Archiwum porad prawnych Lipiec 2015

Anulowanie długu w funduszu alimentacyjnym.

31.7.2015

Witam serdecznie, od ponad 10 lat płacę alimenty na moje dzieci. Obecnie obydwie córki są już pełnoletnie. Przez ten okres różnie płaciłam alimenty, ale zawsze nie całość, albo w ogóle, przez co narobiły mi się długi w funduszu alimentacyjnym. Nie jestem w stanie ich spłacić. Mam ciężką (...)

Mąż nie chce płacić alimentów na żonę.

30.7.2015

Witam serdecznie, jestem paręnaście lat po rozwodzie z winy mojego męża. Przez pierwsze 10 lat płacił on regularnie alimenty w wysokości 450 zł. Niedawno poinformował mnie że stracił pracę i będzie występował do sądu o zniesienie alimentów na mnie. Co mam w tej sytuacji zrobić ? Jestem (...)

Rezygnacja ze stanowiska prezesa.

28.7.2015

Od dwóch lat piastuje stanowisko prezesa w jednej z Radomskich firm. Ostatnimi czasy wyniki w naszej firmie nie są zadowalające, niestety reszta rady nadzorczej nie chce podjąć ważnych decyzji dla naszej firmy. Z tego powodu chciałbym zrezygnować ze stanowiska prezesa.

Jak oddzielić zgromadzone dotychczas środki od wspólnoty majątkowej?

28.7.2015

Cały czas staram się inwestować w lokaty, oraz nieruchomości. Ma to być moje zabezpieczenie na przyszłość. Niedługo biorę ślub i chciałbym żeby środki zgromadzone na lokatach, oraz nieruchomości nadal pozostały moje. Nie chce również przeprowadzać rozdzielności majątkowej. W jaki (...)

Czy prawo jazdy się przeterminowuje?

23.7.2015

Witam serdecznie, bezterminowe prawo jazdy otrzymałem w 1970 roku, do tego czasu nie wymieniałem. Czy w związku z tym nastąpiło przeterminowanie prawo jazdy? Czy istnieje taka możliwość że straciłem uprawnienia do prowadzenia samochodu?

Odebranie praw rodzicielskich ojcu dziecka.

21.7.2015

Witam serdecznie, chciałabym Państwa prosić o przygotowanie dla mnie wniosku o odebranie praw rodzicielskich ojcu mojej córeczki. Chciałabym również zmienić nazwisko mojej córki. Uzasadnieniem chęci złożenia takiego wniosku jest to, że zaraz po urodzeniu dziecka, ojciec uciekł za granicę. (...)

Ustalenie kontaktów ojca z synem.

20.7.2015

Ma ustalone widywania z moim dzieckiem. Nie mogę dziecka zabierać na wakacje , ferie itp, ponieważ matka dziecka się na to nie zgadza. Jego matka nie pozwala mu również zostać u mnie na noc. Co mogę w takiej sytuacji zrobić?

Wniosek o stwierdzenie choroby zawodowej.

20.7.2015

Witam serdecznie, cztery lata temu podczas złożyłem wniosek o o stwierdzenie choroby zawodowej, zrobiłem to zaraz po przejściu na emeryturę. Niestety mój wniosek odrzucono, wyjaśniając to tym że, mój uszczerbek na słuchu nie jest na tyle poważny (przez wiele lat pracowałem na kopalni). (...)

Sprzedający nie chce wymienić wadliwego sprzętu.

17.7.2015

Na jednym z serwisów aukcyjnych zakupiłem używany laptop. Sprzęt nie był tani, bowiem zapłaciłem za niego 3000 zł. Sprzedawca dał gwarancję że sprzęt jest w 100% sprawny. Niestety okazało się zgoła co innego. Laptop w ogóle nie chciał odpalić po włączeniu. Napisałem do sprzedającego (...)

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika