RODO - Kara dla pracownika

Odpowiedzi w temacie (1)

lol81

4.11.2019

Witam, Dziś się dowiedziałem że moja firma zgłosiła do urzędu udostępnienie danych osobowych przeze mnie osobom trzecim. Rzeczywiście taka rzecz miała miejsce(przesłałem mailem do swojej dziewczyny tabelkę z premiami) informacje jakie zostały udostępnione to: Imię i nazwisko, nr składki, okres za jaki premia przysługuje, Nr MPK(miejsce powstania kosztu). Sam nr MPK nie jest dostępny poza siecią naszej firmy. Oczywiście dziewczyna maila usunęła i nikt poza nią nie widział go. Chciałbym się dowiedzieć jakie konsekwencje mogą zostać wyciągnięte(poza karami dyscyplinarnymi) i czy samo udostępnienie imienia i nazwiska podchodzi pod rodo jeśli się udowodni, że w polsce żyje kilka osób o tych samych danych ?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

KamilaKowalczyk

2020-03-13 09:19:35

Możesz sprawdzić w porównywarkach internetowych. Tam są zebrane sprawdzone firmy, więc nie ma ryzyka, że np. wyłudzą Twoje dane. Osobiście polecam https://finrada.pl/pozyczki

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

  • Nie wolno utrudniać wycofania zgody na przetwarzanie danych

    Prezes UODO nałożył karę pieniężną w wysokości ponad 201 tys. zł m.in. za utrudnianie realizacji prawa do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych.

  • Czy pracodawca może używać imiennego adresu e-mail byłego pracownika?

    Imienny adres e-mail zawiera dane z zakresu tzw. „danych zwykłych”, których przetwarzanie regulowane jest w RODO (art. 6 ust. 1). Oznacza to, że przetwarzanie takich (...)

  • Sankcje z RODO

    Nowe rozporządzenie o ochronie danych uprawnia organ nadzorczy do nakładania administracyjnych kar pieniężnych. Kary powinny być proporcjonalne i odstraszające.

  • PPK i dane pracownika

    Pracodawca w związku z obowiązkiem zawarcia umowy o prowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych z wybraną instytucją finansową, musi jej przekazać numer telefonu i adres (...)

  • Decyzje administracyjne bez numeru PESEL

    Do oznaczania stron postępowania nie powinno się wykorzystywać numeru PESEL. Takie działanie jest niezgodne z prawem, np. z RODO.

NA SKÓTY