Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Obowiązki wynajmującego-malowamie, wymiana okien....?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Proszę o odpowiedź na pytanie czy właścicielkamienicy ma obowiązek wymienić lokatorowi okna, które mają ponad 40 lat ? Czy malowanie klatki schodowej należy do obowiązków właściciela kamienicy. W naszej od co najmniej 15 lat nie malowano ścian na korytarzach. Wcześniej tu nie mieszkałam. Jakie prawo reguluje te sprawy.

  Odpowiedz Cytuj
 • allek
  Wysłany: 2006-04-11 15:16:57

  Powinien to robić właściciel. Jka wali w chuja i nic nie robi, to podaj ch..a do sądu i już.
 • Reklama

 • megi
  Wysłany: 2007-07-12 10:59:19

  Atykuł 6a ustawy o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym zasobie gminy z 2005 roku. Pozdrawiam!
 • megi
  Wysłany: 2007-07-12 10:59:29

  Atykuł 6a ustawy o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym zasobie gminy z 2005 roku. Pozdrawiam!
 • MAGNAT
  Wysłany: 2007-09-26 22:01:30

  A jesli lokator w tym mieszkaniu mieszka ponad 20 lat i ani razu nie okitował ani nie pomalował okien to tez uważasz że należałoby mu wymienić? Okna moga mieć i 60 lat , jesli są odpowiednio konserwowane moga być naprawdę w dobrym stanie, tym bardziej że kiedys robiono je z dobrej jakości drzewa. A ja mam lokatorów którzy przez 20 lat pobytu na początku pomalowali mieszkanie i do dziś aż strach wejśc do nich. Mało że cuchnie starością to jeszcze szaro w chacie jak podczas pochmurnych jesiennych dni. To jest życie.
 • wiwi
  Wysłany: 2008-01-28 22:35:21

  czy to prawo sięga także prywatnych kamienic?? moje wejscie do mieszkania oraz toaleta znajduje sie wraz z innymi mieszkaniami w wspólnym korytarzu wprowadziłam sie niedawno na zapytanie sasiadów o stan korytarza, dlaczego zrzeszenie nic nie robi bo wyglada okropnie sąsiedzi mówia ze zrzeszenie tłumaczy to tym iz korytarz jest zamykany i mamy zrobic to na swój koszt!! można sie im postawić??
 • wiwi
  Wysłany: 2008-01-28 22:38:03

  czy to prawo siega takze prywatne kamienice?? wejscie do mojego mieszkania znajduje sie na wspólnym korytarzu gdzie takze jest moja toaleta korytarz jest w strasznym stanie a zrzeszenie nie chce tego odmalować poniewaz korytarz jest zamykany!! da rade cos z tym zrobic??
 • A jeśli okna mają ponad 80 lat i były wymieniane szyby, malowane i kitowane, jednak podczas deszczu woda leci do mieszkania to kto ma wymienić te okna jak zrzeszenie nie odpowiada na prośby ani pozytywnie ani negatywnie ?
 • Atykuł 6a ustawy o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym zasobie gminy z 2005 roku. Pozdrawiam! No właśnie ale w ustawie nie ma słowa,co ile lat i w jakim czasie wynajmujący ma obowiązek(w końcu płacimy czynsz). Przykład: Międzywojenna kamienica okna stan katastrofa,w jakim czasie administracja ma obowiązek wymienić okna zużyte zwykłą eksploatacją przez 80 lat,nie mogę znaleźć takiego zapisu,który to reguluje. Pozdrawiam
 • A jesli lokator w tym mieszkaniu mieszka ponad 20 lat i ani razu nie okitował ani nie pomalował okien to tez uważasz że należałoby mu wymienić? Okna moga mieć i 60 lat , jesli są odpowiednio konserwowane moga być naprawdę w dobrym stanie, tym bardziej że kiedys robiono je z dobrej jakości drzewa. A ja mam lokatorów którzy przez 20 lat pobytu na początku pomalowali mieszkanie i do dziś aż strach wejśc do nich. Mało że cuchnie starością to jeszcze szaro w chacie jak podczas pochmurnych jesiennych dni. To jest życie. Nie bądźmy śmieszni,rozumiem że twoje mają 60 lat i są w stanie idealnym bo je malowałeś i kitowałeś.
 • Najemcy też mają obowiązek płacenia wszelkich opłat za najem lokalu mieszkalnego i często tego nie czynią. Mając kilku takich najemców właściciel nie może zrobić żadnego remontu!
 • iwa
  Wysłany: 2016-09-27 20:20:45

  witam mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu wałascicielka mieszka obok mam nieszczelne okna i zawalił mi sie piec kaflowy kto ma to remontowac ja czy włascicielka
 • J.K.
  Wysłany: 2017-06-06 16:27:59

  Najemca ma wolny wybór. może zainwestować w " swoje"- wynajmowane mieszkanie. Lub mieszkać w syfie przez 30 lat . I stękać że ma grzyb w domu,a nie będzie w cudze inwestował. Jeden woli kupić sobie fajną brykę inny mieszkać w komfortowych warunkach .Dlatego dla tych drugich dla zabezpieczenia swoich interesów proponuję by najemca podpisał z właścicielem umowę co do amortyzacji zainwestowanych środków.Np. wymiana okien amortyzowana przez 10 lat. Gdy wyprowadzi się po roku to właściciel zwraca 90 % kosztów wymiany okien . Gdy zrezygnuje z mieszkania po 5 latach to właściciel zwraca 50 % zainwestowanych środków. Taka umowa zabezpiecza interesy zarówno wynajmującego i najemcy. Gwarantuję że wynajmujący widząc że najemca dba o jego dobro zgodzi się na taki układ i dodatkowo przez dłuższy czas nie podniesie mu czynszu.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane