Pasek z informacją o wynagrodzeniu

Odpowiedzi w temacie (0)

Funkyfresh2222

15.4.2019

Witam, pisze w sprawie, która wydarzyła się w moim miejscu pracy. Od dwóch miesięcy nie dostałam do ręki mojego paska z wynagrodzeniem. Za każdym razem musiałam ubiegać się o duplikat dokumentu. Okazało się że dokument ten trafiał w ręce niepowołanych osób, które otwierały korespondencję i czytały jej zawartość. Co mogę zrobić w tej sprawie kiedy zostało naruszone prawo ochrony danych osobowych ? Czy pracodawca ma prawo wydawać pasek osobom trzecim ?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 30.3.2016

  ,,Trzynastka” - co warto wiedzieć o dodatkowym rocznym wynagrodzeniu.

  W związku ze zbliżającym się końcem pierwszego kwartału 2016 roku, warto przypomnieć pracownikom sfery budżetowej o dodatkowym rocznym wynagrodzeniu, zwanym potocznie ,,trzynastką”, które (...)

 • 16.9.2018

  Mail z fakturą z ZUS?

  Uwaga na fałszywe e-maile na temat rozliczenia rocznego i pliku JPK lub z informacją o konieczności opłacenia faktury wystawionej rzekomo przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 • 7.4.2014

  ZUS czy OFE? – jak dokonać wyboru

  Od 1 kwietnia 2014 roku każdy ubezpieczony posiadający środki w OFE zostaje postawiony przed wyborem czy część jego składki nadal będzie obracana przez fundusze emerytalne czy też wróci (...)

 • 19.5.2017

  Jaka płaca minimalna w 2018 r.?

  MRPiPS skierowało na Komitet Stały Rady Ministrów propozycję, która mówi o minimalnym wynagrodzeniu za pracę w 2018 r. na poziomie 2.100 zł. Byłby to pięcioprocentowy wzrost (...)

 • 18.12.2017

  Płatnik 2018 – w styczniu i lutym sprawdź obowiązkowe zgłoszenia i wyślij raporty PIT

  Styczeń 2018 r. to miesiąc, w którym płatnicy podatków powinni skontrolować stan posiadanych oświadczeń wpływających na zasady i wysokość pobieranych zaliczek na podatek PIT za (...)