e-prawnik.pl Porady prawne

Archiwum 19 Marzec 2002

Brak artykułów do wyswietlenia.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

 • Długość procedury zażaleniowej

  Zażalenie w trybie art. 306 k.p.k. należy złożyć w ciągu 7 dni od chwili otrzymania postanowienia o umorzeniu postępowania. Ile dni ma na odpowiedź na to zażalenie Prokurator Okręgowy?

 • Ustalenie miejsca pobytu dziecka

  Czy sąd może orzec, że dziecko ma być zameldowane przy ojcu, jeżeli przebywa z matką w miejscu jej zameldowania?

 • Realizacja obowiązku odzysku i recyklingu

  Na czym polega praktycznie obowiązek odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych i poużytkowych dla przedsiębiorstw prowadzących handel detaliczny o powierzchni 500 m2? Czy wystarcza podpisanie umowy na odbiór odpadów z opakowań z firmą zajmującą się odzyskiem (nie organizacją odzysku)?

 • Zasądzenie alimentów w trakcie rozwodu

  Czy w trakcie trwania sprawy rozwodowej z mojego powództwa, pozwana może składać wnioski o alimenty lub ewentualnie inne wnioski o zabezpieczenie finansowe?

 • Separacja zamiast żądanego rozwodu

  Jeśli moja żona złożyła pozew o rozwód, a następnie obie strony zgodziły się na separację, czy Sąd może wydać wyrok niezgodny z życzeniem żony, czyli nie separację a rozwód, jeśli ja nie stawiłem się na rozprawę? Jeśli tak to czy przysługuje mi od tego odwołanie?

 • Zastrzeżenie poufności

  Chcę, aby w pewnych poufnych negocjacjach wzięła udział osoba, z którą nie wiąże mnie żaden stosunek umowny. Negocjacje mają bardzo poufny i delikatny charakter. W jaki sposób, na gruncie prawa karnego i cywilnego, mogę zabezpieczyć się przed wyjawieniem osobom trzecim tajnych informacji (...)

 • Zameldowanie a zgoda współwłaściciela

  Czy będąc współwłaścicielem nieruchomości mogę zameldować męża bez zgody drugiego współwłaściciela. Drugi współwłaściciel nie wyraża zgody ani na zameldowanie ani na zamieszkiwanie. Ja jestem zameldowana a drugi współwłaściciel nie.

 • Pożyczka od rodziców

  Rodzice mają zamiar pożyczyć mi jakąś sumę pieniędzy, z przeznaczeniem na kupno mieszkania. Słyszałam coś o konieczności uiszczenia opłaty skarbowej od wartości pożyczki. Proszę o wszelkie informacje na ten temat, wraz z podstawą prawna.

 • Ocieplenie ściany frontowej

  Czy remont domu szeregowego polegający na pomalowaniu i przy okazji docieplenia ściany frontowej styropianem wymaga pozwolenia na budowę?

 • Mieszkanie własnościowe a członkostwo spółdzielni

  Czy przynależność do spółdzielni mieszkaniowej jest obowiązkowa, nawet jeśli mieszkanie jest własnościowe?