e-prawnik.pl Porady prawne

Polisa

Odpowiedzi w temacie ()

sj0405

15.3.2014

Witam, Mój tata zmarł w Norwegii, tam pracował. Pozostawił po sobie polise na życie, jak się teraz okazało zapisał ją na swoją konkubinę.Mam pytanie czy da się ją podważyć? Mój tata nie znał języka norweskiego ani w mowie ani w piśmie. Podpisując dokument polisy nie było tłumacza więc nie mógł wiedzieć co tam dokładnie pisze,i że polisa jest cała na konkubinę. Jak zawsze mówił polisa ta miała być podzielona na nas trzech bo jest jeszcze brat tyle tylko że konkubina tego nie potwierdza.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mtmt

2014-08-12 15:22:03

Witam, czy odbierając po mamie wartość polisy z grupowego ubezpieczenia mogę później zrzec się długów ? czy polisy podlegają prawu spadkowemu?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Witam Czy odbierając po mamie wypłatę po jej śmierci z ubezpieczenia grupowego mogę poźniej zrzec się spadku? czy polisa podlega prawu spadkowemu? czytaj dalej»

  • Witam, proszę mi powiedzieć,. czy polisa OC na samochód uprawnia mnie zawsze do nowych części po np. stłuczce?? Czy musze liczyć się z jakąś amortyzacją, tzn z tym ze zamiast 4 tys złotych (...) czytaj dalej»

  • witam chcialbym sie zapytac czy polisa na budynek moze obejmowac podtopienie i podmokniecie budynku ?? dodoam ze budynek jest ubezpieczony w PZU czytaj dalej»

  • Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego chciałabym złożyc sprawe do sądu,niestety (...) czytaj dalej»

  • Każda polisa na pierwszy rzut oka wygląda tak samo, jednak polisa directowa, to tak naprawde nic za które się i tak płaci. Jeżeli wybrało się plisę directową, a nie wiedziało się że jest to (...) czytaj dalej»

  • Witam, mam taki problem, zakupiłam samochód z komisu 23.03.23 z aktualną polisą oc od 12.03.23-11.03.24. Przy rejestracji auta okazało się że polisa oc nie widnieje w systemie. Okazało się że (...) czytaj dalej»

  • Szanowni - mam problem natury zatajenia przedemną faktu przez sprzedającego o nabyciu umowy OC w Warcie. Kupiłem samochód u Pana X, z dokumentów ktore otrzymałem - to wszystko co stanowi potwierdzenie (...) czytaj dalej»

  • Witam. Kilka dni temu otrzymałem zawiadomienie z PZU Życie SA dotyczące Ubezpieczenia Zaopatrzenia Dzieci. Jako że w kwietniu kończę 21 lat to upływa właśnie umówiony okres ubezpieczenia i należy (...) czytaj dalej»

  • Skoro w rozporządzeniu regulującym warunki ubezpieczeń komunikacyjnych OC jest klauzula mówiąca o tym, iż ubezpieczenie OC, (jeśli odpowiednio wcześniej nie wypowiedziane) jest automatycznie przedłużane (...) czytaj dalej»

  • BEZPŁATNIE pomożemy ustalić należną kwotę z polisy PZU biurowywiadugospodarczego@interia.pl czytaj dalej»