Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zwrot kaucji

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2004-09-22 00:00:00

  Wynajmowałam mieszkanie i wpłaciłam kaucję, która miała być wypłacona 2 miesiące temu (mam protokół zdania mieszkania z podpisanym zobowiązaniem, że kaucja zostanie mi zwrócona). Do tej pory nie dostałam pieniędzy. Czy oddanie sprawy do sądu jest jedynym wyjściem, co z odsedkami, które mi się chyba należą? Może to naiwne pytanie, ale czy mogę je naliczyć sama?

  (bea)

  Odpowiedz Cytuj
 • Wynajmowałem mieszkanie, wszystkie płatności składałem do rąk właścicielki. Po opuszczeniu pokoju nie napisaliśmy żadnego pisma odnośnie ze opuszczam pokój, a właścicielka stwierdziła tylko że nic nie zniszczyłem a kaucje odda mi do miesiąca.Teraz niema z nią kontaktu, czy jest jakaś szansa na odzyskanie kaucji?
 • Reklama

 • Jak wszystko załatwia się na "gębę" i nie ma dowodów na nic, to jak Pan chce udowodnić swoją rację? W sądzie trzeba przedstawić dowody. Bez dowodów nie ma szans na odzyskanie niczego.
 • Witam serdecznie, sprawa jest taka, wynajmowałem mieszkanie we Wrocławiu, kaucja byłą zapąłcona i umówiliśmy sie z właścicielką na piątek na odbiór mieszkania. Właścicielka napisała mailem, że nie może przyjść i umówiliśmy się naponiedziałek, 3 pazdiernika. Czyli dziś, postanowiłęm że nie bede jeszcze sprzątał i przyjde w poniedziałek po robocie i ogarne podłogi i okna. Natomiast włąścicielka piszę mi, że sprawdziła już mieszkanie, i że jest brudne i że ściany śa brudne (2 lata nie były malowane), i porysowane. Tak są porysowane bo noszą ślady użytkowania, czyli w kuchniod stołu i i suszarki i że odda kaucje po wymalowaniu ścian. Umowa skonczyłą się końcem września. Czy właściciel może zrobić samemu odbiór mieszkania?? mimo że umawiał się na inny termin?? Czy jest możliwość odzyskania kaucji??
 • Witam zwracam sie do was z pytanie czy nalezy mi sie zwrot kaucji jezeli w umowie jest taki o to zapis "W przypadku wypowiedzenia umowy najmu przez najemce przed upływem 9 miesiecy od dnia zawarcia umowy najmu kaucja nie podlega zwrotowi" w dalszej czesci jest zapis ktorego niestety na obecna chwile nie mam przy sobie dodam jak bede mial umowe ze obowiazuje 3 miesieczny okres wypowiedzenia, mieszkanie wynajmowalem przez 11 miesiecy zglosilem w 8 miesiacu ze bede mieszkal tylko do konca 11 miesiaca. Czy ten zapis jest jasny? Czy powinienem odzyskac pieniadze? Czy wypowiedzenie umowy rowna sie z ostatnim dniem zamieszkania i zdania mieszkania czy wtedy gdy zglaszam??
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.