e-prawnik.pl Porady prawne

Archiwum Forum Sierpień 2010

(1528 tematów na forum)

  • Czy jeśli kończy mi się wyrok za jazdę na rowerze po alkoholu, nie mam prawa jazdy (tzn. nie miałem w chwili popełnienia czynu), ale miałem zakaz jazdy na rowerze przez rok i własnie ten zakaz (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Witam, moja siostra jest bezrobotna i sama wychowuje dziecko. Teraz kończy jej się urlop macierzyński z Urzędu Pracy i chcą ją wysłać teraz na staż. Problem jest taki, że ona nie ma z kim dziecka (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 1 odpowiedzi)

  • Czasami zdarza mi się korzystać z usług agencji towarzyskich, ale nawet nie zastanawiałem się, na ile legalne jest istnienie takich "przybytków"... Co się stanie, jeśli np. podczas mojej wizyty (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • witam, chciałbym zapytać o to, czy ktoś może wie, czy ściąganie z internetu seriali, np. dr house albo californication jest nielegalne? jeśli były one emitowane w tv, na kanałach typu tvn? czy (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Mój nieletni syn został zatrzymany przez ochronę supermarketu za rzekoma kradzież. Przeszukali mu plecak ale nic nie znaleźli i puścili wolno. Kiedy mi o tym opowiedział, postanowiłam zrobić z (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Moja przyjaciółka spodziewa się dziecka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że ojcem dziecka jest ksiądz. On się zupełnie nie poczuwa do winy, nie przyznaje się do dziecka. Kiedy przyjaciółka (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • witam, mam takie pytanie. toczy się wobec mojej osoby postępowanie. chciałabym zapytać, czy sąd może mi udostępnić akta do domu albo ich kserokopie, cokolwiek? czy to jest możliwe czy nie? czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Mam takie pytanie: czy więzień skazany, odsiadujący krótką karę - 2 miesięcy, może mieć przy sobie telefon komórkowy i z niego dzwonić? czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Witam, mam rasowego kotka, jest jeszcze młody i przed kastracją. W umowie mam zastrzeżone, że muszę go poddać kastracji i nie mogę go reprodukować, inaczej grozi mi kara finansowa. Chciałabym (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Witam wszystkich, na murze mojej posesji ktoś co chwilę rozwiesza ulotki, plakaty i tego typu różne śmieci. Chciałem zapytać, co w takiej sytuacji powinienem zrobić? Kiedy dzwonię pod numery na (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • mój znajomy ostatnio uczestniczył w bójce. został złapany i zatrzymany przez policję. będzie miał wkrótce proces. chłopak ma problemy psychiczne, to nie jest żadna tajemnica. chciałem się (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Witam wszystkich forumowiczów, Zakończyłam właśnie postępowanie spadkowe, gdzie po śmierci dziadka (1984) całość spadku została podzielona na 3 części (jego żona i 2-ch synów). Swoją (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 4 odpowiedzi)

  • Witam, posiadam pewien problem zakupiłem samochód na własność z ojcem w Polsce na zwykłej giełdzie. Samochód był sprowadzony z Belgii ale nie posiadał żadnych opłat(samochód był własnością (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Witam. Mam pytanie.. a mianowicie jestem oskarżony o popełnienie przestepstwa jakim jest w moim przypadku nieumyslne spowodowanie wypadku drogowego. Sprawa z Policji wyszła do prokuratora, ten wystosowal (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 5 odpowiedzi)

  • Jeśli małżeństwo jest w separacji. Z tego co mi wiadomo, to przepisy nie zezwalają na zatrudnianie osoby bliskiej , z którą jest prowadzone wspólne gospodarstwo domowe. Natomiast osoby takie (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 2 odpowiedzi)

  • Zawsze warto zgłosić taką sprawę - sczególnie jeśli są świadkowie. czytaj dalej»

    (Zobacz 1 odpowiedzi)

  • Witam Mam pytanie, rozwiązuję teraz własną firmę- spółkę z o.o. i moje pytanie dotyczy zwalniając pracowników powinienem wypłacić im odprawę pieniężną? Z góry dziękuję za pomoc czytaj dalej»

    (Zobacz 1 odpowiedzi)

  • Witam, Mam pewne pytanie, chciałam się zapytać czy mogę ubiegać się o zwrot kosztów za zakup okularów skoro moja praca polega na pracy z komputerem? jeśli tak to jakie dokumenty powinnam złożyć? (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Witam Mam pewien problem mój pracodawca nie zapłacił mi za urlop, mam umowę na czas nieokreślony, po powrocie kierownik poinformował mnie,że nie przysługiwały mi żadne dni wolne i nie zapłacił (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Witam Pracuję w firmie od trzech lat mam umowę na czas określony i kiedy ta umowa może mi się zmienić na umowę na czas nieokreślony? z góry dziękuję za odpowiedzi czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Jestem po sprawie rozwodowej, sąd pozbawił również ojca praw rodzicielskich. Kiedy ten wyrok zostanie uprawomocniony? Wiem, że jest to kwestia tygodni ale nie wiem ilu. czytaj dalej»

    (Zobacz 1 odpowiedzi)

  • witam mam problem mój pracodawca nie zgodził się na mój urlop, ponieważ twierdzi,że pierwszeństwo mają pracownicy z dłuższym stażem pracy co w takiej sytuacji mogę zrobić? z góry dziękuję (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • Witam mam pytanie chciałem sprawdzić własnego pracownika, który jest w chwili obecnej na zwolnieniu lekarskim? jak mogę to zrobić? z góry dziękuję za odpowiedzi czytaj dalej»

    (Zobacz 8 odpowiedzi)

  • witam Pracuję w chwili obecnej na umowę na czas określony 1,5 roku, niedawno dowiedziałam się, że jestem w trzecim miesiącu ciąży, a przepracowałam na tej umowie jedynie tydzień. Czy jak zaniosę (...) czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)

  • witam mam pewne pytanie ostatnio pracowałem w sobotę, czy za ten dzień przysługuje mi dzień wolny? z góry dziękuję za pomoc czytaj dalej»

    (Zobacz 0 odpowiedzi)