Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Trzecia grupa inwalidzka

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,

  mam 3. grupę inwalidzką. Chciałbym się dowiedzieć, czy przysługują mi jakieś zniżki, np. komunikacyjne? Jeśli tak, to gdzie mam się zgłosić?
  Z gory dziekuje za pomoc.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Czy ukrycie testamentu jest podstawą uznania niegodności dziedziczenia?

  Czy ukrycie testamentu jest podstawą uznania niegodności dziedziczenia?

 • Ekwiwalent za dodatkowy urlop

  Zatrudniamy pracownika z pierwszą grupą inwalidzką, któremu przysługuje w roku 26 dni urlopu wypoczynkowego oraz 10 dni urlopu dodatkowego. Pracownik złożył prośbę o rozwiązanie umowy o pracę z dniem 31.03.2008r. na mocy porozumienia stron. Pracownikowi zostanie wypłacony ekwiwalent za urlop wypoczynkowy w ilości 7/26 dni. Czy pracownikowi przysługuje również ekwiwalent za urlop dodatkowy i w jakiej ilości?

 • Renta inwalidzka i świadczenie pieniężne żołnierza

  Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych żołnierzowi zwolnionemu z zawodowej służby wojskowej przysługuje przez okres jednego roku świadczenie pieniężne w wysokości kwoty uposażenia zasadniczego, czy jeżeli równocześnie ze zwolnieniem zostało ustalone prawo do renty inwalidzkiej z tytułu wypadku mającego związek z pełnieniem służby, to czy przysługują obydwa świadczenia tj. 12 miesięczne świadczenie (art.95) oraz renta inwalidzka, czy tylko jedno z tych świadczeń?

 • Ubezpieczenie zdrowotne rencisty i emeryta

  Czy osoba mająca 77 lat, posiadająca I grupę inwalidzką, a będąca jednocześnie współwłaścicielem spółki cywilnej powinna płacić ZUS (zdrowotne), jeśli tak to, w jakiej kwocie?

 • Podnajem nieruchomości

  Czy wynajmowane mieszkanie można wynająć dalej?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane