Archiwum porad prawnych Maj 2015

Wniosek do banku o wypis z MIG BR.

29.5.2015

W 2010 roku wziąłem kredyt na remont mieszkania. Niestety moja sytuacja materialna pogorszyła się w trakcie i miałem problem ze spłatą kredytu. Na szczęście w 2014 roku udało mi się spłacić całość zadłużenia. Teraz ponownie chciałem wziąć kredyt, jednakże dostałem odmowę ze względu (...)

Czy będę musiała płacić alimenty za mojego męża?

29.5.2015

Mój mąż ma dziecko z poprzedniego małżeństwa. Niedawno dowiedziałam się że od paru miesięcy nie płaci alimentów na dziecko z poprzedniego małżeństwa. Czy w takim przypadku na mnie spadnie obowiązek alimentacyjny?

Jak zabezpieczyć się przed długami ojca?

27.5.2015

Mój ojciec nagminnie sięga po kredyty. Ze względu na wysoką posadę jaką posiada, banki bardzo chętnie przyznawały mu pożyczki. Obawiamy się że w końcu jego zadłużenie przewyższy jego możliwości spłaty kredytów. Bardzo proszę o poradę w jaki sposób mogę zabezpieczyć siebie, moją (...)

Wzór wniosku o ubezwłasnowolnienie

27.5.2015

Czy Państwa kancelaria jest w stanie przygotować wzór wniosku o ubezwłasnowolnienie? Choroba psychiczna mojego taty spowodowała że nie jest On w stanie podejmować samodzielnych decyzji, z czego z chęcią korzystają jego "znajomi". Chciałabym zabezpieczyć jego, oraz nas przed utratą majątku.

Jak uniknąć egzekucji zaległości za jazdę bez biletu?

26.5.2015

W 2002 roku został na mnie nałożony mandat za jazdę bez biletu w autobusie. Nie ukrywam że zlekceważyłem sprawę i mandatu nie zapłaciłem. Niedawno otrzymałem zawiadomienie od komornika że wszczęto wobec mnie postępowanie egzekucyjne. W sumie mam teraz do zapłaty, włącznie z odsetkami (...)

Jak napisać odwołanie w sprawie odmowy odszkodowania za zalany telefon?

25.5.2015

Posiadam telefon komórkowy w jednej z sieci telefonii komórkowej. Konsultant namówił mnie na wzięcie dodatkowego ubezpieczenia telefonu \"na wszelki wypadek\". Tydzień temu, moja mama robiła pranie i wrzuciła moje spodnie w raz z telefonem do pralki, rzecz jasna telefon został zalany. Sprawę (...)

Synowa żąda alimentów od dziadków dzieci.

25.5.2015

Była żona naszego syna zakomunikowała nam że będzie od nas żądać alimentów na nasze wnuki. Nasz syn nie żyje od pięciu lat. Z tego co nam wiadomo synowa pracuje, dodatkowo rok temu wyszła za innego mężczyznę. Czy ma prawo od nas żądać alimentów na dzieci naszego syna?

Czy moja była żona może żądać ode mnie alimentów na siebie?

21.5.2015

6 lat temu rozwiodłem się z moją żoną. Rozwód wzięliśmy bez orzekania o winie któreś ze stron. Niedawno dowiedziałem się ze moja żona żąda ode mnie alimentów na nią. Jest to o tyle dziwne że po pierwsze z tego co mi wiadomo dobrze się jej powodzi. Po drugie ponownie wyszła za mąż. (...)

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika