e-prawnik.pl Porady prawne

Czy mogę pozwać TPSA za przekazanie moich danych osobowych bez mojej zgody

Odpowiedzi w temacie (6)

icodalej

15.12.2004

Czy moge pozwac TP SA za przekazanie moich danych osobowych bez mojej zgody osobie trzeciej jesli w umowie o swiadczenie telefonicznych uslug powszechnych zastrzeglam 2-krotnie , ze: 1) NIE WYRAZAM ZGODY na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych TP SA 2) NIE WYRAZAM ZGODY na przetwarzanie moich danych osobowych w celach publikowania i podawania ich przez sluzby informacyjne TP SA do wiadomosci innych osob. TPSA przekazala moje dane osobowe wraz ze sprzedaza rzekomego dlugu wzgledem niej do firmy Intrum Justitia ("IJ"). Po otrzymaniu od "IJ" zawiadomienia o przelewie wierzytelnosci bezzwlocznie zglosilam sie z ta sprawa do TPSA za posrednictwem blekitnej linii gdzie otrzymalam informacje , ze rzekomy dlug przypisywany mojej osobie przez "IJ" na podstawie danych otrzymanych od TPSA nie dotyczy absolutnie mojej osoby poniewaz wynika z FV przypisanych do nr telefonu zupelnie innego abonenta, natomiast saldo mojego konta na dzien zgloszenia reklamacji wynosi 0,00 zl, a w okresie do ktorego odnosza sie roszczenia "IJ" rowniez nie odnotowano zadluzenia z tytulu braku zaplaty innych ewentualnych FV. Pisemna informacje o ww. tresci mialam otrzymac od TPSA w terminie 14 dni. Niestety jedyna pisemna informacja jaka otrzymalam w ww. terminie to tym razem wezwanie przez "IJ" do natychmiastowego zwrotu naleznej wierzycielowi kwoty. TPSA (blekitna linia) odpowiedziala na to, iz pismo wyjasniajace zaistniala pomylke i potwierdzajace brak jakiegokolwiek zadluzenia z mojej strony wobec TPSA wyslala w okreslonym wczesniej terminie listem zwyklym tyle ze nie dotarl on ani do mnie ani do "IJ". Teraz mam oczekiwac w terminie od 14 do 30 dni na duplikat ww. pisma. Uprzejmie prosze o informacje w jaki sposob i na jakich zasadach moge pozwac TPSA za zlamanie w stosunku do mojej osoby ustawy o ochronie danych osobowych oraz w jaki sposob i na jakich zasadach moge pozwac Intrum Justitia za znieslawienie poprzez okreslenie mnie jako dluznika (bez nalezytej analizy wymaganych w takiej sytuacji dokumentow) i nekanie bezpodstawnymi oskarzeniami. Mam wrazenie, ze nie jestem odosobnionym przypadkiem i tak poszkodowanych abonentow TPSA jest pewnie wiecej. Wierze ze mam prawo dochodzic swoich praw prosze o wskazowke jaka droga ich dochodzic. Z gory dziekuje za ewentualna pomoc Y.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

essi2

2004-12-16 12:49:34

Mam podobny problem, TPSA naliczyla mi 2 razy te same oplaty, od maja skladalam reklamacje w 'Blekitnej" we wrzesniu pisemnie za potwierdzeniem i NIC, za to dostalam z Intrum wezwanie do zaplaty, ponownie wyslalam reklamacje-powtorna 1.12 i do dzis nic..tylko telefony z Intrum...co mi grozi itp. Telefon mam zablokowany od 1 wrzesnia? SZOK ! tez nie wiem co mam zrobic?

Hesta

2004-12-16 12:59:06

Ja bym to załatwiła tak: po pierwsze- zapamietaj to i pamietaj zawsze- nic telefonicznie- wszystko na pismie. Wyslij pismo listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru do Tepsy. Opisz sytuacje, kiedy dzwoniles, z kim rozmawiales i co dzieje sie dalej. Zażądaj ( uzyj tego slowa) natychmiastowego zaprzestania nękania Cię przez firme windykacyjną której tepsa zleciła odzyskanie długów.Napisz, ze ich zachowanie nosi znamiona wyłudzenia. Zażądaj oprócz natychmiastowego zaprzestania nękania rekompensaty w formie- tu sobie cos wymysl- na przyklad rok abonamentu gratis. A i napisz na koniec, ze w razie nienaprawienia krzywdy w ciagu 14 dni skierujesz wniosek do prokuratora. Powodzenia.

cooler68@o2.pl

2005-10-12 23:00:15

Witaj w klubie !!! Dnia 23.11.2003 zerwałem umowe z dotrzymaniem 30 dniowego okresu wypowiedzenia z TP S.A. Umowa zgodnie z wpowiedzeniem wygasła dnia 24.12.2003. Ale "Narodowy Operator" w umiłowaniu mojej ososby nie zaprzestał przysyłania mi faktur... Wspomniane faktury, a później Wezwania do zapłaty otrzymywałem jeszcze przez cały 2004 r. Początkiem 2005r dostałem pismo, w którym TP S.A zawiadomoło mnie że w związku z nieterminowym wywiązywaniem się przeze mnie z płatności z dniem 31.01.2005 TP S.A wypowiada mi umowe o swiadczenie usług !!! Dla dodania pieprzyku sprawie przez cały 2004 rok byłem nękany przez irmę windykacyjną (Intrum Justitia) o zapłatę nienależnych pieniędzy, żeby było jeszcze ciekawiej "IJ" zawiadomoła mnie o przekazaniu moich danych osobowych do centralnego rejestru dłużników chyba w Monako !!! Oczywiście na moją interwencje TP S.A zarżądała abym presłał jej mój egzemplaż potwierdzenia zerwania umowy !!! Tak się robi interesy... "Narodowemu Operatorowi" życzę dalszych sukcesów... Brawo, brawo...!!!

życzliwy

2006-02-14 21:15:04

Przede wszystkim, przekazanie danych firmie windykacyjnej to nie to samo, co przekazanie w celach marketingowych (firma windykacyjna nie wyśle ci oferty dużej pizzy). Przekazanie danych jest możliwe i zgodne z prawem (dopuszcza to wprost art. 31 ustawy o ochronie danych osobowych) . Firma windykacyjna może tez przetwarzać twoje dane (art. 23 ust. 1 pkt. 5 ustawy o ochronie danych osobowych w związku z art. 23 ust. 4 pkt. 2 wskazanej ustawy). Poza tym, nazwanie dłuznikiem nie jest zniesławieniem ani pomówieniem (słowo kojarzy się negatywnie, jednak to nie jest podstawa do oceny w kategoriach zniesławienia). Taka sprawa jest skazana na przegraną z twojej strony. Poza tym, nie walcz z firmą windykacyjną, bo ją to gówno obchodzi, tylko złóż reklamcję w TP, to jest właściwa droga wykazania racji...

asia

2007-09-18 12:41:10

Pozwij TPSA!

Rex Kelvin

2017-11-06 05:47:30

Cześć, Jesteśmy tu po raz kolejny, aby kupić nerki dla naszych pacjentów i zgodzili się zapłacić dobrą sumę pieniędzy każdemu, kto chce przekazać nerkę, aby je uratować, a więc jeśli jesteś zainteresowany dawcą lub chcesz uratować życie, musisz napisać do nas na e-mailu poniżej. Jest to okazja, abyś był bogaty w porządku, zapewniamy i gwarantujemy Ci 100% bezpiecznej transakcji z nami, wszystko będzie wykonane zgodnie z prawem prowadzącym dawców nerki. Więc nie marnuj więcej czasu, pisz do nas na irruaspecialisthospital20@gmail.com Irrua Specialist Teaching Hospital.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM