Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Rozbudowa domku letniskowego na działce rolnej - zgłoszenie do urzędu ?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Dzień Dobry. Mam taki problem. Na działce rolnej mam od lat drewniany domek letniskowy (w gminie zgłoszony jako pomieszczenie gospodarcze), wrysowany do map geodezyjnych (płace podatki do gminy od powierzchni działki oraz osobno domku). W tym roku domek się rozpadł (ze starości) i w to miejsce zbudowałem lepszy i większy także drewniany - i zwiększyła mi się powierzchnia (z 16m2 do ok.32 m2) Gdzie i w jaki sposób mam zgłosić rozbudowę domku drewnianego (pomieszczenia gospodarczego) - aby zalegalizować powiększenie powierzchni i aby nie pogrążyć się w formalnościach ?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zmiana warunków zabudowy

  We wniosku o warunki zabudowy zgłosiłem w pierwszym etapie szczelne szambo z późniejszą rozbudową do oczyszczalni przydomowej. Już po wydaniu warunków, w których figuruje tylko "szczelne szambo" jako sposób usuwania ścieków, postanowiłem od razu zrobić oczyszczalnię. Aktualnie przygotowuję dokumentację do wniosku o pozwolenie na budowę domku letniskowego. Czy w tej sytuacji wystarczy, aby wniosek o pozwolenie na budowę domku zawierał zgłoszenie oczyszczalni wraz z planem jej usytuowania na działce i ew. projektem technicznym wykonawcy oczyszczalni? Czy muszę najpierw wystąpić o zmianę warunków zabudowy i ubiegać się o pozwolenie na budowę oczyszczalni dopiero na podstawie zmienionych warunków zabudowy?

 • Budowa domku letniskowego

  Posiadam działkę budowlaną, jednak budynku mieszkalnego nie zamierzam stawiać. Chciałbym postawić tam mały domek letniskowy na trelinkach (bez stałego fundamentu). Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę? Jakie formalności muszę dokonać żeby można było rozpocząć stawianie domku? Konstrukcja domku będzie drewniana, ściany zewnętrzne z płyt wiórowych, powierzchnia 30 m2? Nie posiadam także gotowego projektu. Czy muszę taki projekt posiadać?

 • Budowa na działce siedliskowej

  Proszę o informację jakie są różnice między budową siedliska na działce rolnej, a budową domu mieszkalnego na przekształconej działce budowlanej?

 • Bdynek letniskowy i mieszkalny a podatek

  Na górskiej działce zbudowano (prawie) budynek określony w pozwoleniu na budowę jako letniskowy. Powierzchnia zabudowy: 62,30 m2, powierzchnia całkowita 90,20 m2, powierzchnia użytkowa 72,15 m2. Budowę rozpoczęto w 2004 r. i zgłoszono ten fakt. W pozwoleniu na budowę mowa jest o budynku letniskowym, kategoria obiektu budowlanego nr I. Jakie są procedury przekształcenia tego budynku w mieszkalny, by płacić niższy podatek?

 • Budowa domu na działce rolnej

  Działka objęta jest planem zagospodarowania przestrzennego pod budownictwo jednorodzinne jednak w ewidencji gruntów jest to działka rolna. Czy na takiej działce można rozpocząć budowę domu?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane