Umowa o przeniesienie autorskich praw majątkowych do programu komputerowego
22.6.2016
22.6.2016
22.6.2016
Na podstawie umowy użyczenia użyczający oddaje do nieodpłatnego używania przedmiot umowy. Użyczenie jest zbliżone tak do umowy najmu (ze względu na sposób korzystania rzeczy i obowiązek jej zwrotu po ustaniu stosunku) jak i darowizny (ze względu na jego nieodpłatność). Umowa użyczenia (...)
22.6.2016
22.6.2016
Niniejszy projekt dokumentu zawiera wzór oświadczenia pracownika o wyrażeniu zgody na udzieleniu mu urlopu bezpłatnego przez pracodawcę w celu świadczenia przez niego pracy na rzecz innego podmiot, z którym pracodawca zawarł stosowne porozumienie. Podstawę dla tego stosunku prawnego stanowi (...)
22.6.2016
22.6.2016
22.6.2016
Niniejsza umowa dotyczy pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości bez prawa wyłączności. Oznacza to, iż pośrednik nie jest jedynym podmiotem, który może dokonywać czynności w zakresie znalezienia nabywcy nieruchomości. Cena sprzedaży została określona poprzez wskazanie wartości maksymalnej (...)
22.6.2016
Pracodawca podejmuje decyzję w sprawie rozwiązania umowy po zasięgnięciu opinii reprezentującej pracownika zakładowej organizacji związkowej, którą zawiadamia o przyczynie uzasadniającej rozwiązanie umowy. W razie zastrzeżeń co do zasadności rozwiązania umowy zakładowa organizacja związkowa (...)
22.6.2016
Aby władza rodzicielska została przywrócona po jej zawieszeniu, należy wystąpić do sądu z wnioskiem o przywrócenie władzy rodzicielskiej, w którym należy uprawdopodobnić ustanie przyczyn zawieszenia. Sądem właściwym do rozpoznania wniosku jest sąd rejonowy właściwy dla miejsca zamieszkania (...)
22.6.2016
Przedsiębiorstwo jest zorganizowanym zespołem składników niematerialnych i materialnych przeznaczonym do prowadzenia działalności gospodarczej. Zbycie przedsiębiorstwa powinno nastąpić w formie pisemnej z podpisami notarialnie poświadczonymi. Jeżeli w skład przedsiębiorstwa wchodzi nieruchomość, (...)
22.6.2016
Rozwiązanie umowy o pracę wymaga zgodnych oświadczeń obu stron - pracownika i pracodawcy. Zaletą takiego sposobu rozwiązania umowy jest brak ograniczeń. W ten sposób można rozwiązać każdą umowę o pracę. Nie ma potrzeby wykazywania zasadności rozwiązania umowy ani konsultacji z organizacją (...)
22.6.2016
Od 8 maja 2007 r., na mocy rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 5 kwietnia 2007 r. w sprawie wzorów zaświadczeń o miejscu zamieszkania lub siedzibie dla celów podatkowych wydawanych przez organy podatkowe, obowiązuje nowy wzór zaświadczenia o miejscu zamieszkania lub siedzibie dla celów (...)
22.6.2016
Spod egzekucji wyłączone są między innymi narzędzia i inne przedmioty niezbędne do osobistej pracy zarobkowej dłużnika oraz surowce niezbędne dla niego do produkcji na okres jednego tygodnia, z wyłączeniem jednak pojazdów mechanicznych. Zdarza się jednak, iż mimo takiego wyłączenia i (...)
22.6.2016
Każdemu pracownikowi przysługuje prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego, którego nie może się zrzec. Uprawnienie przewidziane przez ustawodawcę przysługuje tylko i wyłącznie pracownikowi. Uprawnień takich nie posiadają zleceniobiorcy, prowadzący działalność (...)
22.6.2016
Sąd wyłącza sędziego na jego żądanie lub na wniosek strony, jeżeli między nim a jedną ze stron lub jej przedstawicielem zachodzi stosunek osobisty tego rodzaju, że mógłby wywołać wątpliwości co do bezstronności sędziego. Wniosek o wyłączenie sędziego strona zgłasza na piśmie lub (...)
Masz inne pytanie do prawnika?
Potrzebujesz pomocy prawnej?
Zapytaj prawnika