e-prawnik.pl Porady prawne

Kontrola skarbowa

15 Artykułów


16 Informacji


25 Pytań i odpowiedzi


22 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Koszt szkolenia a faktury i rachunki

  "Czy koszt szkolenia musi być udowodniony za pomocą faktur, rachunków? Czy mogą być to kopie takich faktur? Ponieważ zgubiłem wszystkie rachunki i faktury, a wystawca nie chce mi ich ponownie wystawić. Co zrobić w takiej sytuacji?"

  Koszt szkolenia a faktury i rachunki
 • Wniosek o wyborze formy opodatkowania

  "Gdzie i kiedy należy złożyć wniosek o wyborze formy opodatkowania ? karta podatkowa?"

  Wniosek o wyborze formy opodatkowania
 • Prawa świadka w postępowaniu skarbowym

  "Moje pytanie jest związane z orzeczeniami SN w sprawach karnych, z których wynika, że świadek może konfabulować, jeżeli obawia się, że w danej sprawie może być mu postawiony zarzut. Czy tego rodzaju argumentacja SN nie ma zastosowania w postępowaniu (...)"

  Prawa świadka w postępowaniu skarbowym
 • Uprawnienia UKS

  "Kilka miesięcy temu UKS wszczął kontrolę mojej działalności z 2004 r. i 2005 r. Aby podważyć deklarowaną przeze mnie podstawę podatku UKS kwestionuje mój remanent z dnia 31 grudnia 2003 r. Jako dowodu przeciwko mnie UKS używa moich deklaracji (...)"

  Uprawnienia UKS
 • Błędna kwota podatku dochodowego

  "Zaległości podatkowe podatnika za VI, VII, VIII, X.1999 r. z działalności w spółce cywilnej w wysokości 16.478,00 zł (z odsetkami) - PIT-5 - zostały zabezpieczone hipoteką przymusową na jego nieruchomości i jego małżonki 06.03.2000 r. 20.04.2000 (...)"

  Błędna kwota podatku dochodowego
 • Kontrola podatkowa

  "W 2007 roku Urząd Kontroli Skarbowej przeprowadził w Spółce kontrolę podatkową za rok 2005 i zakończył ją wydając protokół z czynności sprawdzających. Kontrola zakończyła się bezwynikowo. W roku 2008 na kontrolę do Spółki przyszedł (...)"

  Kontrola podatkowa