Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Fundusz remontowy.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Moje pytanie dotyczy nastepującej sprawy: W naszej wspólnocie mieszkaniowej od 3 lat mamy niewygodnego lokatora Pana X, który nie płaci i zalega z rachunkami za swoje mieszkanie. Spowodowało to, iż jego zadłużenie doszło do kwoty 2500zł. Na ostatnim zebraniu wspólnoty mieszkaniowej przedstawiciel TBS oznajmił nam że z pieniędzy które wspólnota mieszkaniowa wpłacała na FUNDUSZ REMONTOWY TBS spłaca długi zaciągnięte przez niewygodnego lokatora Pana X. Wspólnota mieszkaniowa nie miała pojęcia o tej sytuacji, że z naszych pieniędzy z funduszu remontowego spłacane są długi Pana X. Pytanie brzmi czy TBS miał do tego prawo?

    Odpowiedz Cytuj
  • Absolutnie nie i należy wystapić do sądu o ustalenie i rozliczenie tego stanu .Dodatkowo TBS powinien Wam dostaczać co roku na zebranie wspólnoty rozliczenie , czy nikt tego nie zauważył? Zawiadomić TBS także ,że zamierzcie wystapić do sądu i wczśniej żądacie wyjaśnienia sprawy!Monik
  • Reklama

  • Tak też myślałem. No właśnie w żadnym z protokołów ze spotkań TBS nie umieścił tej informacji. Wspominali że zadłużenie Pana X się zgromadziło ale to przecież nie dotyczyło nas bo my wszyscy płacimy. Zdziwiło nas to że na dzień dzisiejszy TBS okradł nas z naszych pieniędzy gromadzonych na fundusz remontowy. Czyli widzę że bez drogi sądowej się nie obejdzie. Bardzo dziękuję za odpowiedz.

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane