Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

pozew o podwyższenie alimentów

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Adam
  Wysłany: 2009-05-05 18:07:00

  Otrzymałem pozew o podwyższenie alimentów na dwoje dzieci. Do tej pory płaciłem 1000 zł, oprócz tego dokladałem do wszytskiego tj. podręczniki, baseny, obozy, lekarze i wiele innych rzeczy. Dokładam się w 50% do wszystkiego czyli daje rocznie oprócz alimentów więcej kilka tysięcy złotych. Urodziło mi sie trzecie dziecko, które jak wiadomo również musze utrzymać. Czy sąd w takiej sytuacji będzie skłonny do podwyższenia alimentów?

  Odpowiedz Cytuj
 • Witam Mam pytanie chcę złożyc pozew o podwyższenie aliemnetó, koszty utrzymania dziecka wzrosły więc musze to zrobić gdzie znjade wzót takie pisma?I co jeszcze będzie mi potrzebne aby tez wzrost kosztów aliemntacyjnuch sie udał?Z góry dziekuję wszystkim za pomoc
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • Będzie Pani potrzebować rachunk~ów udokumentujących wzrost potrzeb dziecka. Pozdrawiam, Małgorzata Woźniak www.separacja-rozwod.pl
  Odpowiedz Cytuj
 • Witam!

  Jak mam napisać pozew o podwyższenie alimentów od matki, która mieszka za granicą kraju?
  Czy on się różni od zwykłego pozwu?
  Gdzie go mam złożyć ten pozew? W Polskim Sądzie?
  Proszę o poradę lub link z takim pozwem?

  Pozdarwiam
  Odpowiedz Cytuj
 • To jest zwykły pozew. Składa Pani go w swoim miejscu zamieszkania. Pozdrawiam, Małgorzata Woźniak www.separacja-rozwod.pl
  Odpowiedz Cytuj
 • Dziękuję za szybką odpowiedź!
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Skutek żądania podwyższenia alimentów

  Czy wnosząc pozew o podwyższenie alimentów sąd może zdecydować o ich obniżeniu?

 • Pozew o rozwód, a pozew o alimenty

  Czy jeśli moja żona poda mnie o podwyższenie alimentów, a ja przed dostaniem pozwu na sprawę dotyczącą podwyższenia alimentów złożę pozew do sądu o rozwód, to czy sprawa podwyższenia alimentów pozostaje zawieszona na czas trwania procesu?

 • Podwyższenie alimentów w trakcie rozwodu

  Moja żona złożyła pozew o rozwód, w którym umieściła pozycję o podwyższenie alimentów. Do tej pory płacę 250 zl na dziecko, natomiast w pozwie rozwodowym żona wyraziła prośbę o podwyższenie tej kwoty na 400zł. Nie zażądała zabezpieczenia powództwa tylko podwyższenia kwoty, Czy podczas rozwodu sprawa o podwyższenie alimentów może być rozpatrywana? Czy skutki prawne są takie same jak podczas "normalnej" sprawy o podwyższenie alimentów?

 • Częstotliwość podwyższania alimentów

  Po jakim czasie od zasądzenia alimentów na rzecz mojego małoletniego syna mogę wystąpić o ich podwyższenie? Czym powinnam wniosek o podwyższenie uzasadnić?

 • Powództwa wzajemne w sprawie alimentacyjnej

  Jeżeli ojciec wniósł do sądu pozew o obniżenie alimentów, to czy matka może wnieść pozew o podwyższenie alimentów? Czy można to zrobić od razu, czy należy zaczekać, a jeżeli tak, to jak długo?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane