Lipiec Rok 2015 - Informacje

Co to jest stalking? Policja i NASK wyjaśniają i ruszają z akcją

30.7.2015

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, NASK i Policją ruszają z akcją informacyjną przypominającą o problemie stalkingu w sieci. Chcą promować takie korzystanie z sieci, które nie szkodzi innym osobom. Policja zapowiada też skuteczniejszą walkę z przestępstwami popełnianymi w internecie.

Inwestycje KGHM z ulgą w podatku od kopalin

28.7.2015

Premier Ewa Kopacz i Andrzej Czerwiński, minister Skarbu Państwa odwiedzili Hutę Miedzi Głogów, która jest częścią koncernu KGHM Polska Miedź, jednej ze strategicznych spółek Skarbu Państwa. Rozmawiali z zarządem spółki o strukturze podatku od kopalin oraz o polityce inwestycyjnej spółki.

Sieć klubów fitness pod lupą UOKiK. Jest interwencja

28.7.2015

Egzekwowanie jakichkolwiek opłat musi być poprzedzone doręczeniem konsumentowi wzorca umownego z ich wysokością - przypomniał UOKiK w decyzji w sprawie niezgodnych z prawem praktyk sieci Pure Health and Fitness. Spółka zobowiązała się do ich zaniechania

Jest projekt zmian w zasiłkach dla biznesmam

24.7.2015

Do Sejmu właśnie trafił wniosek o wydłużenie vacatio legis ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego z tytułu choroby i macierzyństwa. Pod tą skomplikowaną nazwą kryje się nowe prawo, które może doprowadzić do wprowadzenia w Polsce zasiłków macierzyńskich w wysokości (...)

Zmiany w Kodeksie wyborczym. Będzie przezroczysta urna i kamery

23.7.2015

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał we wtorek ustawę z dnia 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy – Kodeks wyborczy. Nowelizacja zakłada m. in. wprowadzenie przezroczystych urn wyborczych oraz daje możliwość rejestrowania czynności komisji wyborczej przy pomocy takich urządzeń jak kamera.

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika