Forum prawne

SD-3 problem zwiazany z denominacja w 1995 PROSZE O POMOC

Jestem po sprawie stwierdzenia nabycia spadku. Gospodarstwo rolne plus dom w udzialach nastepujacych:

- mama 1/8 calosci
- siostra 1/8 calosci
- brat 1/8 calosci
- ja 1/8 calosci

Teraz pora aby wypelnic druk SD-3. Tata zmarl w 1989 roku.
No i tutaj pojawia sie problem, poniewaz:
tata zostawil tez dlug wziety pod budowe domu i po jego smierci mamie zostalo do splacenia ok 90% dlugu. Taka byla wielkosc pozostawionego dlugu na dzien smierci ojca. Mama splacila dlug ojca calkowiecie w 1993 roku, zatem pzred denominacja.

Jak zadzownilam do pani z US to mi powiedziala ze mam wpisac wartosc domu (jest to ok 170 000 zgodnie z ubezpieczeniem KWOTA PO DENOMINACJI)
natomiast w rubryce dot. dlugow mam wpisac wartosc dlugu jaki tata zostawil i jest to 1 500 000 zl.(KWOTA PRZED DENOMINACJA). Pani nie do konca chyba wiedziala co mi odpowiedziec poniewaz w kolejnej rubryce nalezy podac rezczywista wartosc spadku: zatem 170 000 minus 1 500 000 co daje ogromna sume ujemna. Kredyt zaciagniety byl pod budowe ww. domu. Z kolei jesli kwote kredytu zdenominuje to mi wyjda jakies bzdury: 150 zl kredytu!!!


Jak mam zatem policzyc rzeczywista wartosc spadku skoro nie moge od wartowsci domu odjac wartosci kredytu z uwagi na denominacje!!!???


Jak mam wiec zrobic te wyliczenia??? Moze po prostu obliczyc jaki procent kredytu zostal po tacie, czyli ok 90% i te 90% odjac od obecnej wartosci domu? Wtedy w wyniku otrzymam rzecywista wartosc spadku. Naprawde jest to dla mnie niejasne.
Bede wdzieczna za pomoc. Poprosze o jakis przyklad na prostych do rachunku wartosciach.

2010.3.12 22:15:21

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: SD-3 problem zwiazany z denominacja w 1995 PROSZE O POMOC

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika