Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Fundusz remontowy.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Moje pytanie dotyczy nastepującej sprawy: W naszej wspólnocie mieszkaniowej od 3 lat mamy niewygodnego lokatora Pana X, który nie płaci i zalega z rachunkami za swoje mieszkanie. Spowodowało to, iż jego zadłużenie doszło do kwoty 2500zł. Na ostatnim zebraniu wspólnoty mieszkaniowej przedstawiciel TBS oznajmił nam że z pieniędzy które wspólnota mieszkaniowa wpłacała na FUNDUSZ REMONTOWY TBS spłaca długi zaciągnięte przez niewygodnego lokatora Pana X. Wspólnota mieszkaniowa nie miała pojęcia o tej sytuacji, że z naszych pieniędzy z funduszu remontowego spłacane są długi Pana X. Pytanie brzmi czy TBS miał do tego prawo?

  Odpowiedz Cytuj
 • Absolutnie nie i należy wystapić do sądu o ustalenie i rozliczenie tego stanu .Dodatkowo TBS powinien Wam dostaczać co roku na zebranie wspólnoty rozliczenie , czy nikt tego nie zauważył? Zawiadomić TBS także ,że zamierzcie wystapić do sądu i wczśniej żądacie wyjaśnienia sprawy!Monik
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • Tak też myślałem. No właśnie w żadnym z protokołów ze spotkań TBS nie umieścił tej informacji. Wspominali że zadłużenie Pana X się zgromadziło ale to przecież nie dotyczyło nas bo my wszyscy płacimy. Zdziwiło nas to że na dzień dzisiejszy TBS okradł nas z naszych pieniędzy gromadzonych na fundusz remontowy. Czyli widzę że bez drogi sądowej się nie obejdzie. Bardzo dziękuję za odpowiedz.
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Późniejsza wpłata na fundusz remontowy-odsetki

  Czy administracja ma prawo naliczać odsetki za późniejsze wpłaty na fundusz remontowy? Nie ma zaległości w opłatach za remonty. Czy administracja ma prawo skierować sprawę do sądu za brak wpłat na fundusz remontowy?

 • Wartość mieszkania a wysokość opłat na fundusz remontowy

  Czy wysokość opłat na fundusz remontowy może mieć wpływ na wartość mieszkania?

 • Odliczenie od podatku funduszu remontowego

  Do tej pory odliczaliśmy od podatku w zeznaniu rocznym wpłaty na fundusz remontowy wspólnoty. Dopiero z odpowiedzi na moje poprzednie pytanie wynikałoby, że były zmiany podatkowe w tej materii. Czy można odliczać od podatku wpłaty na fundusz remontowy wspólnoty? W zeszłorocznym zeznaniu podatkowym US nie zakwestionował tych odliczeń, Czy zarządca powinien poinformować o takich zmianach członków wspólnoty?

 • Przeniesienie środków z funduszu remontowego

  Jesteśmy posiadaczami spółdzielczych własnościowych praw do lokali mieszkalnych i garaży. Chcemy przenieść na naszą rzecz własność ww. lokali i utworzyć wspólnotę. W jaki sposób wyegzekwować od spółdzielni przeniesienie wyodrębnionego funduszu remontowego, utworzonego z naszych wpłat, na rzecz funduszu remontowego wspólnoty?

 • Finansowanie funduszu remontowego

  W większości Spółdzielni Mieszkaniowych, "fundusz ogólnozakładowy" (w tym płac, koszty Zarządu itp) budowany jest poprzez odpisy od składników czynszowych, jak: koszty produkcji ciepła, fundusz remontów i konserwacji, eksploatację. Sytuacja taka sprawia, iż w interesie Zarządu jest to, by koszty np produkcji ciepła były wysokie bo wówczas wyższe są odpisy i większe możliwości premiowania. Domagamy się, aby w naszej Spółdzielni, koszty ogólnozakładowe. zostały ściśle zaplanowane a fundusz na ten cel budowano poprzez pobieranie stałej kwoty od m2 lokalu. Główny księgowy stwierdził, iż ustawa o rachunkowości nie pozwala na proponowane rozwiązanie a jedynie na dotychczasowy sposób mimo, że powoduje on wiele nieprawidłowości i jest przyczyną sporów między Zarządem a spółdzielcami. Czy faktycznie ustawa o rachunkowości tak dalece ingeruje w sposób tworzenia funduszu "administracyjnego"?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane