznością/bzdura!
  Wysłany: 2007-03-29 23:50:25

  a jak było pozwolenie na budowę lub zgoda poprzedników ? nie róbcie ludzi w balona KC się kłania
 • Reklama

 • ja również jestem właścicielem działki znajdującej się przy drodze gminnej w małej miejscowości na której stoi słup i przez która przebiega linia energetyczna, bedę dochodził swoich praw.
 • szymonwojtczak@vp.pl
  Wysłany: 2008-04-12 20:16:55

  Witam !!! Na mojej działce( na jednej działce słupy biegną po dlugiści) znajduję sie okolo 9 słupów średniego napiecia czy istnieje jakieś racjonalna możliwość wywalczenia doszkodowania...? Istnieje jeden mamkamęt tego przedsięwzięcia linia energetyczna prowadzona była w 1974 roku..
 • tryr
  Wysłany: 2008-05-04 21:00:45

  moim zdaniem o 4 lata za późno tak to byś się obłowił chłopie...
 • milan
  Wysłany: 2008-05-04 21:50:32

  tzn od kiedy jest ustawa?
 • Masz słup energetyczny na swojej działce? Skontaktuj się ze specjalistami e-prawnik.pl 

  Powiemy Ci jak ustalić czy energetyka miała prawo do postawienia słupów i czy możesz dochodzić wynagrodzenia za bezumowne korzystanie. 

  Zapraszamy

 • lolek
  Wysłany: 2008-08-25 10:57:44

  polecieć można bardzo prosto....art. 224 kc i wszystko idzie do kosza.....ostrożnie z formułowaniem wniosków jak w artykule:)
 • jelonek0@neostra
  Wysłany: 2009-06-09 08:10:29

  Przecież energetyka nic nie sobie z nas nie robi - żadnych odszkodowań nie chce dać. To kpiny z ludzi.
 • bardzo prosiłabym o ten adres bo tez mam postawiony słup wysokiego napięcia na działce a następnej linie idą w poprzek działki z budową ani rusz .!!!od czego najlepiej zacząć ?ile mnie to będzie w przyblizeniu kosztować?
 • Tego rodzaju odszkodowania przysługują właścicielom ziemi, na której znajdują się słupy energetyczne, tranzystory, rurociągi i inne elementy infrastruktury. Zakłady będące właścicielami tych obiektów (np. zakłady energetyczne, gazownie) niechętnie wypłacają za nie odszkodowania, więc sprawy te często kończą się w sądach. Dlatego też najrozsądniej jest zwrócić się o pomoc do doświadczonego prawnika. [b]Przykładowe elementy infrastruktury[/b] [list] [*] słupy i linie energetyczne, [*] stacje transformatorowe, [*] gazociągi, [*] ciągi wodno-kanalizacyjne, [*] ciągi ciepłownicze, [/list] [b]Warunki[/b] Żeby sprawa miała szansę na powodzenie, element infrastuktury musiał być postawiony: [list] [*] po roku 1980, [*] bez pisemnej zgody ówczesnego właściciela. [/list] Nie jesteś pewien, czy możesz dostać odszkodowanie? Kliknij [url=http://www.oddajmi.pl/test/test_1.zip]tutaj[/url] i sprawdź! [b]Zanim kupisz...[/b] Jeśli zamierzasz dokonać zakupu działki, na której znajduje się element infrastruktury, koniecznie podpisz z dotychczasowym właścicielem umowę o przelewie roszczeń! Inaczej będziesz mógł ubiegać się o odszkodowanie jedynie za okres, przez który sam jesteś właścicielem nieruchomości. [url=http://www.oddajmi.pl/download/umowy.zip]Tutaj[/url] możesz pobrać wzór umowy cesji do wypełnienia a [url=http://www.oddajmi.pl/download/broszury.zip]tutaj[/url] - broszurę informacyjną dotyczącą tego rodzaju transakcji. Jeżeli zakupiłeś już działkę ze słupem, nie martw się - po prostu podpisz umowę cesji z osobą, która sprzedała Ci działkę "po fakcie". [b]Gdzie nas znajdziesz?[/b] Oddajmi.pl działa na terenie całej Polski! Po prostu odwiedź nas na www.oddajmi.pl
 • [proszę administratora o skasowanie poprzedniego posta o tym samym temacie] Tego rodzaju odszkodowania przysługują właścicielom ziemi, na której znajdują się słupy energetyczne, tranzystory, rurociągi i inne elementy infrastruktury. Zakłady będące właścicielami tych obiektów (np. zakłady energetyczne, gazownie) niechętnie wypłacają za nie odszkodowania, więc sprawy te często kończą się w sądach. Dlatego też najrozsądniej jest zwrócić się o pomoc do doświadczonego prawnika. Przykładowe elementy infrastruktury: słupy i linie energetyczne, stacje transformatorowe, gazociągi, ciągi wodno-kanalizacyjne, ciągi ciepłownicze. Warunki: Żeby sprawa miała szansę na powodzenie, element infrastuktury musiał być postawiony: (1) po roku 1980, (2) bez pisemnej zgody ówczesnego właściciela. Nie jesteś pewien, czy możesz dostać odszkodowanie? Wejdź tutaj: http://www.oddajmi.pl/test/test_1.php i sprawdź! Jeśli zamierzasz dokonać zakupu działki, na której znajduje się element infrastruktury, koniecznie podpisz z dotychczasowym właścicielem umowę o przelewie roszczeń! Inaczej będziesz mógł ubiegać się o odszkodowanie jedynie za okres, przez który sam jesteś właścicielem nieruchomości. (http://www.oddajmi.pl/download/umowy.zip - tutaj możesz pobrać wzór umowy cesji do wypełnienia a tutaj - http://www.oddajmi.pl/download/broszury.zip - broszurę informacyjną dotyczącą tego rodzaju transakcji). Jeżeli zakupiłeś już działkę ze słupem, nie martw się - po prostu podpisz umowę cesji z osobą, która sprzedała Ci działkę "po fakcie". Gdzie nas znajdziesz? Oddajmi.pl działa na terenie całej Polski! Po prostu odwiedź nas na www.oddajmi.pl
 • witam.jestem z woj.zach-pomorskiego na moich dwoch działkach budowlanych jest duzy słup energetyczny i lina wysokiego napięcia szukam dobrego prawnika ktory wywalczy wysokie odszkodowanie
 • Odszkodowanie z góry? Ludzie, bądźcie ostrożni! Ktoś da Wam 5-10 tysięcy, a potem okaże się, że dla siebie wygrał z odkupionego od Was roszczenia 50 tysięcy. Sprawa w sądzie może się ciągnąć, ale są przecież kancelarie, które nie wymagają żadnych opłat przed wygraniem sprawy, więc lepiej chyba skorzystać z czegoś takiego? Rok więcej może być warty bardzo, bardzo dużo pieniędzy.
 • Przepraszam serdecznie za wszelkie nieporozumienia wynikłe z zamieszczonego prze zemnie postu odnośnie odszkodowania od ręki. Odszkodowanie płacone jest po wygranej sprawie (wnet kancelaria prowadząca sprawę otrzymuje swoje wynagrodzenie). Natomiast WSZELKIE koszty postępowania tak jak i koszty uboczne (wypisy z KW, wyrysy z mapy, koszty sądowe itp. ) ponosi kancelaria, NIE klient!
 • Ja jestem trochę w innej sytuacji gdyż kupiłem działkę na której już jest wybudowany słup energetyczny i z tego co wiem odbyło się to bez pozwolenia. Aktualnie mam plan w tym miejscu wybudować dom i zastanawiam się czy mogę jakoś się pozbyć tego słupa lub chociaż dostać odszkodowanie. Ja wiem, że wtedy nie byłem właścicielem działki ale jeśli nie zajęli się tym problem poprzedni właściciele to dlaczego ja nie mógłbym, przecież nie było zgody na postawienie go.

 • W sytuacji gdy jest pan właścicielem gruntu przez okres ostatnich 10 lat a poprzedni właściciele nie wyrazili zgody na przebieg linii energetycznej, to może domagać się pan zapłaty za bezumowne korzystanie z gruntu. Natomiast jeśli nie był pan właścicielem w okresie ostatnich 10 lat należy dokonać cesji wierzytelności. Należy również upomnieć się o opłatę za dzierżawę na przyszłe lata.

 • witam, a czy można zażądać usunięcia linii wysokiego napięcia? Sprawa o odszkodowanie może się długo ciągnąć a ja chciałabym już ruszyć z budową, czy są jakieś sposoby aby to szybciej załatwić??

 • Bardzo proszę o poradę -Moja babcia i jej brat są spadkobiercami działek po rodzicach ale jeszcze nie przeprowadzono spadku i chce aby przeszło wszystko na mnie wnuczkę lecz nie wiem czy walczyć o opłatę miesięczną za 2 słupy teraz w imie babci czy pużniej pozdrawiam dziękuję.
 • Witam Państwa. Wszyscy, którzy polecają swoje usługi do odzyskiwania usług za słupy czy tam inne linie przesyłowe, wodociągi etc jak przychodzi co do czego to zcągają prawie 80 procent całości odszkodowania!!! Wiem to bo sam korzystałem z usług takiej "pseudo firmy". Tak samo moi znajomi również nie byli za bardzo uradowani oddawaniem takiej kasy. 

 • Witaj Oddajmi. mam problem: kancelaria prawna podjeła się załatwiania mojej sprawy o odszkodowanie za słup. Podopisana została umowa o wynagrodzenie - całkiem solidne -40% sumy odszkodowania Mija rok jak nie mam zadnej informacji o stanie sprawy, ani nawet o złozeniu pozwu...........nie sposób sie z kancelarią skontaktowac. A podobno to bardzo prosta sprawa, to uzyskanie odszkodowania? Mozna sie jakos z wami skontaktowac?
 • Ojciec jest właścicielem działki przez, którą przebiega linia energetyczna wybudowana w 1991 roku. Czy należy się odszkodowanie?
 • Witam, znalazłam na stronie Sądu Najwyższego R.P. dość "świeżą" Uchwałę, bo z 8 września 2011 r. na temat służebności przesyłu, (sygnatura akt III CZP 43/11) tekst : Właścicielowi nieruchomości nie przysługuje wobec nieuprawnionego posiadacza służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (art. 225 w zw. z art. 230 k.c.). Jak wspomniałam, jest to bieżąca Uchwała, do której nie dodano jeszcze uzasadnienia. Jak sądzicie, czy poniesie ona pejoratywne skutki dla właścicieli nieruchomości ubiegających się odszkodowania z tytułu bezumownego korzystania z gruntu oraz odszkodowań za obniżenie wartości gruntu??? Być może nadinterpretuję i należałoby poczekać na uzasadnienie. Czekam na Wasze interpretacje :) pzdr.
 • UWAGA NA PSEUDO BIURO DORADCZO-PRAWNE AKTUM. To oszuści! Firmie z tego ogłoszenia zależy tylko na wyciąganiu pieniędzy od ludzi. Ja się dałem nabrać i wpłaciłem im pieniądze. Później okazało się, że ta firma w ogóle nie odzyskuje odszkodowań, a "Pan mecenas" w rzeczywistości jest człowiekiem po zawodówce i nie posiada żadnej licencji! OSZUŚCI !
 • - uzyskania odszkodowania przez właścicieli gruntów, przez które biegną urządzenia przesyłowe służące do doprowadzania lub odprowadzania płynów, pary, gazu, energii elektrycznej itp. - pomocy w doprowadzeniu do zawarcia umowy między właścicielem nieruchomości a przedsiębiorcą przesyłowym, który zgodnie z wolą właściciela gruntu winien dokonać na jego rzecz zapłaty za używanie tych gruntów. - wynagrodzenie za dotychczasowe, bezumowne korzystanie z ich gruntów jak również dalszy, stały miesięczny dochód za korzystanie z tych gruntów po ustanowieniu służebności przesyłu.

 • Porady prawne i artykuły z zakresu Służebności :

  Masz podobny problem prawny? Potrzebujesz rady specjalisty? Opisz swój problem prawnikom e-prawnik.pl

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane