Archiwum porad prawnych Czerwiec 2015

Byłam nagrywana przez mojego męża bez mojej zgody.

26.6.2015

Mój mąż bez mojej zgody zamontował kamery w naszym domu. Dowiedziałam się o tym przypadkiem, korzystając z komputera mojego męża natknęłam się na nagrania. Co mogę zrobić w sytuacji, kiedy bez mojej zgody mój mąż mnie nagrywał?

Zapewnienie w postępowaniu spadkowym

23.6.2015

We wniosku do sądu o uznanie nabycia spadku (w trybie ustawowym) jako dowód zostały wskazane odpowiednio akt zgonu spadkodawcy, akty urodzenia spadkobierców oraz jako trzeci dowód sformułowanie następującej treści: Dowód: \"zapewnienie, które zostanie przedstawione sądowi na rozprawie do (...)

Mój mąż oczernia mnie wśród znajomych i rodziny.

22.6.2015

Od pół roku nie mieszkam ze swoim mężem. Przymierzam się do złożenia pozwu o rozwód. Mój mąż z racji tego ze go porzuciłam, cały czas mówi same najgorsze rzeczy o mnie do naszych znajomych i rodziny. Co mogę w takiej sytuacji zrobić?

Czy mogę zasiedzieć strych?

22.6.2015

Jestem właścicielką mieszkania. Czy jeżeli jestem jedyną osobą która użytkuje strych to czy mogę skorzystać z zasiedzenia?

Wzięta pożyczka w parabanku-kiedy następuje przedawnienie?

22.6.2015

Dałem się namówić mojemu znajomemu na wzięcie na siebie pożyczki w jednym z parabanków. Pożyczkę wziąłem na siebie w 2010 roku. Niestety mój znajomy pożyczki nie spłacił. 10 czerwca 2015 roku otrzymałem z firmy windykacyjnej nakaz zapłaty. Czy jesteście w stanie Państwo powiedzieć (...)

Czy sąsiad może zasiedzieć moją działkę?

17.6.2015

Witam, w spadku odziedziczyłam działkę na której nic nie ma. Jak na razie jest ona udostępniona sąsiadowi żeby mógł tam składać piasek. Moje pytanie tyczy czy sąsiad może po 10 latach zasiedzieć moją działkę?

Jak ustanowić prawo do zarządzania spadkiem po śmierci mamy?

17.6.2015

W raz z moją mamą jesteśmy właścicielkami domu. Z tego co wiem, moja mama zapisała w testamencie swoją połowę mojemu bratu. Nie mam nic przeciwko temu, ale chciałabym mieć pewność że nie wymyśli on czegoś co mogła by zagrozić tej nieruchomości. Chciałabym aby było mi przyznane prawo (...)

Niespłacenie karty kredytowej.

17.6.2015

W 2012 roku wziąłem kartę kredytową w banku. Niestety przez zaistniałą sytuację, nie byłem w stanie jej spłacić. Chciałem całą sprawę załatwić polubownie, niestety bank na mój list nie odpowiedział mi. Teraz dostałem informację z firmy windykacyjnej o przejęciu długu. Co mogę (...)

Przesunięcie słupa telekomunikacyjnego na działce.

16.6.2015

5 lat temu nabyłem działkę w raz ze słupem telekomunikacyjnym. Rok po zakupie postawiłem dom. W tym roku chciałem postawić garaż jednakże uniemożliwia mi to właśnie ten słup. Wysłałem już pismo do firmy telekomunikacyjnej z prośbą o przesunięcie słupa z mojej działki, jednakże zostało (...)

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika